0

شهید صارمی خون خود را تقدیم رسالتش کرد

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

شهید صارمی خون خود را تقدیم رسالتش کرد

 

  خواهر شهید صارمی گفت: شهید صارمی با ایستادگی در برابر تحجر و استکبار جهانی خون خود را تقدیم رسالت خطیر خبرنگاری کرد و خبرنگاران امروز نیز باید با الگوگیری از شهدای رسانه در انعکاس واقعیت‌ها از هیچ کوششی دریغ نکنند.

 

خبرگزاری فارس: شهید صارمی خون خود را تقدیم رسالتش کرد

 

خواهر شهید خبرنگار محمود صارمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجرد در خصوص این شهید والامقام گفت: شهید صارمی شهید اهل قلم و از جمله خبرنگاران پرتلاش و آزاده‌ای بود که از حضور در خطرناک‌ترین میدان‌ها ترسی به دل راه نداد و به رسالت خویش تا انتها وفادار ماند.

آمنه صارمی افزود: از شهید صارمی به‌ حق می‌توان به عنوان شهیدی ‌یاد کرد که مظلومانه ‌در مواجهه با تحجر در خط مقدم مبارزه با استکبار جهانی و صهیونیسم ایستاد و خون خود را تقدیم رسالت خطیر خبرنگاری کرد.

وی بیان کرد: 17 مرداد، به نام روز خبرنگار نام‌گذاری شد و خبرنگاری که خبر ناتمامش دنیا را در بهت و حیرت فرو برد و جهان را از ظلم و ستمی که بر مردم مظلوم افغانستان می‌رفت آگاه کرد.

صارمی اضافه کرد: شهید صارمی با شهادتش نه تنها دنیا را از جنایت طالبان آگاه کرد، بلکه خبر شهادت خود و 9 پرستوی عاشق را نیز به دنیا مخابره کرد.

خواهر شهید محمود صارمی گفت: با توجه به نام‌گذاری 17 مرداد به نام روز خبرنگار انتظار می‌رود، خبرنگاران با الگوگیری از شهدای عرصه رسانه در راستای اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به جامعه تلاش کنند و در انعکاس واقعیت‌ها از هیچ کوششی دریغ نکنند.

وی تصریح کرد: روز خبرنگار نمادی از تلاش و سخت‌کوشی کبوترانی است که عاشقانه و بی‌پروا در عرصه وسیع اطلاع‌رسانی جان خود را بر کف نهاده و با عشقی وصف‌ناپذیر به کار و حرفه خود و گاه با دریافت حق‌الزحمه‌ای ناچیز، پروازی بی‌پایان و خستگی‌ناپذیر را دنبال می‌کنند.

هم‌چنین همسر شهید صارمی نیز در گفت‌گو با خبرنگار فارس، خبرنگاری را نه شغل و حرفه بلکه هنری دانست که با عشق آمیخته شده است.

وی گفت: خبرنگار کسی است که با سلاح قلم در سرزمین آگاهی قدم می‌زند و هر مشکل و معضلی را نادیده گرفته و هر خطری را به جان می‌خرد، چرا که رسالت خبرنگار، تلاش تا پای جان است و بدون توقع و چشم‌داشتی اخبار گوناگون را در لحظه مخابره می‌کنند، تا به دست عموم مردم رسیده و باعث آگاهی‌بخشی شوند.

وی متذکر شد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، مسئولان مربوطه نیز با توجه به مسئولیت سنگین کار خبری و سخت و زیان‌آور بودن این حرفه پر استرس، وظایف خود را در قبال خبرنگاران به دور از هر گونه شعارزدگی، در چارچوب قوانین و در نظر گرفتن تسهیلات ویژه و متناسب با شأن و جایگاه این قشر تلاشگر ایفا کنند.

هم‌چنین امام جمعه بروجرد به مناسبت این روز به خبرنگار فارس گفت: 17 مردادماه برای خبرنگاران روز بزرگ و قابل احترامی بوده و روز تجلیل و تکریم از مقام خبرنگار و تقدیر از خدمات و زحمات فراوان افرادی است که از هیچ تلاشی دریغ نکرده و نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام حسن ترابی افزود: این روز یادآور شهادت مظلومانه و غریبانه محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران است که در اجرای رسالت خبرنگاری خود و افشای چهره کریه و متحجر طالبان تا پای جان ایستاد و توسط این گروهک بی‌ریشه به فیض شهادت نائل آمد.

محمود صارمی، خبرنگار و مسئول خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در افغانستان 17 مردادماه سال 77 به دست گروه متحجر و بی‌ریشه طالبان به شهادت رسید و به برکت خون این شهید شورای فرهنگ عمومی کشور روز شهادت این شهید والامقام را به نام روز خبرنگار در تقویم ملی کشور به ثبت رساند.

دوشنبه 16 مرداد 1391  8:10 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها