0

توقیف بیش از 12 هزار دستگاه موتورسیکلت در زنجان

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

توقیف بیش از 12 هزار دستگاه موتورسیکلت در زنجان

 

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان با اشاره به تشدید مبارزه با موتورسواران متخلف گفت: در چهار ماهه سال جاری 12 هزار و 587 دستگاه موتورسیکلت در زنجان توقیف شده است.

 

خبرگزاری فارس: توقیف بیش از 12 هزار دستگاه موتورسیکلت در زنجان

 

 به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان زنجان، مقصود شمس‌آذر افزود: موتورسواران همواره مشکلات زیادی را برای عابران پیاده و خودروها ایجاد می‌کنند و حرکت در پیاده‌رو، ایجاد آلودگی صوتی، حرکات مارپیچ در لابه‌لای عابران و غیره از جمله مشکلاتی است که موتورسواران به وجود آورده و با جان خود و دیگران بازی می‌کنند.

وی ادامه داد: رانندگان و سرنشینان موتورسیکلت و دوچرخه‌های موتوردار حتماً باید به کلاه ایمنی مجهز باشند و در طول حرکت از آن استفاده کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان تصریح کرد: رانندگان موتورسیکلت‌ها باید در نخستین خط عبور به موازات و در کنار خودروها حرکت کنند و باید توجه داشته باشند که همیشه با سرعت مجاز و مناسب در سطح معابر حرکت کنند.

وی گفت: رانندگان موتورسیکلت‌ها قبل از حرکت باید از سالم‌بودن چراغ‌های موتور، سرعت سنج، ترمزها، لاستیک‌های موتورسیکلت و میزان بودن فرمان اطمینان حاصل کرده و مدارکی چون گواهینامه، کارت موتورسیکلت و بیمه‌نامه شخص ثالث را حتماً به همراه داشته باشند.

شمس‌آذر از توقیف 12 هزار و 587 دستگاه موتورسیکلت و 7 هزار و 104 خودرو در چهار ماهه سال جاری خبر داد و اظهار داشت: در این مدت یک هزار و 212 مورد تصادف در درون شهرها و 970 فقره تصادف نیز در جاده‌های مواصلاتی استان به وقوع پیوسته است.

وی در پایان به رانندگان موتورسیکلت‌ها توصیه کرد: از اجرای حرکات نمایشی در سطح معابر و حرکت در مسیر خلاف جهت حرکت وسایل نقلیه جداً خودداری و به یاد داشته باشند؛ عبور موتورسیکلت، موتورگازی و دوچرخه‌سوار از پیاده‌رو، بازار و نقاط شلوغ ممنوع بوده و با متخلفان برابر قانون به شدت برخورد می‌شود.

دوشنبه 16 مرداد 1391  7:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها