0

نباید ظرفیت بالقوه مقاومت در كشورهای منطقه صرف اختلافات طایفه ای شود

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

نباید ظرفیت بالقوه مقاومت در كشورهای منطقه صرف اختلافات طایفه ای شود

بیروت - 'سعید جلیلی' دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران در دیدار با 'میشل سلیمان' رئیس جمهوری لبنان در بیروت خاطر نشان كرد: در شرایط كنونی نباید اجازه داد، ظرفیت بالقوه مقاومت در كشورهای منطقه مصروف اختلافات طایفه ای و مذهبی شود.

1391/05/16 - 12:57

به گزارش ایرنا از بیروت، دبیر شورای امنیت ملی كشورمان روز دوشنبه در دیدار رییس جمهوری لبنان در قصر بیت الدین بر ضرورت استفاده از ظرفیت ایجاد شده ناشی از فراگیرشدن فرهنگ مقاومت برای مقابله با دشمن صهیونیستی تاكید كرد.

جلیلی افزود: امروز تلاش دشمنان براین نكته متمركز شده تا ظرفیتی را كه علیه امریكا و رژیم صهیونیستی در منطقه ظهور یافته را منحرف كنند.

دبیرشورای امنیت ملی كشورمان گفت: امروز امریكا و قدرتهای استعماری و رژیم های دیكتاتوری منطقه خود بخش عمده مشكل منطقه هستند و هیچگاه نمی توانند به عنوان یك راه حل برای منطقه باشند.

میشل سلیمان رئیس جمهوری لبنان نیز در این دیدار ضمن تاكید بر روابط خوب جمهوری اسلامی ایران و لبنان با اشاره به برگزاری اجلاس سران كشورهای غیر متعهد در تهران آمادگی خود را برای حضور در این اجلاس اعلام كرد .

جلیلی پس از ادای احترام به شهدای مقاومت به دیدار 'نبیه بری' رییس مجلس لبنان رفت و تا ساعتی دیگر با 'نجیب میقاتی' نخست وزیر این كشور دیدار می كند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران صبح دوشنبه برای انجام سفری رسمی، وارد فرودگاه 'رفیق حریری' بیروت شد و مورد استقبال 'عدنان منصور' وزیر خارجه لبنان و 'غضنفر ركن آبادی' سفیر ایران در این كشور قرار گرفت .

'علی باقری' معاون و جمع دیگری از مسوولان شورای امنیت ملی، جلیلی را در این سفر همراهی می كنند.

وی در سفرش كه در آستانه روز قدس و مصادف با روز خبرنگار است، دوشنبه شب در مراسم افطار در 'باغ زیتون' سفارت ایران در بیروت، شركت خواهد داشت.

در این مراسم 300 شخصیت برجسته رسانه ای لبنانی، فلسطینی و ایرانی از جمله نمایندگان تمام رسانه های لبنانی و دفاتر رسانه های ایرانی مستقر در لبنان حضور خواهند داشت.

'سعید جلیلی' در بدو ورود به بیروت گفت: روابط ایران و لبنان در بین ملت ها و میان دو دولت، روابطی دوستانه و راهبردی است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران كه صبح دوشنبه به منظور سفری رسمی وارد بیروت شد، روابط تهران و بیروت را در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی روابطی همه جانبه خواند و افزود: امروز لبنان در سطح جهان و منطقه به عنوان یك نمونه مقاومت شناخته شده است.

جلیلی گفت: ما برای لبنان به خاطر مقاومتی كه داشته و نقش برجسته ای كه در ثبات و امنیت منطقه بازی می كند، احترام زیادی قائل هستیم.

دوشنبه 16 مرداد 1391  5:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها