0

اخبار حوادث 16 مرداد

 
MeysamNone
MeysamNone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 809
محل سکونت : آذربایجان غربی

اخبار حوادث 16 مرداد

در ديدار لنين‌نوردان با فرمانده ناجا مطرح شد؛

 

فرمانده ناجا:كوهنوردي در ناجا بايد توسعه يابد/ناجا به دنبال تربيت پهلوانان است

» سرویس: اجتماعي - حوادث
899-1.jpg

فرمانده نيروي انتظامي در ديدار با كوهنوردان پليس گفت: ورزش كوهنوردي بايد به عنوان ورزش پايه در نيروي انتظامي توسعه يابد.

 

 

به گزارش خبرنگار «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سردار اسماعيل احمدي‌مقدم در مراسم تجليل از كوهنوردان هيات كوهنوردي ايران كه توانستند قله لنين را فتح كنند، با بيان اينكه هيچ عبادتي بالاتر از خدمت به مردم به خصوص در عرصه امنيت و آرامش نيست، گفت: فتح قله‌ها بايد مقدمه‌اي براي فتح قله‌هاي بلندتر باشد.

 

 

وي با بيان اينكه كوهنوردي ورزشي است كه در همه جهات نيازمند به عزم و اراده جدي است، گفت: كوهنوردي ورزشي است كه تنها مي‌توان با تحمل سختي‌ها راه‌ را ادامه داد.

 

 

فرمانده ناجا با بيان اينكه كوهنوردي ورزشي پايه‌اي براي همه ورزش‌هاست، گفت: كوهنوردي ورزشي بسيار سازنده است كه توفيق آن بيشتر در جواني محقق مي‌شود.

 

 

وي با بيان اينكه كوهنوردي ورزشي همگاني در ناجا محسوب مي‌شود، گفت: ناجا در ورزش برنامه تقويت قواي جسماني ماموران را دنبال كرده و به آن تاكيد دارد.

 

 

احمدي‌مقدم با بيان اينكه به دليل ماموريت‌هاي نيروي انتظامي ورزش حرفه‌اي در اولويت نيست، گفت: با اين حال رقابت موجب ايجاد انگيزه مي‌شود و رقابت مفيد سبب مي‌شود انسان حركت و تلاش خود را افزايش دهد.

 

 

وي با بيان اينكه كسب موفقيت در ورزش در عرصه‌هاي بين‌المللي شانسي نيست، گفت: رقابت در ورزش و كسب موفقيت نيازمند مديريت و برنامه‌ريزي منسجم است.

 

 

احمدي‌مقدم با بيان اينكه ورزشكاران انسان‌هاي استثنايي نيستند، گفت: برنامه‌ريزي و مديريت براي موفقيت اين افراد خاص و استثنايي است و اگر برنامه‌ريزي باشد كشور در عرصه ورزش موفق است.

 

 

وي با بيان اينكه كسب افتخارات موجب همگرايي و دوستي مي‌شود، گفت: موفقيت مي‌تواند پايه‌اي براي وحدت و دوستي باشد و اين در حالي است كه شكست پايه تفرقه است.

 

 

فرمانده ناجا با بيان اينكه مردم ما هنگامي كه اردوي المپيك مدالي نياورده بود، احساس سرشكستگي مي‌كردند، گفت: ورزشكاران خارجي‌اي كه در عرصه ورزش موفق شده‌اند نه هوش بالاتري داشته‌اند و نه منابع مالي بيشتر، بلكه عنصر مديريت و برنامه‌ريزي بلندمدت و انضباط و در موفقيت آنان سهيم بود.

 

 

فرمانده ناجا با بيان اينكه شالوده اصلي نيروي انتظامي نيز نظم و امنيت است، گفت: پيش از اين مدل قهرماني در نيروي انتظامي نيز مدل عربي بود به گونه‌اي كه قهرمان‌ها را مي‌خرديم و با پول عنوان مي‌خريديم اما اين كار فايده نداشت و ما به سمت تربيت پهلوانان رو آورديم.

 

 

وي با بيان اينكه نيروي انتظامي بايد تلاش كند كه در عرصه ورزش، ورزشكار تربيت كند، گفت: ما بايد ملي‌پوش تربيت كنيم نه اينكه ملي‌پوش بخريم.

 

 

احمدي‌مقدم در ادامه براي كوهنوردان پليس آرزوي موفقيت كرد و گفت: بايد اين ورزش (كوهنوردي) در نيروي انتظامي به عنوان ورزش پايه توسعه يابد.

 

 

به گفته فرمانده ناجا، كوهنوردان هيات كوهنوردي ناجا بايد برنامه‌ريزي خود را براي فتح قلل بلندتر انجام دهند

دوشنبه 16 مرداد 1391  5:21 PM
تشکرات از این پست
MeysamNone
MeysamNone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 809
محل سکونت : آذربایجان غربی

پاسخ به:اخبار حوادث 16 مرداد

 

كارآگاهان پليس به دنبال سارقان مسلح پمپ‌بنزين لشگرك

» سرویس: اجتماعي - حوادث

معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي پايتخت با اعلام خبر انتشار تصوير بدون پوشش فردي كه متهم است يك سال پيش از يك پمپ‌بنزين به صورت مسلحانه 11 ميليون تومان را به سرقت برده است، اعلام كرد.

 

 

به گزارش خبرنگار «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، از طريق مركز فوريت‌هاي پليسي 110 در بيستم ارديبهشت ماه سال گذشته وقوع يك فقره سرقت مسلحانه از يك پمپ‌بنزين در منطقه لشگرك به كلانتري 166 اعلام شد كه با حضور ماموران در محل مالك پمپ‌بنزين اعلام كرد كه يك دستگاه خودروي سواري پرايد با 4 سرنشين مسلح به پمپ‌بنزين مراجعه و با يك دستبند يك بار مصرف دست و پاي يكي از كارگران را بسته و موجودي داخل گاو صندوق را به سرقت برده و متواري شده‌اند.

 

 

با تشكيل پرونده‌ مقدماتي و به دستور داديار شعبه دوم دادسراي ناحيه 27 تهران، پرونده براي رسيدگي تخصصي در اختيار اداره يكم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.با ارجاع پرونده به پليس آگاهي، مالباخته در اظهارات خود به كارآگاهان گفت كه داخل دفتر كار خود مشغول به كار بوده كه يك نفر با ورود به اتاق كارش مدعي شد كارت سوختش را در پمپ‌بنزين جا گذاشته است؛ در حالي كه اين شخص در مقابلم ايستاده بود شروع به بررسي كارت‌هاي سوخت داخل كشوي ميز كرده كه متوجه شدم اين شخص اسلحه‌اي را از جيب لباس خود خارج و در مقابل صورتم قرار داد.

 

 

مالباخته در ادامه اظهارات خود با بيان اينكه دو تن ديگر نيز كه داراي اسلحه كمري بودند وارد اتاقش شده و پس از بستن دست و پا و پنهان كردن وي در پشت ميز مبلغ 11 مليون تومان وجه نقد داخل گاو صندوق را به سرقت بردند گفت: در همين زمان يكي از كارگران جايگاه وارد اتاق شد كه بلافاصله او را نيز با اسلحه تهديد و با دستبند پلاستيكي دست‌هاي وي را بستند.

 

 

وي با بيان اينكه اين سه تن پس از سرقت پول‌هاي داخل گاوصندوق تهديد كردند كه در صورت فرياد يا كمك خواستن از مردم، پمپ‌بنزين را با شليك گلوله به آتش خواهند كشيد گفت: از ترس آتش زدن پمپ‌بنزين تا دقايقي بعد از فرار آنان از فردي درخواست كمك نكرديم.

 

 

با حضور كارآگاهان در محل پمپ‌بنزين و انجام تحقيقات ميداني، آنان با بهره‌گيري از تصاوير به دست آمده از دوربين‌هاي مداربسته توانستند تصوير يكي از سارقان را شناسايي كنند.

 

 

همزمان با بهره‌گيري از شماره پلاك خودرو سارقان مسلح مشخص شد كه خودروي پرايد استفاده شده در زمان سرقت مسروقه بوده كه پس از مدتي اين خودرو در منطقه شمال شهر تهران به صورت رها شده كشف شد.

 

 

به گزارش ايسنا، سرهنگ كارآگاه آريا حاجي‌زاده معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ در ادامه اعلام اين خبر با اشاره به دستور انتشار عكس بدون پوشش تصوير بدست آمده از يكي از سارقان مسلح گفت: با توجه به تصاوير به دست آمده متعلق به يكي از سارقان مسلح، دستور انتشار بدون پوشش تصوير متهم از سوي مقام قضايي صادر شد.

 

 

وي از كليه شهرونداني كه موفق به شناسايي تصوير متهم شده‌اند، خواست تا اطلاعات خود را در مورد هويت متهم، محل‌هاي تردد يا مخفي‌گاه اين شخص با شماره تماس 51055501 در اختيار اداره يكم مبارزه با سرقت‌هاي مسلحانه پليس آگاهي تهران بزرگ قرار دهند.

Irane aziz

دوشنبه 16 مرداد 1391  5:23 PM
تشکرات از این پست
MeysamNone
MeysamNone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 809
محل سکونت : آذربایجان غربی

پاسخ به:اخبار حوادث 16 مرداد

 

سرگرد قلابي را شناسايي كنيد

» سرویس: اجتماعي - حوادث

كارآگاهان آگاهي تهران بزرگ به دنبال سرگرد قلابي هستند كه از فردي 15 ميليون تومان سرقت كرده است.

 

 

به گزارش خبرنگار «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در دوم خردادماه سال جاري فردي با مراجعه به گشت كلانتري 129 جامي اعلام كرد: فردي در پوشش مامور، اقدام به تهديد وي به بازداشت كرده و در نهايت 15 ميليون تومان وي را به سرقت برده و متواري شد.

 

 

با تشكيل پرونده مقدماتي به دستور بازپرس شعبه 11 دادسراي ناحيه شش تهران، پرونده براي رسيدگي تخصصي در اختيار اداره پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت كه با ارجاع اين پرونده، مالباخته در اظهارات خود به كارآگاهان گفت كه در روز حادثه براي وصول چك رمزدار به مبلغ 72 ميليون تومان به شعبه ميدان فردوسي مراجعه كرده بودم كه در آنجا فردي تحت عنوان مامور به من نزديك و ضمن معرفي خود به نام «سرگرد احمدي» مدعي شد كه دستور دستگيري مرا دارد.

 

 

مالباخته در ادامه اظهارات خود با بيان اينكه به شدت ترسيده و قادر به تصميم گيري درستي نبودم گفت: به همراه سرگرد احمدي از بانك خارج و اين فرد عنوان كرد كه بايد مرا مستقيما به زندان ببرد اما طبق قانون مي‌توانم با پرداخت پولي به عنوان وثيقه تا زمان دادگاه آزاد باشم.

 

 

اين فرد در ادامه اظهارات خود با بيان اينكه با طرح اين پيشنهاد از سوي احمدي به شعبه بانكي در انقلاب رفته و پس از نقدكردن چك 15 ميليون تومان را تحويل داده و احمدي نيز به بهانه تماس گرفتن با من شماره تلفن همراه مرا يادداشت كرد گفت: پس از دقايقي با يكي از دوستانم تماس گرفته و متوجه سرقت پول‌هاي خود شدم و بلافاصله به گشت انتظامي مستقر مراجعه كرده و مسئله را با آنان در ميان گذاشتم.

 

 

با آغاز تحقيقات كارآگاهان با تصور اينكه مالباخته نزديك به يك ساعت با متهم بوده و قادر به چهره‌نگاري از وي است اين مسئله در دستور كار قرار گرفت اما در كمال تعجب مالباخته عنوان كرد كه به دليل ترس شديدي كه از رفتن به زندان داشته اطلاعات دقيقي از تصوير متهم به ياد ندارد.

 

 

كارآگاهان در ادامه تحقيقات با مراجعه به شعب بانك تصاوير دوربين‌هاي مدارس بسته بانكي را تحت بررسي قرار داده و موفق به شناسايي تصوير مالباخته و شخص همراه وي شدند كه مالباخته نيز تصوير اين فرد را به عنوان «سرگرد احمدي» مورد تاييد قرار داد.

 

 

به گزارش ايسنا، سرهنگ كارآگاه علي قياسوند معاون مبارزه با سرقت‌هاي خاص پليس آگاهي پايتخت در ادامه اعلام اين خبر با اشاره به دستور انتشار بدون پوشش تصوير متهم تحت تعقيب گفت: شناسايي و دستگيري متهم پرونده در دستور كار كارآگاهان قرار دارد و دستور انتشار بدون پوشش از سوي بازپرس پرونده صادر شده است.

 

 

وي از كليه شهرونداني كه اين فرد را مورد شناسايي قرار داده‌اند، خواست اطلاعات خود را به شماره تماس 51055237 اعلام كنند.

Irane aziz

دوشنبه 16 مرداد 1391  5:23 PM
تشکرات از این پست
MeysamNone
MeysamNone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 809
محل سکونت : آذربایجان غربی

پاسخ به:اخبار حوادث 16 مرداد

 

وقوع قتل در دشت آزادگان

» سرویس: معارف و حقوق - حقوقي و قضايي

ريیس دادگستری شهرستان دشت آزادگان از وقوع یک فقره قتل در این شهرستان خبر داد.

 

 

به گزارش ايسنا،‌ حمید عساکره گفت: مقتول به هویت «ه.م» 25 ساله توسط افرادی ناشناس به قتل رسید.

 

 

وی ادامه داد: در حالی که در روستای حاجیه از توابع شهرستان دشت آزادگان فرد مذکور در حال تردد بوده است از سوي سرنشينان پژو نقره‌ای رنگ با اسلحه کلاش به نامبرده تيراندازي و از ناحیه زانو و پهلو مورد اصابت قرار مي گيرد.

 

 

عساکره گفت: وي پس از انتقال به بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان اهواز، بر اثر شدت جراحات وارده فوت کرد و تا کنون علت و انگیزه قتل مشخص نشده است و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

 

 

انتهاي پيام

Irane aziz

دوشنبه 16 مرداد 1391  5:23 PM
تشکرات از این پست
MeysamNone
MeysamNone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 809
محل سکونت : آذربایجان غربی

پاسخ به:اخبار حوادث 16 مرداد

 

انهدام يك شبکه بزرگ تهیه و توزیع هرویین در كرمان

» سرویس: معارف و حقوق - حقوقي و قضايي

دادستان عمومی و انقلاب کرمان گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) طی چند عملیات غافلگیرانه موفق به انهدام یکی از شبکه‌های بزرگ تهیه و توزیع هرویین در شهر کرمان شدند.

 

 

به گزارش ايسنا، یدالله موحد با بيان اين مطلب افزود: پس از اینکه یکی از سوژه‌های شبکه مذکور در خرداد ماه سال جاری ضربه سنگيني را متحمل شد، تحرکات و عکس‌العملهای سایر اعضای شبکه توسط اداره اطلاعات تحت نظر قرار گرفت و نهایتا با تلاش‌های اطلاعاتی تمامی اعضای این باند در شهرهای کرمان، زاهدان و زابل شناسایی و دستگیر شدند.

 

 

 

وی اظهار كرد: در حال حاضر پنج نفر از اعضای این باند در بازداشت به سر مي‌برند و مقدار 148 کیلوگرم هرویین و کراک از آنان کشف شده و یک دستگاه خودروی تانکر نفت‌کش و چهار دستگاه خودروی تیزرو نیز توقیف شده است.

 

 

 

دادستان كرمان خاطرنشان كرد: شبکه مذکور در هر 15 الی 20 روز به طور متوسط حدود 100 کیلوگرم هرویین را در شهر کرمان و شهرستان‌های هم‌جوار در بین مشتریان خود توزیع می‌كرد.

 

 

 

 

 

موحد تصریح کرد: عمده مواد مخدری که توسط باند مذکور قاچاق می‌شده متاسفانه جهت مصرف بین قشر جوان اعم از دانشجویان و دانش‌آموزان توزیع می‌شده است.

 

 

 

 

وي یادآور شد: تحقیقات این پرونده در یکی از شعب دادسرای عمومی و انقلاب کرمان در حال انجام است و تمامی متهمان با قرار تامین از نوع بازداشت موقت روانه زندان شده‌اند.

Irane aziz

دوشنبه 16 مرداد 1391  5:23 PM
تشکرات از این پست
MeysamNone
MeysamNone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 809
محل سکونت : آذربایجان غربی

پاسخ به:اخبار حوادث 16 مرداد

 

بازداشت زوج دعوت کننده به رابطه غیراخلاقی در اینترنت

» سرویس: معارف و حقوق - حقوقي و قضايي
2-529.jpg

بازپرس شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب کرمان گفت: با تلاش پلیس فتای استان کرمان و ردیابی اطلاعاتی زوجی که در فضای مجازی اقدام به دعوت به رابطه غیراخلاقی كرده بودند، دستگیر شدند.

 

 

به گزارش ايسنا،‌ مسعود ولایتی افزود: درپی رصد صورت گرفته از تالارهای گفت‌وگو و چت روم‌ها در فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا این پلیس با یک موضوع غیراخلاقی روبرو و رسیدگی با هماهنگی مقامات قضايی در دستور کار قرار گرفت.

 

 

وی ادامه داد: در فضای مجازی زوجی با معرفی خود به نام‌های مستعار به منظور تحریک و تشویق بانوان به فساد از آنها برای رابطه غیراخلاقی دعوت می‌کردند که با توجه به اهمیت موضوع دستور رسیدگی سریع به این موضوع صادر شد.

 

 

بازپرس شعبه هفتم از دستگیری زوج مذکور خبر داد و اظهاركرد: پرونده این زوج جهت رسیدگی بیشتر و روشن شدن ابعاد تخلفات صورت گرفته آنان مفتوح و در جریان است.

 

 

 

وی با اشاره به رصد فضاهای مجازی توسط نیروهای متخصص هشدار داد: هرگونه جرم و اقدام به جرايم مختلف در این گونه فضاها نیز با دقت زیرنظر گرفته و سریع مورد برخورد قرار خواهند گرفت.

Irane aziz

دوشنبه 16 مرداد 1391  5:23 PM
تشکرات از این پست
MeysamNone
MeysamNone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 809
محل سکونت : آذربایجان غربی

پاسخ به:اخبار حوادث 16 مرداد

 

پليس در تعقيب عامل تجاوزهاي سريالي به زنان

» سرویس: اجتماعي - حوادث
162-6.jpg

در پي وقوع چند مورد تجاوز سريالي در خيابان‌‌هاي انگليس، پليس عمليات گسترده‌اي را براي دستگيري متهم آغاز كرد.

 

 

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، پليس محلي شهر «منچستر» اعلام كرد: در هفته‌‌هاي اخير چندين مورد تجاوز سريالي در خيابان‌‌هاي اين شهر اتفاق افتاد كه بر اساس شواهد اوليه در ارتباط با يكديگر هستند.

 

 

پليس «منچستر» در توضيح يكي از اين مورد تجاوزها گفت: فرد مهاجم زن 20 ساله‌‌اي را هنگام بازگشت به خانه تحت تعقيب قرار داد و در فرصت مناسب به او حمله كرد.

 

 

پليس پس از شنيدن اظهارات اين زن اعلام كرد: اين اتفاق به چند مورد تجاوزهاي جنسي كه در هفته‌‌هاي اخير در اين منطقه اتفاق افتاده است، ارتباط دارد.

 

 

به گزارش ايسنا به نقل از شبكه‌خبري اسكاي‌نيوز، پليس «منچستر» با اعلام اينكه قربانيان متهم بين 17 تا 45 سال داشته‌اند، تصريح‌كرد: با جمع‌آوري اظهارات قربانيان در تلاش هستيم تا با پيداكردن سرنخ، هرچه سريعتر متهم دستگير شود.

Irane aziz

دوشنبه 16 مرداد 1391  5:23 PM
تشکرات از این پست
MeysamNone
MeysamNone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 809
محل سکونت : آذربایجان غربی

پاسخ به:اخبار حوادث 16 مرداد

 

كشف حدود 500 هزار قرص روانگردان در محموله پارچه‌ در دوبي

» سرویس: اجتماعي - حوادث
Chicago-police-seize-8-tons-of-pot.jpg

بيش از 500 هزار قرص روانگردان روز گذشته در گمرك شيخ‌نشين دوبي كشف و ضبط شد.

 

به گزارش خبرنگار«حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران‌(ايسنا) در دوبي، پليس امنيت گمرك دوبي اعلام كرد: ماموران گمرك «جبل‌علي» موفق به كشف و ضبط بيش از

500 هزار قرص روانگردان شدند.

 

 

براساس گزارش پليس دوبي، اين قرص با شرگرد خاصي در بين محموله پارچه‌اي جاسازي شده بود كه از يكي از كشورهاي عربي به دوبي ترانزيت شده و قرار

بود از دوبي به يكي از كشورهاي حاشيه «خليج‌فارس» منتقل شود.

 

 

اين محموله شامل 77 بسته پارچه بود كه قرص‌ها نيز در بين پارچه‌ها جاسازي شده بودند.

 

 

پليس دوبي از نام بردن كشور مبدا و مقصد اين محموله خودداري كرد.

Irane aziz

دوشنبه 16 مرداد 1391  5:24 PM
تشکرات از این پست
MeysamNone
MeysamNone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 809
محل سکونت : آذربایجان غربی

پاسخ به:اخبار حوادث 16 مرداد

 

مردي زنش را در «آي سي يو» به گلوله بست

» سرویس: اجتماعي - حوادث
6-589.jpg

پليس آمريكا اعلام كرد: مرد مسني پس از ورود به بخش مراقبت‌‌هاي ويژه بيمارستان گلوله‌‌اي به سمت همسر بيمارش شليك كرد.

 

 

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بنابر اعلام پليس ايالت «اوهايو»، همسر اين مرد كه در بخش مراقبت‌‌هاي ويژه يكي از بيمارستان‌‌هاي اين ايالت بستري بود، مورد اصابت گلوله اسلحه متهم قرار گرفت اما جان سالم به در برد.

 

 

متهم پس از دستگيري گفت: 45 سال است كه با يكديگر ازدواج كرده‌ايم اما هنگامي كه همسرم بيمار شد نتوانستم ناراحتي‌‌اش را تحمل كنم و تصميم گرفتم او را از درد رها سازم.

 

 

كاركنان بيمارستان پس از شنيدن اولين شليك گلوله وارد بخش آي سي يو شدند و متهم را از ادامه تيراندازي بازداشتند.

 

 

به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، پليس محلي ايالت «اوهايو» با اعلام اينكه اتهام اقدام به قتل نافرجام در انتظار متهم است، تصريح كرد: وضعيت جسماني همسر متهم وخيم است.

Irane aziz

دوشنبه 16 مرداد 1391  5:24 PM
تشکرات از این پست
MeysamNone
MeysamNone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 809
محل سکونت : آذربایجان غربی

پاسخ به:اخبار حوادث 16 مرداد

مدیر کل کمیته بین المللی صلیب‌سرخ خبرداد:

 

نماینده صلیب‌سرخ به لیبی می‌رود/ تلاش برای برقراری ارتباط با هیئت ایرانی ربوده‌شده

» سرویس: اجتماعي - حوادث
722.jpg

مدیر کل کمیته بین المللی صلیب‌سرخ با تاکید بر اینکه گزارش‌ها حکایت از سلامت هیئت ایرانی ربوده شده دارد گفت: نماینده ویژه کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ به لیبی می‌رود و تلاش خواهیم کرد که هیئت ایرانی بتوانند با خانواده‌‌های خود صحبت کنند.

 

 

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ابوالحسن فقیه در گفت و گوی تلفنی با «ایو دکوغ» با تاکید بر اینکه مسئله ربوده‌شدن کارکنان هلال احمر تنها مشکل هلال احمر ایران نیست خاطرنشان کرد: اگر عکس‌العمل مناسب از سوی نهضت، کمیته و فدراسیون صورت نگیرد حفاظت کلیه کارکنان صلیب‌سرخ و هلال‌احمر در سراسر جهان به راحتی مورد تهاجم قرار خواهد گرفت.

 

 

 

وی تاکید کرد: به کارگیری تمامی امکانات موجود در کمیته و نهضت براي نشان دادن جدیت و عزم نهضت برای حفاظت از پرسنل و داوطلبان خود از جمله تیم گروگان گرفته شده هلال‌احمر ایران، بخشی از خواسته‌های ما از کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ است.

 

 

فقیه در ادامه خواستار تلاش جدی کمیته بین المللی صلیب‌سرخ برای ایجاد شرایط ارتباط هیئت ایرانی ربوده‌شده با خانواده‌هایشان شد و تصریح‌کرد: انتظار داریم نماینده صلیب‌سرخ در لیبی با این هفت تن ارتباط بگیرد و خبر سلامت و بهبودی آنان را به خانواده‌هایشان بدهد.

 

 

وی افزود: بزودی یک تیم پیگیری‌کننده از هلال احمر ایران برای پیگیری وضعیت ربوده‌شدگان و بررسی اقدامات بعدی به مقر کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ و فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب‌سرخ و هلال احمر در ژنو سفر خواهد کرد.

 

 

به گزارش ايسنا،‌ دکوغ مدیر کل کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ نیز در این گفت و گوی تلفنی با ابراز تأسف از وقوع این اتفاق و ابراز همبستگی با جمعیت هلال احمر ایران خاطر نشان کرد: ما نیز معتقدیم که این اتفاق به نهضت بین‌المللی صلیب‌سرخ مربوط می‌شود و تمام تلاش خود را برای آزادی این افراد انجام خواهیم داد.

 

 

وی با تاکید بر اینکه گزارش‌ها حکایت از سلامت هیئت ایرانی ربوده شده دارد افزود: بزودی نماینده ویژه کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ به لیبی می‌رود و مذاکراتی را با جمعیت هلال احمر لیبی و نهادهای مرتبط در آن کشور انجام خواهد داد.

 

 

دکوغ افزود: اولویت اول کمیته در حال حاضر آزادی این افراد است و درجه دوم تلاش خواهیم کرد که این افراد بتوانند با خانواده های خود ارتباط برقرار کنند. همچنین اطلاع‌رسانی مناسب این موضوع در اولویت های دیگر ما قرار دارد چرا که به واقع ما معتقدیم این اتفاق مربوط به کل نهضت بین المللی صلیب‌سرخ می‌شود.

 

 

انتهاي پيام

Irane aziz

دوشنبه 16 مرداد 1391  5:24 PM
تشکرات از این پست
MeysamNone
MeysamNone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 809
محل سکونت : آذربایجان غربی

پاسخ به:اخبار حوادث 16 مرداد

با دستور آملي لاريجاني به مناسبت شب‌هاي قدر

 

زندانيان واجد شرايط به مرخصي 15 روزه مي‌روند

» سرویس: معارف و حقوق - حقوقي و قضايي
1210-1.jpg

رييس قوه قضاييه با صدور بخشنامه‌اي به واحدهاي قضايي و دادسراهاي سراسر کشور اعلام کرد كه به مناسبت فرارسيدن ليالي قدر و در پيش بودن عيد سعيد فطر به زندانيان واجد شرايط 15 روز مرخصي داده شود.

 

 

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، متن کامل اين بخشنامه به شرح زير است:

 

 

 

«به مناسبت فرا رسيدن ليالي قدر و در پيش بودن عيد سعيد فطر و با توجه به آثار مثبت و سازنده حضور زندانيان در کنار خانواده و به منظور نيل به اهداف عالي در بازسازي اجتماعي و اخلاقي زندانيان و نيز برقراري روابط عاطفي بين زندانيان و اعضاي خانواده آنان مقتضي است به زندانيان محکوم با رعايت شرايط ذيل و اخذ تامين مناسب 15 روز مرخصي داده شود. اين مرخصي به مدت 15 روز ديگر نيز قابل تمديد خواهد بود.

 

 

 

الف ـ زندانيان محکوم به حبس:

 

 

 

1ـ محکومين به حبس‌ ابد به شرط تحمل حداقل 5 سال حبس.

 

 

2ـ محکومين به حبس بيش از 10 سال به شرط تحمل حداقل دو سال حبس.

 

 

 

3ـ محکومين به حبس از 5 تا 10 سال به شرط تحمل حداقل يک سال حبس.

 

 

 

4ـ محکومين به حبس از يک سال تا 5 سال به شرط تحمل حداقل سه ماه حبس.

 

 

 

5ـ محکومين به حبس کمتر از يک سال به شرط تحمل حداقل يک ماه حبس.

 

 

 

تبصره: محکومين به حبس که باقيمانده حبس آنها کمتر از دو ماه باشد، مرخصي منتهي به آزادي اعطا مي‌شود.

 

 

 

ب ـ زندانياني که صرفا به دليل عجز از پرداخت جزاي نقدي در حبس به سر مي‌برند:

 

 

1ـ محکومين به جزاي‌ نقدي که مقدار باقيمانده آن بيش از 30 ميليون ريال باشد به شرط تحمل حداقل دو ماه‌ حبس.

 

 

 

2ـ محکومين به جزاي‌ نقدي که مقدار باقيمانده آن 10 تا 30 ميليون ريال باشد؛ به شرط تحمل حداقل يک ماه حبس.

 

 

 

تبصره: محکومين به جزاي نقدي که مقدار باقيمانده آن کمتر از 10 ميليون ريال باشد، به شرط تحمل حداقل يک ماه حبس، مرخصي منتهي به آزادي اعطا مي‌شود.

 

 

 

 

 

ج ـ محکومين جرايم غيرعمدي و محکومين مالي:

 

 

 

زندانياني که به لحاظ عجز از پرداخت ديه در جرايم غير عمد بازداشت هستند و همچنين دارندگان محکوميت‌هاي مالي، صرف‌نظر از مدت اقامت در زندان از مرخصي موضوع اين بخشنامه برخوردار خواهند بود.

 

 

 

دـ مرتکبين جرايم ذيل از شمول اين بخشنامه مستثني خواهند بود:

 

 

 

محکومين جرايم سرقت مسلحانه، سرقت مقرون به آزار، جاسوسي، اقدام عليه امنيت کشور، آدم‌ربايي، جرايم باندي و سازمان‌يافته، تجاوز به عنف، داير کردن مراکز فساد و فحشا، اسيدپاشي، اخلال در نظام اقتصادي، ورود، توليد، توزيع و فروش مشروبات الکلي، محکومين به قصاص و اعدام و حدود شرعي، محکومين داراي سه سابقه محکوميت به ارتکاب همان جرم، محکوميني که به شرارت مشهورند، قاچاق مسلحانه و يا عمده موادمخدر و روانگردان‌ها و ساير محکوميني که اخلاق و رفتار آنها در زندان به گونه‌اي بوده که بنا به نظر دادستان يا قاضي ناظر زندان يا رييس زندان يا شوراي طبقه‌بندي شايستگي برخورداري از مرخصي را ندارند.

 

 

 

تبصره 1: در مورد سارقين داراي محکوميت بيش از يک سال و محکومان مواد مخدري که ميزان محکوميت آنان بيش از پنج سال باشد ترتيبي اتخاذ گردد هر 48 ساعت يک‌بار خود را به مراجع انتظامي محل سکونت خويش معرفي كنند.

 

 

 

تبصره 2: منظور از قاچاق عمده مواد مخدر و روانگردان‌ها عبارت است از: مشمولين بند 4 ماده 4 و بند 6 ماده 5 و بند 6 ماده 8 قانون اصلاح قانون مبارزه با موادمخدر و الحاق موادي به آن.

 

 

 

دادستان‌هاي سراسر کشور ملزم به اجراي اين بخشنامه بوده و بر حسن اجراي آن نظارت خواهند نمود.»

Irane aziz

دوشنبه 16 مرداد 1391  5:24 PM
تشکرات از این پست
MeysamNone
MeysamNone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 809
محل سکونت : آذربایجان غربی

پاسخ به:اخبار حوادث 16 مرداد

 

تيراندازي مرگبار در معبدي در آمريكا

» سرویس: اجتماعي - حوادث
wh120-1167.jpg

پليس آمريكا اعلام كرد بر اثر تيراندازي در يكي از معابد ايالت «ويسكانسين» دست‌كم هفت تن جان خود را از دست دادند.

 

 

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بنابر اعلام پليس محلي ايالت «ويسكانسين»، مرد مسلحي پس از اين كه وارد اين معبد شد شروع به تيراندازي كرد و شش تن را به قتل رساند.

 

 

يكي از شاهدان اين تيراندازي گفت: هنگام وقوع حادثه داخل آشپزخانه معبد در حال آماده‌كردن موادغذايي بوديم كه اين مرد مسلح داخل شد و شروع به تير اندازي كرد.

 

 

پليس محلي ايالت «ويسكانسين» با اعلام اينكه در اين حادثه سه تن ديگر نيز مجروح شده‌اند، تصريح كرد: فرد مهاجم نيز بر اثر شليك گلوله يكي از نيرو هاي پليس كشته شد.

 

 

شبكه خبري BBC نوشت: نيرو هاي پليس فدرال آمريكا در حال بررسي اين جنايت هستند اما از هويت اين مرد مسلح خبري منتشر نكرده‌اند.

 

 

رييس پليس محلي ايالت «ويسكانسين» با بيان اينكه يكي از نيرو هاي پليس اين منطقه چندين بار مورد اصابت گلوله فرد مسلح قرار گرفت، گفت: پزشكان در تلاش هستند تا اين افسر پليس و دو مجروح ديگر را نجات دهند.

 

 

همچنين منابع پليس اين ايالت اعلام كردند: نيرو هاي پليس پس از شناسايي محل اقامت مرد مسلح بررسي از ساختمان را آغاز كرده و مقداري مواد آتش‌زا پيدا كردند.

 

 

به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري رويترز، يكي از بازماندگان اين تيراندازي مرگبار گفت: تمامي افراد داخل معبد با شنيدن صداي شليك گلوله تنها فرياد مي‌‌زدند و تلاش مي‌‌كردند تا در محل امني پناه بگيرند اما شرايط استرس‌آوري حاكم بود.

 

 

انتهاي پيام

Irane aziz

دوشنبه 16 مرداد 1391  5:24 PM
تشکرات از این پست
MeysamNone
MeysamNone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 809
محل سکونت : آذربایجان غربی

پاسخ به:اخبار حوادث 16 مرداد

 

انفجار كارگاه چيني 13 قرباني گرفت

» سرویس: اجتماعي - حوادث
aldiyar.jpg

بنابر اعلام رسانه‌هاي داخلي چين، وقوع انفجار در يك كارگاه توليدي در شرق اين كشور به كشته‌شدن دست‌كم 13 تن منجر شد.

 

 

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، بنابر اعلام پليس محلي ايالت «چجيانگ»، در اين حادثه كه عصر روز گذشته در كارگاه توليد قفل اتفاق افتاد 14 تن ديگر مجروح شدند و وضعيت جسماني تعدادي از آنان وخيم است.

 

 

نيروهاي امداد و آتش‌نشاني اين ايالت، پس از دريافت خبر وقوع انفجار در اين كارگاه توليدي به محل اعزام شدند و پس از گذشت چند ساعت توانستند حريق ايجاد شده را كنترل كنند.

 

 

پليس محلي ايالت «چجيانگ» با اعلام اينكه مشخص نيست در زمان حادثه چه تعداد داخل كارگاه حضور داشته‌اند، تصريح كرد: مالك اين كارگاه به طور غيرقانوني و بدون داشتن مجوز فعاليت اقدام به بازگشايي آن كرده بود.

 

 

به گزارش ايسنا به نقل از خبرگزاري شينهوا، پليس ايالت «چجيانگ» در حال بررسي علت وقوع اين انفجار و آتش‌سوزي مهيب است.

Irane aziz

دوشنبه 16 مرداد 1391  5:24 PM
تشکرات از این پست
MeysamNone
MeysamNone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 809
محل سکونت : آذربایجان غربی

پاسخ به:اخبار حوادث 16 مرداد

 

سرقت مسلحانه از خودرو حامل پول در دارفور

» سرویس: اجتماعي - حوادث
627-2.jpg

سارقان مسلح با حمله به خودرو حامل پول نيرو هاي پاسدار صلح مشترك سازمان ملل و اتحاديه آفريقا در منطقه دارفور دست به سرقت زدند.

 

 

به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، «كريستوفر سيسمانيك» سخنگوي اين نيروها گفت: چند مرد مسلح با حمله به خودرو حامل پول در «دارفور» در سودان، پول داخل آن را سرقت كردند.

 

 

«سيسمانيك» همچنين اظهار كرد: در اين سرقت مسلحانه به فردي آسيبي نرسيد اما مقداري از پول موجود در خودرو به سرقت رفت كه در بررسي‌‌هاي اوليه مبلغ آن 300 هزار دلار گزارش شد.

 

 

به گزارش ايسنا به نقل از پايگاه خبري عرب‌نيوز، مسئولان بانك خارطوم كه محل انتقال اين پول بود، از اظهارنظر در مورد اين سرقت مسلحانه خودداري كرده‌اند.

Irane aziz

دوشنبه 16 مرداد 1391  5:24 PM
تشکرات از این پست
MeysamNone
MeysamNone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 809
محل سکونت : آذربایجان غربی

پاسخ به:اخبار حوادث 16 مرداد

 

بشقاب پرنده پارك شادي يزد طعمه حريق شد

» سرویس: استان ها - يزد

معاون عمليات سازمان آتش‌نشاني يزد با اشاره به حريق بشقاب پرنده پارك شادي يزد كه خوشبختانه تلفات جاني نداشت، توصيه كرد: سيستم برق و ايمني وسايل بازي هرشش ماه يكبار كنترل شود.

 

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه يزد، بر اساس اعلام آتش‌نشاني با تماس نگهبان پارک شادی با سامانه 125 این سازمان ساعت چهار بامداد روز چهاردهم مرداد مبنی بر حریق در یکی از دستگاه‌های بازی این پارک، بلافاصله یک دستگاه خودروی اطفای حریق از ایستگاه شماره 9 به بلوار دانشجو اعزام شد.

 

ماموران آتش‌نشاني با قطع جریان برق و ایمن‌سازی محل با استفاده از لوله آبدهی و ماده اطفایی آب، حریق را در کمترین زمان‌ مهار و از گسترش آن به دیگر وسایل بازی و درختان پارک جلوگیری كردند.

 

در این حریق صندلی‌های بشقاب پرنده که از جنس فایبر گلاس بود دچار خسارت شد‌.

 

"محمدرضا رحیمی" معاونت عملیات سازمان با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه خسارت جانی نداشته است وعلت حریق از سوی کارشناسان سازمان در دست بررسی است، توصیه كرد که هر شش ماه یکبار سیستم برق و ایمنی این وسایل کنترل شود تا دچار چنین حوادثی نشویم.

Irane aziz

دوشنبه 16 مرداد 1391  5:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها