0

شبكه گردشگري در راه است

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

شبكه گردشگري در راه است

جام جم آنلاين: شبكه «شما» در آينده نزديك با تغيير نام و محتوا تبديل به «شبكه گردشگري» مي‌شود.

مسعود احمدي‌افزادي مدير شبكه شما روز گذشته در جلسه مطبوعاتي كه در محل شبكه شما برگزار شد با اعلام خبر فوق، گفت: موضوع تغيير ماموريت شبكه شما اوايل تيرماه در معاونت امور استان‌هاي صداوسيما مطرح شد و با توجه به ظرفيت‌هايي كه در 33 مركز استاني وجود دارد، قرار شد شبكه شما با تغيير در ساختار و محتوا تبديل به شبكه گردشگري شود.

وي افزود: در ادامه جلساتي با مديران سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و مديران سازمان صداوسيما برگزار و ظرفيت‌هاي شبكه شما و مراكز استاني بررسي شد.

احمدي با بيان اين كه همه اعضاي اين جلسه عيد فطر را زمان مناسبي براي افتتاح اين شبكه دانستند، گفت: اما در اين زمينه بايد روساي سازمان صداوسيما و سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و همچنين دولت به توافق نهايي برسند و بسته به مناسب بودن شرايط و پيشرفت كار مي‌توان منتظر تحقق اين وعده باشيم.

وي افزود: نتيجه تفاهم روساي سازمان صداوسيما و سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري قرار است تا 23 مرداد اعلام شود.

احمدي ادامه داد: شبكه گردشگري بزودي در زمينه گردشگري داخلي و بين‌المللي كار خود را آغاز مي‌كند و در آينده مي‌توان به عنوان يك شبكه بين‌المللي گردشگري مرجع از آن نام برد و از آنجا كه امروزه يكي از ابعاد جدي اقتصاد جهاني بحث گردشگري است، ما بايد هموطنان خود را با ظرفيت‌هاي كشور آشنا كنيم و چهره واقعي ايران را به بينندگان نشان دهيم.

احمدي درباره گردشگري بين‌المللي گفت: بعد از فعال شدن فاز اول شبكه گردشگري كه به گردشگري داخلي اختصاص دارد فاز دوم برنامه‌هاي اين شبكه روي گردشگري بين‌المللي متمركز خواهد شد. برنامه‌هاي اين فاز با زيرنويس انگليسي و فارسي روي آنتن خواهد رفت.

احمدي در اين نشست همچنين با بيان اين كه با آغاز ماموريت ويژه گردشگري در شبكه «شما»، نام اين شبكه نيز تغيير مي‌كند، گفت: ما در اين شبكه به عرصه‌هاي گوناگوني همچون گردشگري مذهبي، گردشگري سلامت، گردشگري ديني و ساير ظرفيت‌هاي اين عرصه مي‌پردازيم.

احمدي در پاسخ به اين سوال خبرنگار جام‌جم مبني بر اين كه آيا بعد از ايجاد ماموريت گردشگري در شبكه شما توليدات اين شبكه نيز تغيير مي‌كند، گفت: شبكه شما، شبكه‌اي است كه با دو هدف كلي يعني توليد و تامين فعاليت مي‌كند و با تغييرات جديد همچون گذشته سعي مي‌كنيم كه همچنان كفه ترازو به سمت توليد در مراكز استان سنگيني كند؛ چرا كه شبكه شما راهبر و هدايت‌كننده بخش توليد در مراكز استان‌ها عمل مي‌كند.

وي افزود: در حوزه برنامه‌سازي هم با همكاري سازمان گردشگري اميدواريم كه بتوانيم برنامه‌هاي بيشتري را در زمينه گردشگري داخلي و بين‌المللي توليد كنيم.

مدير شبكه شما در اين جلسه با بيان رويكردهاي اين شبكه در ماه رمضان گفت: شبكه چند هدف اصلي را در ماه رمضان را دنبال كرد و در زمينه برنامه‌هاي غيرنمايشي وارد تعامل بيشتري در حوزه‌هاي ديني و اعتقادي شد به طور مثال جمع‌خواني قرآن در مشهد و قم كه به عنوان دو قطب ديني در كشور ما هستند از اين دست اقدامات بود. همچنين براي اولين‌بار جمع‌خواني قرآن نوجوانان در قم اجرا شد.

در اين جلسه كه تهيه‌كننده و كارگردان سريال «مرد نقره‌اي» نيز حضور داشتند درباره نحوه ساخت و چگونگي توليد اين سريال براي خبرنگاران توضيح دادند.

اميرحسين شريفي، تهيه‌كننده اين سريال در پاسخ به سوال خبرنگار جام‌جم مبني بر شباهت فيلمنامه «مرد نقره‌اي» و «خانه بي‌پرنده» كه پيش‌تر توسط اين زوج هنري ساخته شده بود، گفت: اگر هم اين دو سريال به هم شبيه‌اند اين شباهت ظاهري است و اين دو در اصل فيلمنامه با هم تفاوت دارند، ضمن اين كه انتخاب سعيد نيك‌پور براي بازي در اين دو نقش به اين خاطر است كه ما اعتقاد داريم وقتي يك گروه مي‌تواند به خوبي با هم كار كند؛ چرا اين كار را نكند.

وي با اشاره به اين نكته كه در ابتدا قرار بود تاجر فرش اصفهاني، سريال «مرد نقره‌اي» صاحب باغ زيتون در زنجان باشد، گفت: اما خيلي اتفاقي اين سريال از زنجان به اصفهان منتقل شد

 

دوشنبه 16 مرداد 1391  5:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها