0

رژيم عربستان درمسيرفروپاشي

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

رژيم عربستان درمسيرفروپاشي

جام جم آنلاين: يك تحلیلگر سیاسی در گفتگو با شبکه تلویزیونی العالم با بیان اینکه رژیم عربستان در مسیر فروپاشی قرار دارد تصریح کرد اکنون انگلیس برای نجات آل سعود طرح بازبینی در ساختار آل سعود را به آن‌ها مطرح کرده است. بر اساس این طرح، پادشاه و ولیعهد باید از میان آل سعود باشند و نخست وزیر نیز از میان قبیله ها انتخاب شود.

 همچنین، بر اساس این طرح باید مسئولان امارت‌های دیگر نیز از میان قبایل و مذاهب مختلف در کشور باشند و اسم کشور نیز تغییر کند. علاوه بر آن، دو شهر مکه و مدینه فقط شهرهای مقدس این کشور باشند.

وی گفت:عبدالله پادشاه عربستان به شدت با این طرح مخالفت کرد. آمریکا نیز از این طرح انگلیس حمایت می کند زیرا آن‌ها می خواهند از خاندان آل سعود خلاص شوند. پس از مطرح شدن این پیشنهاد بود که عبدالله، پادشاه عربستان، بندر بن سلطان را به عنوان رئیس سازمان اطلاعات و امنیت برگزید.

نضال الحمادی ادامه داد مسئله ای که حاکمیت عربستان اکنون از آن هراسان است این است که حوادث شهر قطیف هر روز تکرار می شود و مانند بحرین در حال خارج شدن از کنترل است.عربستان در بحرین شکست خورد .

قحطی مدیریت

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران با بیان اینکه در کشور قحطی مدیریت داریم نه کالا، گفت: معتقدم نرخ ارز باید بین 1600 تا 1700 تومان باشد تا بتوانیم ارز تک‌نرخی را عملیاتی کنیم.

اسدالله عسگراولادی در گفتگو با فارس در واکنش به این سؤال که شش ماه پیش شما معتقد بودید دچار قحطی می‌شویم ،اما عملا این اتفاق نیفتاد و با موجودی مناسب کالاهای اساسی در کشور مواجه هستیم،اظهار داشت: من در همان مقطع هم اعلام کردم ما قحطی مدیریت داریم چرا که قحطی کالا در ایران هیچگاه اتفاق نمی‌افتد. البته سوء تفاهم شد و از همه عذرخواهی هم کردم و انشاء‌الله هیچ وقت قحطی کالا نداشته باشیم.

به نام فلسطين به كام صهيونيسم

مجله آمريكايي فارين پالسي با تاكيد بر آن كه كمك رساني آمريكا به تشكيلات خودگردان در چارچوب تقويت شهرك‌سازي‌ها قرار مي‌گيرد، نوشت كه مردم فلسطين تنها به برنامه‌هايي براي جلوگيري از شهرك سازي‌ و تبعيض نژادي عليه خود نياز دارند.

مجله مذكور نوشت: به عنوان مثال راه‌هايي كه هيات‌هايي كمك رسان آمريكا با هدف تقويت زيرساخت‌ها در كرانه باختري مي‌سازند به شهرك‌هاي اسرائيلي منتهي مي‌شوند و اين مساله منجر به قرار گرفتن شهرك‌هاي فلسطيني در كانون‌هاي مختلف مي‌شود كه با برنامه‌هاي اسرائيل در شهرك‌سازي‌ها هماهنگي دارد.

اين مجله از برنامه‌هاي كمك رساني اروپا با هدف تحقق توسعه پايدار در سايه اشغالگري‌هاي پي در پي اسرائيل انتقاد كرده و اين برنامه‌ها را باعث ايجاد مشكلات ساختاري در داخل تشكيلات خودگردان و گسترش فساد دانسته است.

مهاجرانی: لندن وطن من است

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد دولت اصلاحات در جدیدترین پست وبلاگش با خودباختگی فرهنگی از امکانات ابتدایی و ظاهری به اصطلاح فرهنگی انگلیس چنان سودا زده و اغوا شده سخن می‌گوید و بی محابا اعتراف می‌کند که لندن را بیشتر از تهران دوست دارد، بلکه به سبب آن بهره‌ای بیشتر از کیسه‌های پول انگلیسی به چنگ آورد.

عطاالله مهاجرانی در سایت خود ذیل پستی تحت عنوان «چرا لندن را دوست دارم» ظاهراً در میان سالی میل به تجدید وطن کرده و گفته است: در آغاز پنجاه سالگی از ایران خارج شدم. پنجاه سال زندگی در ایران و در شرق، بگذار نیمه دوم عمرت در غرب بگذرد! دیدم لندن برای من دیگر یک مرحله گذار نیست سرزمینی است برای زندگی کردن ... دیدم لندن را دوست دارم، با تنوع ملیت‌ها و تساهل و تسامحش. با احترام عابرها به هم و دست تكان دادن‌ها.

زشتی این گفتار و تناقضات آن در حدی بوده است که داد همفکرهای اصلاح طلب وی از جمله داریوش سجادی از روزنامه نگاران دوران اصلاحات را نیز در آورده است.

 

دوشنبه 16 مرداد 1391  5:06 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها