0

گرگ‌ها نگهبان زندان مي‌شوند

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

گرگ‌ها نگهبان زندان مي‌شوند

 

زندان لوئيزيانا كه بودجه اش به شدت كاهش يافته مي خواهد واحدهايي متشكل از گرگ ها را براي نگهباني از زندانيان آموزش داده و آنها را جايگزين نگهبان انسان كند.
 

به نقل از جنتسايد، زندان لوئيزيانا به دليل كاهش قابل ملاحظه بودجه اش  تعداد نگهبانان زندان را كم و از گرگ ها به جاي انسان براي نگهباني از زندانيان استفاده مي كتد.

شايد اين موضوع خنده آور باشد اما مقامات زندان لوئيزيانا براي اجراي اين تصميم بسيار جدي هستند.

 جرج كمپ، يك عضو سازمان زندان ها مي گويد: هر زندان در تلاش يافتن ابتكاري است تا حتي يك دلار از بودجه اش را به شيوه اي موثر تر خرج كند.

بنا براين زندان لوئيزيانا كه بودجه اش به شدت كاهش يافته مي خواهد واحدهايي متشكل از گرگ ها را براي نگهباني از زندانيان آموزش داده و آنها را جايگزين نگهبانان انساني كند.

سپردن نگهباني از 5000 زنداني  كه در محوطه اي به وسعت 72 كيلومتر مربع كه اغلب آنها قاتل يا محكومين به حبس ابد هستند به حيوانات درنده كاري دشوار و حساس است.

مديريت زندان لوئيزيانا از 1200 نگهبان تعداد 105 نفر را اخراج كرده و تعداد مراقبان مسلح را از 42 نفر به هفت نفر كاهش داده است . به جاي آنها 80 گرگ را به كار خواهد گرفت.

هزينه 80 گرگ در سال فقط 48 هزار يورو بوده در حالي كه هر نگهبان ساليانه 27 هزار يورو حقوق مي گيرد. بنابراين مبلغي كه صرفه جويي مي شود قابل ملاحظه است.

اين گرگ ها ابتدا براي كسب آمادگي فيزيكي و رواني آموزش ديده و سپس براي حفظ امنيت داخل زندان از جمله نگهباني از دروازه هاي الكتريكي آموزش خواهند ديد.

بارل كين مدير زندان مي گويد: گرگ ها حتي سريع تر از يك اتومبيل نگهباني هستند.

اين مساله حتي زنگ خطر را براي زندانيان به صدا درآورده است، يك زنداني محكوم به حبس ابد تاييد مي كند، شما مي توانيد تا جايي كه دوست داريد بدويد اما گرگ ها شما را خواهند گرفت.

 

دوشنبه 16 مرداد 1391  5:53 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها