0

ده اختراع بزرگ جهان

 
maysemkhajeh
maysemkhajeh
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1390 
تعداد پست ها : 54
محل سکونت : خراسان رضوی

ده اختراع بزرگ جهان

۱-کشاورزی قطعا اولین قدم است و چیزی است که منجر به توسعه شهرها و سرپناههای ما شده است. از همه مهم تر به بشر این قابلیت را داده است که گیاهان زراعی و محصولات دامی را تولید کند.

۲- دراین خط دومین مورد اختراع گاوآهن است. گرچه این مورد زیرمجموعه کشاورزی است اما هنوز لیاقت دارد که به عنوان اختراع شگفت انگیز جداگانه ای در نظر گرفته شود. اختراع گاوآهن زندگی را برای کارگران بسیار ساده تر کرده است و عملیات علف زنی و خاکورزی خاک را آسان تر نموده است.

۳-اختراع چرخ دستاورد بزرگ دیگری برای بشریت است. چرخ به بشر امکان داد تا بارهای سنگین را به سهولت حمل و جابجا کند. در حقیقت، یکی از ساده ترین شگفتی هایی است که می توانید فکر کنید.

۴-اختراع برتر دیگر نوشتن کلمه است که به ما این امکان را داد تا هر آموزه یا سخن گفته شده ای را یادداشت کنیم. بطورکلی بنیان و اساس همه ملل تا به امروز است.

۵-چاپ مطبوات! بله، چاپ مطبوعات یا کتاب به ما قدرت تولید انبوه واژگان نوشته شده را داد. این مزیت را نیز داشت به تمام نقاط جهان برده شود.

۶-اختراع بزرگ دیگر کشتی است. نه تنها امکان رفتن به نقاط دیگر جهان را از طریق راه آبی در اختیار قرار داد بلکه باعث تقویت تجارت بین المللی شد. در حقیقت تا قرن بیستم کشتی ها ابزارهای اساسی برای جابجایی و مسافرت شدند.

۷-البته موتور بخار اختراع مشهوری است و این مزیت را داشت که امکان طی راههای طولانی را به مدت نسبتا کوتاهی در اختیار گذاشت. همچنین به سرعت کشتی ها، ماشین آلات و وسایلی مانند قطارها افزود.

۸-اختراع هواپیماها گام بزرگتری در پیشرفت و تعالی بوده است. مهم تر از آن، مدخلی منحصربفرد برای تاریخ بشریت است. هواپیماها سریعترین ابزار برای حمل و نقل هستند که فاصله های طولانی تری را می پیمایند.

۹-کامپیوتر اختراع دیگری است که دستاوردهای فناوری بزرگتری را داشته است. اختراع کامپیوترها منجر به اختراع اینترنت شد که جهان را مکانی کوچکتر با شبکه ای جهانی کرده است. این به ما امکان داده است که بطور مجازی به تمام جهان دسترسی داشته باشیم.

۱۰-آخرین و هنوز بزرگترین اختراعی که تاکنون انجام شده شاتل فضایی است. شاتل های فضایی افق های دید بشریت را به فراتر از زمین و به فضا برده است.

دوشنبه 16 مرداد 1391  5:00 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها