0

اسرائیل برای حمله به ایران نیازی به اجازه آمریکا ندارد

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

اسرائیل برای حمله به ایران نیازی به اجازه آمریکا ندارد

 

  وزیر دفاع سابق آمریکا با اشاره به عدم تاثیرگذاری تحریم‌ها علیه ایران، گفت لازم نیست اسرائیل برای حمله به ایران، آمریکا را مطلع کند.

 

خبرگزاری فارس: اسرائیل برای حمله به ایران نیازی به اجازه آمریکا ندارد

 

 دونالد رامسفلد در گفت‌وگو با شبکه خبری «فاکس نیوز» گفت: با نظر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل درباره ناکارآمدی تحریم‌ها علیه ایران موافق هستم و معتقدم اسرائیلی‌ها باید برای متوقف کردن ایران هر کاری می‌توانند انجام دهند.

طبق این گزارش، برخلاف لئون پانتا، وزیر دفاع آمریکا که در تلاش است سیاستمداران ارشد و مقامات امنیتی اسرائیلی را به عدم حمله علیه تاسیسات هسته‌ای ایران متقاعد کند، ظاهرا دونالد رامسفلد، سلف او،‌ مایل به اقدام نظامی است.

از این رو بود که او در این مصاحبه مدعی شد: نظر نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل درباره اینکه تحریم‌ها در طولانی مدت موثر نخواهند بود، صحیح است.

رامسفلد با طرح این ادعا که "اطلاعات اسرائیل درباره ایران عالی است"، افزود: اینکه می‌گویند حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران به هیچ نتیجه‌ای منجر نمی‌شود، اشتباه است.  وی در این باره اضافه کرد:‌ معتقد نیستم که اسرائیل باید همه تاسیسات هسته‌ای ایران را تخریب کند. ایران کشوری پیچیده است و ایرانی‌ها سایت‌های خود را در اعماق زمین پنهان کرده‌اند. اما مطمئنم اسرائیلی‌ها دقیقا می‌دانند ایرانی‌ها چه چیزهایی دارند.

وزیر دفاع سابق آمریکا مدعی شد:‌ تنها کاری که لازم است اسرائیلی‌ها انجام دهند، این است که برنامه هسته‌ای ایران را به تعویق اندازند. لازم نیست آنها تاسیسات هسته‌ای ایران را مانند آنچه در عراق و سوریه انجام دادند، صد در صد نابود کنند.

دونالد رامسفلد در بخش دیگری از مصاحبه خود با فاکس نیوز با انتقاد از درز اطلاعات از کاخ سفید گفت: اگر من از اعضاء کابینه اسرائیل بودم، درباره اقداماتی که می‌خواهم در قبال ایران انجام دهم، به دولت آمریکا مطلبی نمی‌گفتم. البته حدس من این است که با توجه به درز اطلاعات از کاخ سفید، نخست وزیر اسرائیل درباره اهداف و برنامه‌های خود به آمریکا چیزی نمی‌گوید.

دوشنبه 16 مرداد 1391  4:20 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها