0

سرمایه گذاران منطقه ویژه شهیدرجایی تسهیلات ویژه دریافت می كنند

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

سرمایه گذاران منطقه ویژه شهیدرجایی تسهیلات ویژه دریافت می كنند

بندرعباس- رییس اداره منطقه ویژه ، بازاریابی و سرمایه گذاری بندر شهید رجایی گفت: سرمایه گذاران منطقه ویژه شهید رجایی در استان هرمزگان تسهیلات ویژه دریافت می كنند.

1391/05/15 - 09:19

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'مجتبی خوش نیت' روز یكشنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: جذب سرمایه گذاری برای احداث نیروگاه و تولید برق، سیستم های تامین آب شیرین، تاسیسات جمع آوری و تصفیه مواد زائد (Reception Facility) ، ارائه خدمات آذوقه رسانی، آبرسانی، تداركات ناوگان و طرح هایی از این دست، از جمله فرصت های سرمایه گذاری در سال 91 برای منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی است.

وی افزود:از آنجا كه اجرای این طرحها می تواند در آینده نزدیك این منطقه را بسوی هدف ایجاد منطقه ای عاری ازهرگونه آلودگی سوق دهد، متقاضیان آن از حمایت سازمان بنادر و دریانوردی در اعطای تسهیلات از محل وجوه اداره شده و تخفیف های خاص در اجاره بهاء بهره مند خواهند شد.

خوش نیت تصریح كرد: موقعیت ممتاز جغرافیایی، دسترسی به آبهای آزاد جهان از طریق خلیج فارس، اتصال به شبكه بین المللی راه آهن و جاده ابریشم، برخورداری از تجهیزات و امكانات مدرن، نزدیكی به مناطق آزاد كیش و قشم و بنادر حوزه خلیج فارس، این مجمتع بندری را به پایگاه راهبردی و منحصر به فرد تبدیل كرده است.

رییس اداره منطقه ویژه ، بازاریابی و سرمایه گذاری بندر شهید رجایی افزود: این بندر با در اختیار داشتن بزرگترین و پیشرفته ترین ترمینال كانتینری كشور، عملكردی بیش از 6/2 میلیونTEU درسال 90 داشته وهمچنین حجم قابل قبولی ازعملیات جابجایی كالاهای عمومی بخصوص محصولات فولادی، فله خشك (غله و سنگ آهن) ، فله مایع ( روغن های خوراكی ) و فرآورده های نفت خام در این بندر انجام می گیرد.

وی بیان كرد: در بندر شهید رجایی طرح توسعه و تكمیل حوضچه های دوم و سوم شامل احداث اسكله های جدید با قابلیت پهلو دهی شناورهایی با آبخور 17 متر تا ظرفیت 145 هزار DWT، توسعه باراندازها و احداث انبار، تاسیسات زیر بنایی و تامین تجهیزات دریایی و بندری مورد نیاز در دست اجراست و بر اساس برنامه ریزی انجام یافته با اتمام مرحله دوم توسعه، ظرفیت كانتینری بندر به شش میلیونTEU در سال خواهد رسید.

خوش نیت اظهار داشت: تاكنون در این منطقه سرمایه گذاری هایی در زمینه احداث مخازن نگه داری فرآورده های نفتی (به منظور صادرات ترانزیت و سوآپ) ، لجستیك كالا و كانتینر، پایانه های صادراتی و ترانزیتی، كارخانه صنایع تبدیلی، مخازن نگهداری مواد خام و روغن خوراكی، خطوط لوله و انتقال فرآورده های نفتی، تعمیر و شست وشوی كانتینر انجام شده كه تعدادی از آنها در حال بهره برداری و تعدادی در حال ساخت است.

وی با اشاره به مزایا و ویژگی های منحصر به فرد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: برخورداری از امتیازات مناطق ویژه اقتصادی، وجود اراضی قابل واگذاری برای فعالیت پشتیبانی، صنعتی، نفتی و خدماتی به صورت BOOT، BOT،اجاره كوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، وجود شبكه های آب، برق، تلفن، IT و سیستم دفع آبهای سطحی، امكان استفاده بهینه از شبكه ارتباطی داخلی و بین المللی دریایی، راه آهن و جاده ای از جمله مزایا و ویژگی های منحصر به فرد این منطقه ویژه اقتصادی است

دوشنبه 16 مرداد 1391  12:35 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها