0

لزوم ایجاد بلوغ اجرایی در مالكان صنعتی

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

لزوم ایجاد بلوغ اجرایی در مالكان صنعتی

تهران - مدیر مشاوره حوزه تولید سازمان مدیریت صنعتی گفت: دیدگاهی سنتی در تعدادی از بنگاه های تولیدی ما حاكم است و بر اساس آن سرمایه گذاران و مالكان این واحدها خود را مناسب ترین گزینه برای مدیریت بنگاه می دانند.

1391/05/15 - 14:45

به گزارش ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، 'كیومرث افشار‌پاد' با بیان این كه، پیچیدگی فضای كسب و كار در شرایط كنونی نیاز به اجرای تكنیك های مدیریت حرفه ای را بیش از پیش ایجاد كرده است، اظهار كرد: حتی اگر مالكان صنایع اعتقادی به مدیریت حرفه ای نداشته باشند، شرایط آنها را مجبور به استفاده از مدیران دانش آموخته خواهد كرد.

وی افزود: زمانی كه یك شركت ورشكست می‌شود و یا با بحران‌های جدی مواجه می‌شود، ناگزیر از استفاده از مدیران صنعتی و حرفه‌ای است، بنا بر این نیازمند ایجاد بلوغ اجرایی در مالكان صنعتی هستیم.

وی افزود: مدیر یك واحد تولیدی یا باید مجهز به سلاح مدیریت باشد یا از كسی كه به این سلاح مدیریتی آشنا است، استفاده كند.

كارشناس سازمان مدیریت صنعتی گفت: یكی از توانایی هایی كه لازم است در مالكان واحدهای صنعتی ایجاد شود، قدرت تطابق با شرایط روز است.

افشار‌پاد با بیان این كه، در همه جای دنیا تحولات به صورت روزانه و لحظه‌ای انجام می‌شود، افزود: مدیر موفق، مدیری است كه عكس العمل لازم را نسبت به این تغییرات به موقع انجام دهد، اما آنچه در این میان مهم است این است كه مدیر باید برای حركت مطابق با تحولات روز و همچنین ساماندهی بنگاه خود یك برنامه‌ریزی كامل داشته باشد.

دوشنبه 16 مرداد 1391  12:31 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها