0

عبدالله نوری همچنان سرتیتر اخبار بی بی سی!

 
architect0811
architect0811
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1391 
تعداد پست ها : 6050
محل سکونت : همدان

عبدالله نوری همچنان سرتیتر اخبار بی بی سی!


عبدالله نوری همچنان سرتیتر اخبار بی بی سی!
«رفع حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی رهبران جنبش سبز و زندانیان سیاسی و دلجویی از خانواده های آنها اهمیت زیادی دارد.»
 
[-] اندازه متن [+]
 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، وب سایت "بی بی سی فارسی" (BBCPersian) یکشنبه 15مرداد (August.05) نوشت: «"عبدالله نوری" نخستین وزیر کشور ایران در دولت "محمد خاتمی" بر اهمیت ارتباط و همدلی فعالان اصلاح طلب و جنبش سبز با مردم، خصوصا طبقات محروم تاکید کرده است.»


بی بی سی به نقل از سایت جرس نوشت: «آقای نوری اقدام و گشایش حکومت در جهت آزادی همه دلسوزان و نخبگان کشور را نقطه عطفی در آغاز رفع بسیاری از بحران های موجود دانسته است.»


این وب سایت در ادامه نوشت: «مشخص نیست که اظهارات وی در مورد آزادی دلسوزان و نخبگان کشور، به معنی امیدواری نسبت به آزادی زندانیان اصلاح طلب در آینده است یا صرفا واکنشی به اعطای مرخصی به تعدادی از این زندانیان در روزهای گذشته محسوب می شود. نرگس محمدی، احمد زیدآبادی، مهدی محمودیان و بهاره هدایت، از جمله زندانیان منتقد حکومت ایران هستند که طی هفته گذشته به مرخصی آمدند و این در حالی بود که طی همین مدت، مهدی کریمیان اقبال و مهران فرجی، از دیگر بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات 1388 نیز از زندان آزاد شدند.»


به نوشته بی بی سی، اظهارات جدید "عبدالله نوری" در دیدار با "بهاره هدایت" و در جریان دیدار با این زندانی سیاسی در روزهای مرخصی از زندان بیان شده است. خانم هدایت که هفته گذشته برای درمان بیماری سنگ کلیه خود به مرخصی آمده بود، دیروز با پایان دوره مرخصیش به زندان برگشت.

 

آقای نوری در جریان این دیدار برای تسریع آزادی تمام زندانیان و رفع حصر از آنها که بی بی سی از آنها با عنوان "رهبران بزرگوار جنبش سبز آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی" دعا کرده است. وی همچنین در پاسخ به سوالات بهاره هدایت توضیحاتی را در مورد پیشنهاد قبلی خود مبنی بر تشکیل اتاق فکر اصلاحات بیان کرده و آن را برای خروج از حالت بی‌عملی و ناامیدی و ایجاد انسجام و تدوین برنامه برای آینده اصلاحات و جنبش سبز ضروری دانسته است.


همچنین آقای نوری چند هفته قبل، در جریان دیدار جمعی از فعالان دانشجویی با وی، بر ضرورت تشکیل اطاق فکر اصلاح طلبان که پیشتر نیز از آن سخن گفته بود، تأکید کرد و گفت که یکی از موانع جدی تشکیل چنین اطاق فکری، نگرانی در مورد احتمال برخورد دستگاه های امنیتی با اعضای آن است. او با این حال افزود که این نگرانی نباید توجیه کننده بی عملی اصلاح طلبان باشد و آنها نباید از این طریق تقصیر را به گردن حکومت بیندازند.


به گزارش بی بی سی، آقای نوری در بخش دیگری از سخنان چند هفته پیش خود تأکید کرد که اصلاح طلبان باید بدون توجه به واکنش های جریان حاکم و طرفداران براندازی، نظر و برنامه های عملی خود را در مورد مسائل گوناگون کشور اعلام کنند و افزود: «چه بسا که حکومت هم از این نظرات بهره برداری کند و در مقام عمل به آن توجه نشان دهد.»
 

این شخصیت اصلاح طلب که از نگاه بی بی سی فردی مناسب برای جایگزینی "رهبران بزرگوار جنبش به اصطلاح سبز" است، افزود: «رفع حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی رهبران جنبش سبز و زندانیان سیاسی و دلجویی از خانواده های آنها اهمیت زیادی دارد؛ اما اصلاح طلبان نباید تنها بر این موضوعات تأکید کنند و نیازهای عمومی جامعه را ندیده بگیرند.

 

به طور مثال آزادی مطبوعات و رسانه ها با همه اهمیتی که دارد، دغدغه عموم شهروندان که زیر فشار گرانی و مشکلات معیشتی قرار دارند نیست و هشدار داد که بی توجهی به دغدغه های عمومی، می تواند باعث فاصله افتادن بین اصلاح طلبان و مردم شود.»


بی بی سی در ادامه نوشت: «منتقدان حکومت ایران، پافشاری این حکومت بر ادامه برنامه هسته ای خود را دلیل اصلی مشکلات اقتصادی اخیر می دانند. آقای نوری نیز هفته قبل با هشدار دادن در مورد عواقب پافشاری حکومت بر ادامه برنامه هسته‌ای، پیشنهاد کرده بود که برای تعیین سرنوشت این برنامه رفراندوم برگزار شود.»

 

یک شنبه 15 مرداد 1391  10:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها