0

متفاوت‌ترین درخت‌های دنیا + تصاویر

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

متفاوت‌ترین درخت‌های دنیا + تصاویر

 

بسته به این که کجای زمین زندگی کنیم هر روز درختان زیادی را می بینیم که دیدن آنها برای ما عادی شده و معمولا توجه مان را جلب نمی کنند. اما درختانی هم هستند با ظاهری متفاوت که هر جایی یافت نمی شوند.

 

خبرگزاری فارس: متفاوت‌ترین درخت‌های دنیا + تصاویر

 

وقتی از انقراض صحبت می کنیم شاید بیشتر ذهنمان به سمت حیوانات برود اما گیاهان بسیاری هم وجود دارند که در معرض انقراض هستند درخت ژینکو که همزاد داییناسورهاست از این گونه می باشد این درخت عجیب که هزار سال سال عمر می کند دارای ظاهری زیبا نیز هست و غیر از زیبایی و عمر طولانی دارای خواص درمانی  زیادی مثل درمان آلزایمر می باشد ژینکو در کوههای چین رشد می کند.

 

 

ایدریا کولومناریس یکی از عجیب ترین گیاهان روی زمین می باشد، این درخت مانند درخت های معمولی دارای شاخه نیست  و تنها شاخه های فراوان و کوچکی دارد که ظاهری غیر طبیعی و البته زیبا به آن می دهد این درخت در نواحی گرمسیر و صحرا ها رشد می کنند و در فصول بارندگی برگهای کوچکش سبز می شود. این درخت عجیب می تواند تا 15 متر رشد کند و با پیچ و تاب خوردن اشکال عجیبی به خود بگیرد.

 

سیبا پانتاندرا که به شاه آمازون معروف است می تواند سالانه 4 متر رشد کند و به ارتفاع بیش از 60 متر برسد. این درخت تنومند و مرتفع دارای میوه های با بافت ماند پنبه است که هشت مرتبه از آن سبک تر می باشد و از میوه این درخت در ساخت جلیقه های نجات، عایق حرارتی و ... استفاده می شود. همچنین  میوه و تنه این درخت دارای خواص درمانی زیادی می باشد و در منطقه آمازون از آن برای درمان اسهال خونی، آسم، تب و .... استفاده می شود.

 

شاخه های انگشت مانند این درخت بسیار زیباست اما در دل این شاخه های زیبا شیره ای سفید رنگ وجود دارد که بسیار سمی و خطرناک است، این شیره سمی می تواند باعث تاول، کوری و حتی مرگ شود. خاصیت سمی این گیاه باعث شده تا از آن برای ساخت محافظ و دور کردن حیوانات استفاده شود و جالب است که تنها حیوان که سم این گیاه روی آن تاثیری ندارد کرگدن است. از سم این گیاه برای از بین بردن حشرات نیز استفاده می شود.

 

 

 

این درخت که شاید یکی از زیباترین درخت های روی زمین باشد اسم عجیبی هم دارد و به آن درخت اژدها می گویند، این درخت با رویش عجیب شاخه هایش که مانند یک چتر بر فراز تنه قرار می گیرد ظاهری زیبا دارد و نوع خاص برگهای آن باعث می شود تا با هدایت آب باران به سمت ریشه ها بتواند در محیط های کمیاب رشد کند. شاید علت نامگذاری این گیاه شیره قرمز رنگی باشد که از تنه آن تراوش می کند رنگی مانند خون دارد. از این شیره که خاصیت دارویی دارد برای بخور دادن، درمان تومور ها و همچنین به عنوان خمیر دندان استفاده می شود.

 

یک شنبه 15 مرداد 1391  6:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها