0

مقاومت آمریکا در برابر واگذاری کنترل اینترنت به سازمان ملل

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

مقاومت آمریکا در برابر واگذاری کنترل اینترنت به سازمان ملل

 

 مقامات آمریکایی می گویند در برابر تلاش های به عمل آمده برای انتقال کنترل اینترنت به سازمان ملل متحد به شدت مقاومت خواهند کرد.

 

خبرگزاری فارس: مقاومت آمریکا در برابر واگذاری کنترل اینترنت به سازمان ملل

 

به نقل از یونایتدپرس، در حال حاضر سیستم اسامی دامنه و همین طور زیرساخت های فنی اینترنتی در کنترل چند سازمان غیرانتفاعی است که همگی آنها آمریکایی بوده و به طور جداگانه فعالیت می کنند، هر چند تمام این شرکت ها تحت کنترل دولت آمریکا و وزارت بازرگانی این کشور هستند.

بیش از یک دهه است که کشورهای دیگر جهان و به خصوص کشورهای در حال توسعه به دنبال مشارکت در مدیریت اینترنت از طریق سازمان ملل متحد هستند، اما آمریکا در برابر این تصمیم مقاومت می کند.

تری کرامر سفیر آمریکا در کنفرانس آتی اتحادیه بین المللی مخابرات که قرار است در دسامبر آینده در دوبی برگزار شود اعلام کرده که آمریکا نگران است که پیشنهادات برخی دولت های دیگر به مشکلاتی در حوزه رگولاتوری منجر شده و دامنه این مشکلات به بخش مخابرات بین المللی و حتی بخش اینترنت کشیده شود.

وی افزوده که نهادهای مسئول فعلی عملکرد قابل قبولی در زمینه مدیریت اینترنت داشته اند و سلامت و رشد آن به نفع همه کاربران را تضمین می کنند. این در حالی است که کشورهای در حال توسعه معتقدند آمریکا از اینترنت به عنوان ابزاری برای کنترل افکار عمومی و تحت فشار قراردادن کشورهای مخالف با سیاست های خود و جاسوسی از آنها سوءاستفاده می کند.

البته هرگونه تصمیم گیری در مورد تغییر در نحوه مدیریت اینترنت باید به صورت دسته جمعی انجام شود و فعلا در این مورد اجماعی وجود ندارد.

یک شنبه 15 مرداد 1391  5:58 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها