0

درآمد کارکنان گوگل چقدر است /شاهین از تهران

 
architect0811
architect0811
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1391 
تعداد پست ها : 6050
محل سکونت : همدان

درآمد کارکنان گوگل چقدر است /شاهین از تهران

 

درآمد کارکنان گوگل چقدر است /شاهین از تهران
 
 
[-] اندازه متن [+]
 

Glassdoor.com سایت اینترنتی است که توسط شرکت تازه تاسیس Stealth با سرمایه 3 میلیون دلار در ماه گذشته ایجاد شده است. اساس کار این سایت این است که به کارمندان اجازه می دهد تا به صورت ناشناس (Anonymous) در مورد شرایط شرکت خود و مسائلی از قبیل حقوق خود اظهار نظر کنند. Glassdoor قصد دارد تا درآمد خود را از طریق قرار دادن آگهی های استخدام و فروختن تحلیل های اطلاعات به واحدهای منابع انسانی ایجاد کند.
این سایت به این صورت عمل می کند که اطلاعات مربوط به حقوق و نظرات فرد در خصوص مسائل مختلف شرکت را به همراه نام شرکت و پست فرد در شرکت منتشر می کند. هر کاربر برای دسترسی به این اطلاعات بایستی اطلاعات مربوط به موقعیت شغلی و درآمد خود را وارد کند. از نکات مهم در ارتباط با این سایت استفاده از الگوریتم هایی است که تا حدود زیادی ارائه اطلاعات نادرست را تشخیص می دهد.
در طول ماه گذشته که این سایت دوره بتای خود را طی می کرد کارکنان شرکت های مختلفی در این سایت ثبت نام کرده اند که در میان آن ها کارکنان گوگل، یاهو، مایکروسافت، اپل و … نیز به چشم می خورند. بر اساس اطلاعات ثبت شده توسط کارکنان گوگل در این سایت، متوسط درآمد یک مهندس نرم افزار گوگل $97,840 می باشد و گستردگی درآمد بین $80,000 و $150,000 است. در کنار این درآمد امتیازات و پاداش هایی بین $20,000 تا $45,000 در سال نیز به این افراد داده می شود. در مجموع می توان گفت که یک مهندس نرم افزار در گوگل به طور متوسط $112,573 در سال درآمد خالص دارد.حقوق کارکنان یاهو و مایکروسافت نیز مشابه گوگل می باشد با این تفاوت که پاداش ها در یاهو و مایکروسافت کمتر است و این مساله باعث شده است متوسط درآمد خالص سالانه در یاهو و مایکروسافت به ترتیب $105,642 و $105,375 باشد. این در حالی است که متوسط درآمد مهندسان نرم افزار در شرکت اپل بر اساس اطلاعات این سایت تنها$89,000 می باشد.
یکی دیگر از امکاناتی که این سایت در اختیار کاربران خود می گذارد، امتیازدهی به مدیران ارشد می باشد. برای نمونه در نمودار زیر امتیازی را که کاربران این سایت به دو مدیر خود Yang و Ballmer داده اند را مشاهده می کنید.
این در حالی است که امتیازی که مدیرعامل گوگل به دست آورده است 89% می باشد. میزان رضایت از محیط کار در گوگل 4/2 از 5 می باشد و میزان رضایت در مایکروسافت نیز به همین میزان می باشد اما متوسط میزان رضایت در یاهو 3/8 است و پایینتر از دو شرکت دیگر است.

 

 

یک شنبه 15 مرداد 1391  12:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها