0

پیوند تهران و دمشق صیغه 99 ساله یا دائم؟

 
architect0811
architect0811
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1391 
تعداد پست ها : 6050
محل سکونت : همدان

پیوند تهران و دمشق صیغه 99 ساله یا دائم؟


پیوند تهران و دمشق صیغه 99 ساله یا دائم؟
«بعد از سوریه نوبت ایران است، بارها گفته ام پیوندهایی که سوریه و جمهوری اسلامی را به یکدیگر وصل می کند پیوندهایی عمیق و استراتژیک است.»
 
[-] اندازه متن [+]
 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، علیرضا نوری زاده روزنامه نگار و مفسر سیاسی تلویزیون ماهواره ای کانال یک (Channel one) به موضوع پیوند محکم سیاسی و نظامی ایران و سوریه پرداخت.


او گفت: « محسن رضایی معرف حضورتان هست او فرمانده پیشین سپاه و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام است. او آدم شناخته شده ای است و جایگاه خاصی در نظام جمهوری اسلامی دارد. رضایی حرف های عجیب و غریبی می زند البته گاهی هم حرف های درستی می زند چون از پشت پرده ماجراها خبر دارد و زیاد هم به سیاست آلوده نشده است، بدین معنا که هنوز همان سبزوار مسجد سلیمانی است و به قول خودش پسر یک زارع است که روزگار و یار قدر و ارزش خودش بالا برده است. او اقتصاد خوانده و فرمول های اقتصاد را خوب می داند. در انتخابات ریاست جمهوری تنها نامزدی بود که برنامه مدون داشت و می گفت مردم به برنامه من رای بدهید. حالا کار نداریم که ما مخالف و یا موافق او هستیم، موسوی و کروبی و احمدی نژاد هیچکدام برنامه نداشتند. موسوی اهداف خوبی داشت اما آن را فرموله نکرده بود و روی کاغذ نیاورده بود ولی محسن رضایی دقیقا روی این مسائل کار کرده بود من چند مطلب از برنامه او را که خواندم به نظرم معقول رسید. او در مورد برخورد با بحران اقتصادی و برخورد با مفاسد اقتصادی نظرهای خوبی داشت.»


نوری زاده پس از تعریف و تمجیدها از محسن رضایی ادامه داد: «محسن رضایی گفته است که این آقایانی که سرو صدا می کنند، نمی دانند که بعد از سوریه نوبت ما است! خدا را شکر که یک نفر از درون این نظام پیدا شد که واقعیت ها را بگوید. محسن رضایی کاملا آگاه است که بعد از سوریه نوبت ایران است! بارها گفته ام پیوندهایی که سوریه و جمهوری اسلامی را به یکدیگر وصل می کند پیوندهایی عمیق و استراتژیک است. ازدواج بین تهران و دمشق متعه یا صیغه موقت نیست که حتی بگوییم 99 ساله است بلکه نکاح دائم و هر دو طرف حق طلاق را از خود سلب کرده اند. پیمان نظامی که در سال 2008 امضا کرده اند ارتباط این دو کشور را وثیق تر کرده است.»


به نظر می رسد ارائه تحلیل های اینگونه از سوی شبکه های ماهواره ای ضد انقلاب و افرادی مانند نوری زاده، بیشتر برای ترساندن عموم مردم از عواقب نزدیکی دولت های تهران و دمشق است. بهتر بود نوری زاده قبل از بیان چگونگی عقد بین ایران و سوریه اشاره ای به عقد خودش و سرویس اطلاعاتی انگلیس نیز داشته باشد تا بداند بعد از 30 سال تبدیل به دائم شده است یا هنوز موقت و صیغه است.

338

 

یک شنبه 15 مرداد 1391  11:29 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها