0

بورس ارز بر كار صرافي‌ها تاثير ندارد

 
MeysamNone
MeysamNone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 809
محل سکونت : آذربایجان غربی

بورس ارز بر كار صرافي‌ها تاثير ندارد

معاون نظارتي بانك مركزي با بيان توضيحاتي در مورد جزييات راه‌اندازي بورس ارز تصريح كرد: بورس ارز بر كار صرافي‌ها تاثير مستقيم نمي‌گذارد.

ابراهيم درويشي در گفت‌وگو با خبرنگار بانك و بيمه خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، در مورد راه‌اندازي بورس ارز و تفاوت آن با كار صرافي‌ها اظهار كرد: در همه جاي دنيا صرافي يك كار خاص دارد و كار آنها نقد يا تبديل كردن پول است و كار بورس ارز جداي از اين است.

وي ادامه داد: مثلا زماني كه قرار است كالايي سه ماه ديگر وارد شود براي اينكه متقاضي از قيمت نوسان دلار در امان بماند مي‌تواند از مزاياي بورس ارز بهره ببرد.

درويشي اضافه كرد: در بورس ارز نيز مانند معامله سكه‌ در بازار آتي، خريد ارز براي چند ماه بعد انجام مي‌شود كه اگر در آن زمان ارز گران‌تر شد براي مشتري همان قيمت زمان خريد لحاظ ‌شود.

وي در ادامه عنوان كرد: صرافي كارش تبديل پولي به پول ديگر است و مثلا اگر فردي دلاري در اختيار داشته باشد مي‌تواند از طريق صرافي‌ها دلارش را به يورو تبديل كند.

معاون نظارتي بانك مركزي با تاييد اين‌كه بورس ارز بر كار صرافي‌ها تاثير مستقيم نمي‌گذارد، متذكر شد: صرافي‌ يك بازار بانكي است و بورس ارز يك بازار ديگر كه اين‌ها با هم تفاوت دارند.

یک شنبه 15 مرداد 1391  11:25 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها