0

کاهش شدید قیمت مسکن در راه است

 
architect0811
architect0811
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1391 
تعداد پست ها : 6050
محل سکونت : همدان

کاهش شدید قیمت مسکن در راه است

 

کاهش شدید قیمت مسکن در راه است
بسیاری از مالکان در تکاپو برای فروش خانه‌شان با قیمت‌های پایین تر از قیمت‌های توهمی که تا پایان اردیبهشت ماه بر فضای کاذب مسکن ارائه شده بود، هستند.
 
[-] اندازه متن [+]
 

به گزارزش روز شنبه سرویس اقتصادی جام نیوز به نقل از ابتکار، بازار مسکن این روزها با رکود بی‌سابقه‌ای روبرو است و با توجه به اجرای طرح مالیات بر خانه‌های خالی که از هر 50 متر 200 هزار تومان گرفته خواهد شد، بسیاری از مالکان در تکاپو برای فروش خانه‌شان با قیمت‌های پایین تر از قیمت‌های توهمی که تا پایان اردیبهشت ماه بر فضای کاذب مسکن ارائه شده بود، هستند.

وضعیت موجود بازار مسکن نشان می‌دهد، این بازار در تابستان به خواب زمستانی رفته‌است، چه برسد به اینکه فصل اسباب کشی و نقل و انتقالات خانه به پایان برسد.

 


سیدشمس‌الدین حسینی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، اعلام کرد: کاهش و کنترل قیمت مسکن با ابزارهای اقتصادی موجب قطع شدن دست سفته بازان و برخی از انبوه سازان سوداگر در بازار می‌شود.در همین حال، سقوط آزاد قیمت مسکن به نفع اقشاری می‌شود که با وجود واحدهای مسکونی خالی، علاوه بر نیاز به مسکن، با قیمت‌های توهمی هم روبرو شده بودند.

 

 

در همین زمینه علی عسکری، رئیس سازمان امور مالیاتی هم گفت: آماده اجرای هرچه سریعتر مالیات 200 هزار تومان در هر ماه برای هر 50 متر خانه خالی هستیم و اعتراف می‌کنیم قیمت‌های مسکن کاهش یافته و با اجرای این طرح، واقعی خواهند شد

یک شنبه 15 مرداد 1391  11:17 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها