0

مصري: با هزينه‌هاي فعلي، مسوولين علاقه‌اي به ماموريت‌هاي خارجي ندارند

 
MeysamNone
MeysamNone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 809
محل سکونت : آذربایجان غربی

مصري: با هزينه‌هاي فعلي، مسوولين علاقه‌اي به ماموريت‌هاي خارجي ندارند

سخنگوي هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي با اشاره به حذف ارز مسافرتي، احتمال محدود كردن سفرها و ماموريت‌هاي نمايندگان و مسوولان دولتي را رد كرد.

عبدالرضا مصري در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: حذف ارز دولتي به اين علت بوده كه در شرايط فعلي پرداخت ارز دولتي براي مسافرت‌هاي خارجي غير ضروري تلقي مي‌شود واگر كسي براي تفريح يا ديدار بستگانش مي‌خواهد به خارج از كشور برود دولتي يا آزاد بودن ارز تاثيرچنداني بر سفر وي نخواهد داشت و طبيعي است در شرايطي كه در كشور شاهد محدوديت‌هاي اقتصادي هستيم بايد هزينه‌هاي غير ضروري را كاهش دهيم.

وي با اشاره به وجود كميته‌اي در دولت براي ساماندهي سفرهاي خارجي يادآور شد: در خواست دستگاه‌ها براي ماموريت به خارج از كشور بايد در اين كميته مورد بررسي قرار گيرد و اگر با ضرورت اين سفر موافقت شد، سفر انجام مي شود اما بسياري از ماموريت‌ها از سوي اين كميته رد مي‌شود و به اين سادگي با سفرهاي خارجي موافقت نخواهد شد.

مصري ادامه داد: اگر مامور يا مسوولي بايد به ماموريت خارج از كشور برود هزينه آن نيز بايد از سوي دولت تامين شود. چرا كه ريال ما در آن كشور قابل عرضه نيست وطبيعي است كه مقداري ارز در اختيار آن فرد قرار مي‌گيرد تا بتواند از پس هزينه ماموريتش بربيايد.

سخنگوي هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي درباره حق ماموريت پرداختي به مقامات در سفرهاي خارجي تاكيد كرد: وقتي مصوب شد كه ماموريتي به خارج از كشور انجام شود بايد هزينه آن نيز از سوي دولت تامين شود. پولي كه به اين منظور در نظر گرفته شده حق ماموريت نيست بلكه هزينه يك روز زندگي در خارج از كشور است.

مصري با بيان اين‌كه در ماه بيش از 10 نفر از كل دولت و مجلس به ماموريت خارجي نمي‌روند، گفت: هزينه پرداختي براي اين افراد عدد قابل توجهي نيست. ضمن اين‌كه با شرايط موجود و هزينه‌هايي كه شاهد هستيم مسوولين علاقه‌ي چنداني به سفر ندارند.

یک شنبه 15 مرداد 1391  11:16 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها