0

نماینده كرمان: مجلس برای سال آتي، بودجه شناور را پیشنهاد می‌كند

 
MeysamNone
MeysamNone
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1390 
تعداد پست ها : 809
محل سکونت : آذربایجان غربی

نماینده كرمان: مجلس برای سال آتي، بودجه شناور را پیشنهاد می‌كند

نماینده مردم كرمان و راور در مجلس، گفت: به احتمال زیاد مجلس برای سال آتي بودجه شناور را پیشنهاد می كند و با این كار دست دولت را در تخصیص منابع برای مدیریت كشور باز می‌كند تا دچار مشكل نشود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، محمدرضا پورابراهیمی، در نشست شورای برنامه ریزی توسعه استان كرمان گفت: با توجه به وجود شرایط تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران، مجلس به دنبال افزایش اختیارات دولت با اصلاح قوانین است.

وی افزود: اختیارات دولت در این فضا كمتر است و باید مجلس و دستگاه‌های نظارتی تجدید نظری در آیین نامه‌ها و قوانین داشته باشند.

نماینده مردم كرمان و راور در مجلس، با تاكید بر اینكه وضعیت اقتصادی ما یك جهاد اقتصادی است، تصریح کرد: متاسفانه وضعیت اختیارات مدیران ما متناسب با این شرایط نیست و گاهی مسئولان سختگیرانه‌تر از گذشته عمل می كنند.

پورابراهیمی، یادآور شد: تحریم‌ها و امكان ایجاد منابع ارزی در حوزه فعالیت‌های كشور، بر بودجه كشور ما تاثیر گذاشته و استانها نیز متاثر از این تاثیرات هستند.

نماینده مردم كرمان و راور در مجلس، گفت: 80 درصد منابع بودجه‌ای ما به نفت و میعانات گازی به عنوان بیشترین سهم در درآمدهای ما بستگی داشت كه با توجه به ایجاد شرایط جدید در فضای اقتصادی كشور تاثیر و تغییر در ساختارهای درآمدی كشور یك امر اجتناب ناپذیر است.

وی با بیان اینكه به احتمال زیاد مجلس بودجه شناور را برای سال جاری پیشنهاد می كند، افزود: با این كار دست دولت را در تخصیص منابع برای مدیریت كشور باز می كنیم تا دچار مشكل نشود.

پورابراهیمی، خاطرنشان كرد: در استانها برنامه ریزی‌ها را با میزان منابع قابل پیش بینی تحقق خواهیم كرد و پیش بینی می‌شود كه تغییرات خاصی در بودجه امسال اتفاق بیفتد.

وی از مدیران دستگاهها درخواست كرد كه آمادگی لازم را داشته باشند تا اگر بودجه تملك دارايي تفاوت پیدا كرد انعطاف لازم را در دستگاه مربوط به خود داشته باشند.

نماینده مردم كرمان و راور در مجلس، افزود: اولویت ها در اجرای طرح با مواردی است كه درصد پیشرفت بیشتری داشته باشند.

وی بیان كرد: ظرفیت‌های اقتصادی نظام ما به گونه‌ای است كه این تحریم‌ها ما را به بن بست نخواهد رساند بلكه در مسیری كه برای عدم وابستگی ما به نفت پیش می رود توفیقاتی نیز برای اصلاح ساختار اقتصادی كشور به دست خواهد آمد.

پور ابرهیمی، با اشاره به اینكه بزودی پیشنهاد ستاد هماهنگی اقتصادی كشور متشكل از سه قوه، به عنوان قرارگاه اقتصادی كشور مطرح می شود، اظهار کرد: این اقدام برای این است كه عملكرد گسترده ای در راستای مدیریت هزینه ها فراهم كنیم.

نماینده مردم كرمان و راور در مجلس خاطرنشان كرد: خوشبختانه در حال حاضر همدلی و اتفاق نظر خوبی بین سه قوه در كشور وجود دارد و مطمئن هستیم از این شرایط به خوبی عبور می كنیم.

یک شنبه 15 مرداد 1391  11:16 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها