0

قیمت بنزین، بیش از دو دلار *بحرانی سنگین در راه است

 
architect0811
architect0811
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1391 
تعداد پست ها : 6050
محل سکونت : همدان

قیمت بنزین، بیش از دو دلار *بحرانی سنگین در راه است

 

قیمت بنزین، بیش از دو دلار *بحرانی سنگین در راه است
«تصمیمات دشوار اقتصادی که زندگی در اسرائیل را به یکی از 'گران ترین' کشورهای جهان مبدل می کند، در حالی گرفته شده است که مرگ دو مرد که خودسوزی کردند، خشم مردم را نسبت به گوش های سنگین دولتمردان عمیق تر کرده است.»
 
[-] اندازه متن [+]
 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، وب سایت "رادیوفردا" (RadioFarda) پنجشنبه 12مرداد (August.02) گزارش داد که محبوبیت "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی، در سرزمین های اشغالی به پایین ترین حد خود رسیده است.


به نوشته این وب سایت، بر اساس نظرسنجی هایی که نتایج آن روز پنجشنبه در رسانه های اسرائیل و تنها ساعاتی پس از پایان ملاقات نتانیاهو با "لئون پانتا" وزیر دفاع آمریکا، منتشر شده است، 60 درصد اسرائیلی ها به صف مخالفان عملکرد نتانیاهو و دولت او پیوسته اند. دلیل اصلی افزایش مخالفت ها با نتانیاهو، تصمیمات دشوار اقتصادی است که این هفته نخست وزیر و "یووال اشتاینیتس" وزیر دارایی این رژیم اتخاذ کرده اند.


بر پایه تصمیم های فوق، مالیات ارزش افزوده بر کالاها و خدمات در اسرائیل از 16 درصد به 17 درصد افزایش می یابد و بهای انواع مایحتاج اساسی و بنزین نیز به شدت افزایش یافته است. بهای هر لیتر بنزین دست کم به دو دلار و هر گالن بنزین مرغوب به حدود ده دلار رسیده است.

همچنین به دنبال افزایش بهای آب مصرفی برای خانواده ها در هفته های اخیر، بهای برق نیز در سلسله تصمیمات جدید به میزان چشمگیری افزایش می یابد و از بودجه همه وزارتخانه های دولتی پنج درصد کاسته می شود.

 

 

"ایهود باراک" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، که رهبر یک حزب کوچک با نام "استقلال" است، به صف مخالفان این تصمیم ها پیوسته است. او گفته: «در این مرحله حساس نباید بودجه وزارت دفاع را کم کرد».

رادیوفردا در این زمینه خاطرنشان کرد: «رسانه های اسرائیلی می گویند وزیر دارایی که با ایهود باراک "خرده حساب های دیرینه" ای دارد، دستور داد مبلغ بیشتری از بودجه وزارت دفاع کاسته شود، تا به نوشته رسانه های اسرائیل، اشتاینیتس نشان دهد که "چه کسی آقای خزانه داری است".»


"شائول موفاز" رهبر حزب کادیما که تنها یک ماه به دولت پیوست و سریعاً از هم پیمانی با دولت خارج شد، از تصمیمات نتانیاهو شدیدا انتقاد کرده و گفته است که او به بهانه برنامه هسته ای ایران، "عملکردهای سهل انگارانه اقتصادی خود را توجیه می کند."

 

"شلی یخیموویچ" رهبر حزب اپوزیسیون کارگر نیز خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی شده است. مجلس اسرائیل نیز از نتانیاهو و اشتاینیتس انتقاد کرده که چرا نخست تصمیمات مهم میان خود را اتخاذ می کنند و پس از اعلام، آن را به رأی گیری کمیسیون اقتصادی کنست می گذارند؟ در حالی که چنین تصمیماتی تنها پس از موافقت کمیسیون اقتصادی و پس از کسب اکثریت آرای حامیان در کنست، باید به عنوان تصمیمات دولتی به مردم ابلاغ شود.

 

وب سایت رادیوفردا همچنین نوشت: «با وجود مخالفت های سیاستمداران و مردم، به نظر می رسد که نتانیاهو بتواند تصمیمات مورد نظر خود را از تصویب کنست بگذراند، زیرا اکثریت لرزانی در کنست از دولت او حمایت می کنند. اما نهادهای مردمی که در سال گذشته نیز تظاهراتی را با شعار "عدالت اجتماعی" در شهرهای بزرگ اسرائیل سامان دادند، بار دیگر برای برگزاری تظاهرات مردمی فراخوان داده اند. نخستین دور تظاهرات بزرگ برای شامگاه شنبه در شهرهای بزرگ تعیین شده است.»

 

رادیوفردا در انتها یادآور شد: «تصمیمات دشوار اقتصادی که زندگی در اسرائیل را به یکی از "گران ترین" کشورهای جهان مبدل می کند، در حالی گرفته شده است که مرگ دو مرد که خودسوزی کردند، خشم مردم را نسبت به گوش های سنگین دولتمردان عمیق تر کرده است. هر دو مردی که خودسوزی کردند و جان دادند، معلولین جنگ های اسرائیل بودند. مرد معلول دوم پس از دو هفته دست و پنجه نرم کردن با مرگ، در روزی جان داد که تازه تصمیمات ریاضتی اقتصادی اعلام شده بود. نتانیاهو و اشتاینیتس این بار با این استدلال که برای جلوگیری از سرایت بحران اقتصادی کشورهای اروپایی و حفظ "معجزه اقتصاد شکوفای اسرائیل"[!] اتخاذ این تصمیم ها ضروری است، نظرات خود را به مردم تحمیل می کنند.»

 

 

شنبه 14 مرداد 1391  8:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها