0

کشف بیش از 5 تن مواد مخدر در جنوب شرقی کشور

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

کشف بیش از 5 تن مواد مخدر در جنوب شرقی کشور

 

 فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از کشف بیش از پنج تن مواد مخدر در هنگ مرزی نگور و جکیگور در درگیری با سوداگران مرگ خبر داد.

 

خبرگزاری فارس: کشف بیش از 5 تن مواد مخدر در جنوب شرقی کشور

 

سردار  غلام نبی کوهکن در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی فارس گفت: ماموران هنگ مرزی نگور و جکیگور از طریق منابع اطلاعاتی از ورود احتمالی مواد مخدر در مرز با خبر شدند.

وی افزود: بر این اساس، بلافاصله نیروهایی از معاونت اطلاعات هنگ و گردان تکاوری 101 شهید زنده روح و گروهان مرزی، با انجام کار اطلاعاتی گسترده و اجرای گشت، کمین و دیدبانی در راستای مراقبت از مرز و مبارزه با قاچاقچیان به صورت ویژه منطقه را مورد کنترل و مراقبت قرار دادند.

کوهکن گفت: ساعت 21 و 30 دقیقه عوامل اعزامی از پاسگاه مرزی عدالت، چند عابر پیاده را در حد فاصل میله مرزی 221 و 222 مشاهده و دستور ایست صادر کردند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان ادامه داد: این افراد بدون اعتنا به هشدار ماموران به مسیر خود ادامه داده و وارد خاک ایران شدند در نتیجه ماموران با اجرای کمین و انسداد کامل مرز، کلیه راه‌های ورودی و خروجی قاچاقچیان را مسدود کرده و اقدام به ایجاد ردزنی در سطح منطقه کردند.

به گفته این مقام انتظامی، ماموران پس از طی مسافتی ساعت 7 و 30 دقیقه، محموله‌ای از مواد مخدر را که قاچاقچیان به علت انسداد تمامی راه‌های خروجی امکان انتقال و جابجایی آنها را نداشتند و در شیارهای کوه، مخفی کرده بودند کشف و ضبط کردند.

کوهکن تصریح کرد: قاچاقچیان قبل از حضور ماموران و با استفاده از تاریکی هوا و عوارض طبیعی زمین از محل متواری شده بودند.

وی گفت: در پاکسازی از محل، پنج تن و 58 کیلو و 900 گرم مواد مخدر ، شامل چهار تن و 435 کیلو و 500 کیلوگرم تریاک، 572 کیلوگرم حشیش و 51 کیلو و400 گرم مرفین کشف و ضبط شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه محموله مکشوفه جهت سیر مراحل قانونی به پلیس مبارزه با مواد مخدر هنگ تحویل داده شد تصریح کرد: تلاش جهت شناسایی و دستگیری قاچاقچیان متواری ادامه دارد.

شنبه 14 مرداد 1391  7:31 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها