0

انتقاد شدید آیت‌الله صافی‌گلپایگانی به وضعیت بدحجابی در صدا و سیما

 
qolameali
qolameali
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1390 
تعداد پست ها : 1301
محل سکونت : اصفهان

انتقاد شدید آیت‌الله صافی‌گلپایگانی به وضعیت بدحجابی در صدا و سیما

خبرگزاری فارس: آیت‌الله صافی‌گلپایگانی با انتقاد از وضعیت بدحجابی در صدا و سیما گفت: باید توجه داشت که قلب نخستین کسی که از بدحجابی در جامعه و صدا و سیما رنجیده و عذاب می‌کشد، قلب امام زمان (عج) است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله لطف‌الله صافی‌گلپایگانی صبح امروز در جمع طلاب و روحانیون مدرسه علمیه شهید صدوقی فاز پنچ قم، با تاکید بر رسالت خطیر طلاب و روحانیون اظهار داشت: در این شرایط و دوران رسالت طلاب و روحانیون بسیار مهم و تاثیرگذار است چرا که باید همواره برای رساندن معارف اهل‌بیت (ع) و اسلام به سراسر دنیا آماده باشند.

وی افزود: یکی از رسالت‌های طلاب و علما و روحانیون برطرف کردن شبهات است، با توجه به اینکه امروز رسانه‌ها مردم را مشغول خود کرده‌اند شبهاتی نیز در پی آن به وجود می‌آید که باید طلاب در برطرف کردن شبهات بکوشند.

این مرجع عالیقدر شیعه در ادامه با اشاره به فتنه‌های زمان امام حسن مجتبی (ع) گفت: در زمان ایشان فتنه‌های بسیاری بود اما موضعی که ایشان در برابر آن فتنه‌ها اتخاذ کرد سبب حفظ و نجات دین اسلام شد، هم‌چنین از دیگر عوامل نجات مکتب اهل‌بیت (ع) در زمان ایشان، مکارم اخلاقی حضرت بود چرا که مردم کم کم از فرهنگ حقیقی دعوت اسلام و پیامبر مکرم اسلام (ص) دور شده بودند و اگر موضع قاطع ایشان نبود همه مکاتب منقرض می‌شد.

صافی‌گلپایگانی تصریح کرد: امام حسن مجتبی (ع) در آن وضعیت مردم را متوجه حقایق دین، اهل‌بیت و معارف اهل‌بیت کرد و حضرت با سلاح اخلاق کریمه ای خود به واقع دین اسلام را زنده نگه داشت.

وی ادامه داد: مردم با مشاهده احسان‌ها و کمک‌های امام حسن مجتبی (ع) نسبت به همه به ویژه به فقرا متوجه شدند که جایی که حق است و باید به آن توجه داشته باشند، اهل‌بیت پیامبر اکرم (ص) بود.

این مرجع عالیقدر شیعه افزود: امام حسن مجتبی (ع) به هیچ وجه به دنیا اعتنایی نداشتند و همواره در کمال تواضع با مردم رفتار می‌کردند و همین وجود الهی ایشان که تعلق به اخلاق الهی داشت، منجر به تجدید دوباره ایمان مردم با اهل‌بیت (ع) شد.

صافی‌گلپایگانی اظهار داشت: باید ما نیز توجه داشته باشیم که اگر راهی جز راه اهل‌بیت (ع) را برویم از آنها عقب می‌مانیم و دچار انحراف و معایبی می‌شویم.

وی افزود: ما باید ابتدا این فرهنگ انسان‌ساز از اهل‌بیت (ع) را به طور تمام و کمال شناخته و سپس این فرهنگ را به دنیا برسانیم و ضمن مواظبت از سنت‌های اهل‌بیت (ع)، این سنت‌ها را نگه داریم.

این مرجع عالیقدر شیعه در ادامه سخنانش یکی از سنت‌های اهل‌بیت را امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و یادآور شد: تمام اعمالی که مردم به جا می‌آورند و حتی جهاد در راه خدا در برابر امر به معروف و نهی از منکر همانند ذره‌ای آب در کنار دریایی بی‌کران است.

وی خاطرنشان کرد: پس باید این سنت‌ها را حفظ کرده و از آنها مواظبت کنیم، امروز با این همه فشار که بر مسلمانان در میانمار، پاکستان و افغانستان وارد است و این همه کشتار شاهد هستیم که همواره استقامت مسلمانان بیشتر می‌شود، چرا که آنها به واقع راه اهل‌بیت (ع) را شناخته و طی می‌کنند.

صافی‌گلپایگانی تصریح کرد: اگر چه دین اسلام بسیار با عظمت است اما، شاهدیم که معارف اهل‌بیت (ع) غریب واقع شده‌اند.

این مرجع عالیقدر شیعه در خاتمه با اشاره به وضعیت بدحجابی در جامعه گفت: نخستین قلبی که از این افراد بدحجاب در جامعه و بدحجابی در صدا و سیما می‌رنجد و عذاب می‌کشد، قلب امام زمان (عج) است و این نگرانی نخست بر دل ایشان وارد می‌شود، پس در این راستا وظیفه داریم که این نگرانی‌ها را مرتفع کنیم.

منبع : خبرگزاری فارس

شنبه 14 مرداد 1391  5:10 PM
تشکرات از این پست
mehdi0014
دسترسی سریع به انجمن ها