0

کاهش محسوس قیمت مرغ/ صف خرید برچیده شد

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

کاهش محسوس قیمت مرغ/ صف خرید برچیده شد

برگزاری فارس: گزارش میدانی فارس از کاهش محسوس قیمت مرغ در سطح شهر حکایت دارد و از صفهای خرید مرغ هم دیگر خبری نیست.

خبرگزاری فارس: کاهش محسوس قیمت مرغ/ صف خرید برچیده شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، افزایش قیمت مرغ که باعث شده بود تا مهدی غضنفری به مجلس رفته و به نمایندگان قول دهد که قیمت مرغ را به زیر هر کیلوگرم 5 هزار تومان می‌رساند این روزها به زیر 6 هزار تومان رسیده است.

بر اساس مشاهدات خبرنگار فارس، دیگر از صف‌های طولانی برای خرید مرغ که در یکی دو هفته گذشته در برخی نقاط شاهد آن بودیم خبری نیست.

البته کاهش قیمت مرغ در دو هفته گذشته قابل توجه بوده است چرا که در اولین روزهای ماه مبارک رمضان قیمت این کالای اساسی تا هر کیلوگرم 9 هزار تومان نیز رسیده بود.

واردات مرغ از کشور ترکیه و توزیع آن در نمایشگاه‌های طرح ضیافت و همچنین مذاکره با مرغداران باعث شد تا قیمت این کالا کاهش پیدا کند. به نظر می‌رسد اگر محموله جدید واردات مرغ در بازار توزیع شود قیمت‌ها متعادل تر از ارقام فعلی بشود.

در حالی قیمت مرغ به حدود 5850 تومان رسیده است که حسن رادمرد سرپرست معاونت توسعه بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت که این روزها کمتر به رسانه‌ها پاسخ می دهد، نرخ دولتی مرغ در تهران را 5 هزار و 200 تومان اعلام کرده است. او همچنین معتقد است که مرغ منجمد به قیمت 4 هزار و 400 تومان عرضه می‌شود.

شنبه 14 مرداد 1391  5:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها