0

مسئولان بايد در مقابل مجلس پاسخگو باشند

 
hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان

مسئولان بايد در مقابل مجلس پاسخگو باشند

جام جم آنلاين: شهردار تهران گفت: مجلس انقلابی و مردمی باید از طرفی پناهگاه مردم و از سوی دیگر دادگاه مسئولان باشد و مسئولان باید احساس کنند در هر رده و جایگاهی باید در مقابل مجلس پاسخگو باشند و این روندی منطقی و عقلانی است .

محمد باقر قالیباف در هم اندیشی مشترک با قریب 200 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مسجد جامع خرمشهر باغ موزه دفاع مقدس با بیان این مطالب، ضمن تقدیر از نمایندگان دوره های هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی گفت: در مجالس هفتم و هشتم به خصوص مجلس هشتم حمایت نمایندگان از مجموعه مدیریت شهری در کشور بسیار خوب بود و در موضوعاتی از جمله توجه به رتق و فتق امور مردم مخصوصا در حوزه خدمات روزانه کارنامه‌ای روشن، قابل دفاع و قابل تقدیر دارند.

وی افزود: با توجه به استقبال مجلس نهم از فراکسیون مدیریت شهری و همچنین حضور افراد با سابقه مدیریت و اجرایی ، امیدواریم در بخشی از مشکلات ریشه ای که نیاز به تدوین قانون و اصلاح ساختارها دارد بتوانیم گام های جدی برای مجموعه شهرها و دهستان ها برداریم.

قالیباف با اشاره به نام گذاری دهه چهارم انقلاب به نام پیشرفت و عدالت از سوی مقام معظم رهبری، یادآور شد: به نظر می رسد مهم ترین ماموریت و رسالت همه کسانی که حول محور ولایت حرکت می کنند و دغدغه خون شهدا و آرمان های امام (ره) را دارند ، موضوع پیشرفت و عدالت است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: قلب مردم هم در مجلس شورای اسلامی می تپد، لذا اگر آنجا راس امور است، اقتدار نظام آنجاست. به همین جهت است که تضعیف مجلس با هر بهانه و به هر شیوه ای به معنای تضعیف اقتدار نظام است. زیرا نظام ما نظامی مردمی است و این موضوع تکلیف نمایندگان را سخت‌تر می‌کند.

قالیباف در ادامه گفت: پیشرفت زمانی تضمین شده است که بتوانیم قانون را به جایگاه واقعی خودش برگردانیم . البته امروز بی قانونی تنها در حوزه مسئولان نیست و در بین مردم هم به دلایل تاریخی بی قانونی وجود دارد. که در این مورد تا جایی می توان به مردم حق داد.

وی افزود: اما مسئولان و نخبگان حق بی قانونی ندارند، لذا تا قانون در جای خود قرار نگیرد امکان ندارد کشور به پیشرفت برسد چون نتیجه بی قانونی هرج و مرج است.

قالیباف بی قانونی را بی‌دینی ، بی‌عقلی ، بی‌توجهی به ولایت و نظام ولایی و تضعیف همه آرمان ها معنا و تاکید کرد: امروز قانون‌گذاری خوب، رسالت نمایندگان مجلس است و نظارت دقیق بر اجرای قانون هم اقتدار نظام و اسلام را در هر سطحی از کشور کشور جاری و ساری می‌کند.

شهردار تهران ادامه داد: معنی ندارد بگوییم از این قانون بدمان می آید همه ما موظف هستیم هر قانونی را که مصوب می کنند فارغ از اینکه خوشمان بیاید یا بدمان بیاید، اجرا کنیم .(ايسنا)

 

شنبه 14 مرداد 1391  4:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها