0

بیچاره ترین وزیر خارجه ترکیه

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

بیچاره ترین وزیر خارجه ترکیه

رئیس حزب جمهوریخواه خلق ( CHP) مهمترین حزب مخالف دولت ترکیه، وزیر خارجه این کشور را مورد انتقاد قرار داد و وی را "بیچاره ترین" وزیر خارجه ترکها خواند.

 
به گزارش مهر به نقل از حریت، "کمال قلیچداراوغلو" در مصاحبه با شبکه خبری ان.تی.وی با انتقاد از عملکرد "احمد داوداوغلو" در مقام وزیر خارجه ترکیه گفت : داوداوغلو بیچاره ترین وزیر خارجه ایست که ترکیه تا کنون داشته ، به آن خاطر من وی را بیچاره ترین وزیر خارجه می خوانم چون وی کار خود را با طرح به صفر رساندن مشکلات ترکیه با همسایگانش آغاز کرد اما داوداوغلو کار خود را در حالی به پایان می رساند که ما با همه مشکل داریم.

 
وی در ادامه با بیان اینکه ترکیه نقش قابل اعتنای خود را خاورمیانه از دست داده گفت : سخنان داوداوغلو و "رجب طیب اردوغان" نخست وزیر ترکیه دیگر وزنی در خاورمیانه ندارند.

 
اصلی ترین مخالف حزب عدالت و توسعه در ادامه انتقادهای خود از دولت ترکیه گفت : سیاست آنکارا در قبال سوریه کاملا معیوب است و زمانیکه کشوری سیاست خارجی خود را بر اساس منافع کشور دیگری طرح ریزی کند این مشکل پیش می آید.

 
رهبر حزب جمهوریخواه خلق در ادامه گفت : داوداوغلو در کدام یک از برنامه هایش موفق بوده؟ و یا در کدامیک از سیاست های خارجی اش به موفقیت رسیده؟ در سوریه، عراق و یا ایران؟ در مورد "کورسیک" و یا مالاتیا که رادارهای ناتو در آنجا نصب شده اند؟ و یا در مورد بخش یونانی نشین قبرس؟

 
قلیچداراوغلو در پایان گفت : سیاست خارجی ترکیه کاملا شکست خورده است و تمامی این اشتباه ها توسط داوداوغلو انجام شده است.

 
رهبر حزب جمهورخواه خلق درحالی داوداوغلو را بیچاره ترین وزیر خارجه تاریخ ترکیه خوانده که، سفر داوداوغلو به کرکوک و دیدار وی با مقامات کردستان عراق واکنش های منفی زیادی را در بر داشته و بغداد به شدت نسبت به آن اعتراض کرده است. 

شنبه 14 مرداد 1391  3:17 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها