0

برخی بانیان قطعنامه علیه سوریه در پس تسلیح گروه‌های تروریستی هستند

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

برخی بانیان قطعنامه علیه سوریه در پس تسلیح گروه‌های تروریستی هستند

نسخه چاپيارسال به دوستان
معاون نمایندگی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح کرد
برخی بانیان قطعنامه علیه سوریه در پس تسلیح گروه‌های تروریستی هستند

خبرگزاری فارس: معاون نمایندگی کشورمان با بیان اینکه روشن است چه کسی در پشت تسلیح و تامین مالی گروه‌های مسلح و تروریست در سوریه قرار دارد، گفت: برخی از این کشورها متاسفانه جزء بانیان قطعنامه علیه سوریه هستند.

خبرگزاری فارس: برخی بانیان قطعنامه علیه سوریه در پس تسلیح گروه‌های تروریستی هستند

به گزارش خبرگزاری فارس، "اسحاق آل حبیب" سفیر و معاون نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک در جلسه مجمع عمومی این سازمان که برای بررسی قطعنامه علیه سوریه برگزار شده بود، از تلاش کشورهای غربی برای به شکست کشانیدن ماموریت و طرح کوفی عنان انتقاد کرد و تداوم مسیر طرح کوفی عنان و تلاش برای یافتن راه حل غیر خشونت آمیز را تنها راه برون رفت از وضعیت کنونی در مورد سوریه دانست.

سفیر و معاون نمایندگی کشورمان قطعنامه مطرح شده علیه سوریه را انحراف از تلاش‌های بین‌المللی برای حل و فصل بحران سوریه و فاصله گیری با اصول مندرج در منشور ملل متحد و قوانین بین‌المللی که مداخله در امور دولتهای حاکم را منع می‌کند، ارزیابی کرد.

اسحاق آل حبیب با اشاره قطعنامه مطرح شده علیه سوریه، تصریح کرد: این قطعنامه نمی‌تواند نتایج مصیبت بار انواع مداخله خارجی در سوریه را از بین ببرد و اینگونه مداخله‌ها و ارسال سلاح و تجهیزات پیشرفته برای گروه‌های مخالف در سوریه، بحران در این کشور را تشدید می‌کند.

وی اضافه کرد: این قطعنامه همچنین نمی‌تواند گروه‌های مسلح و تروریست به رهبری گروه‌های افراطی تروریستی را پاسخگوی اعمالشان کند و همچنین مداخله خارجی و اقدام به خشونت توسط تروریست‌ها در سوریه را محکوم نمی‌کند.

سفیر و معاون نمایندگی کشورمان با بیان اینکه روشن است چه کسی در پشت تسلیح و تامین مالی گروه‌های مسلح و تروریست در سوریه قرار دارد، تاکید کرد: برخی از این کشورها متاسفانه جزء بانیان قطعنامه علیه سوریه هستند.

اسحاق آل حبیب نیاز مردم سوریه در مناطق درگیری را تامین مایحتاج اولیه زندگی دانست و با انتقاد از اعمال تحریم‌ها علیه سوریه، تصریح کرد: این اقدام تنبیه دسته جمعی مردم سوریه محسوب می‌شود.

سفیر و معاون نمایندگی کشورمان با ابراز تاسف از اعلام استعفای کوفی عنان تاکید کرد: البته ما دلایل این تصمیم و موقعیت سختی که وی در آن قرار داشت را درک می‌کنیم و این یک واقعیت است که ظرف هفته‌های اخیر برخی از کشورهای غربی عضو شورای امنیت، عجله داشتند که اعلام کنند ماموریت فرستاده ویژه مرده است تا بتوانند راه‌هایی به غیر از شورای امنیت سازمان ملل را برای سرنگون کردن حکومت سوریه دنبال کنند، در حالیکه این رویکرد، مداخله بی شرمانه در امور داخلی سوریه محسوب می‌شود.

اسحاق آل حبیب ابراز امیدواری کرد که جانشین کوفی عنان نیز در مسیر وی و در چارچوب دستور کار کوفی عنان که یافتن یک راه حل غیر خشونت آمیز برای بحران سوریه است، عمل کند.

وی تاکید کرد: فقط از این طریق این روند است که مصالحه سیاسی وسیع‌تر، اتحاد ملی، نظم سیاسی، ثبات و موفقیت برای مردم سوریه محقق می‌شود.

سفیر و معاون نمایندگی کشورمان با ابراز نگرانی از نتایج و عواقب منطقه‌ای تداوم خشونت و نقض تمامیت ارضی و حاکمیت سوریه اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران احزاب و طرف‌های سیاسی در سوریه را تشویق می‌کند تا وارد گفت‌وگوی سیاسی با حکومت سوریه با هدف یافتن یک روند سیاسی صلح آمیز شوند و در این رابطه آمادگی خود را برای میانجیگری بین حکومت سوریه و طرفهای مخالف اعلام کرده است.

آل حبیب افزود: همانگونه که در مناسبت‌های دیگر نیز بیان کرده‌ایم، سوریه بطور تاریخی نقش مهمی را در خاورمیانه ایفا کرده و طولانی شدن بی ثباتی و آشوب در سوریه اثرات نامطلوبی بر روی صلح و ثبات در خاورمیانه خواهد داشت.

سفیر و معاون نمایندگی کشورمان در پایان تاکید کرد: قطعنامه  مطرح شده علیه سوریه علیرغم برخی تغییرات، نامتوازن و یکجانبه است و نمی‌تواند واقعیت‌ها در سوریه را منعکس کند و پیام غلطی را به نام مجمع عمومی سازمان ملل منعکس می‌کند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

شنبه 14 مرداد 1391  11:39 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها