0

استعفای عنان حاصل شکست طرح‌های غرب در مورد سوریه بود

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

استعفای عنان حاصل شکست طرح‌های غرب در مورد سوریه بود

نسخه چاپيارسال به دوستان
صادق الحسینی در گفت‌وگو با فارس
استعفای عنان حاصل شکست طرح‌های غرب در مورد سوریه بود

خبرگزاری فارس: کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: استعفای عنان نشان داد که طرح‌های غرب و بخشی از کشورهای عربی در مورد سوریه از جمله ایجاد جنگ داخلی در این کشور شکست خورده و آنها به دنبال یافت راه‌های دیگری هستند.

خبرگزاری فارس: استعفای عنان حاصل شکست طرح‌های غرب در مورد سوریه بود

محمد صادق الحسینی کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری در خصوص استعفای کوفی عنان از سمت خود به عنوان نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه گفت: غرب و بخشی از کشورهای عربی به این نتیجه رسیده‌اند که تمام اهداف و طرح‌هایشان در مورد سوریه شکست خورده، جنگ داخلی در این کشور ایجاد نشده، بشار اسد ساقط نشده، محور مقاومت تضعیف نشده و در ایجاد جنگ بین‌المللی به جایی نرسیده، به همین دلیل آنها در شرایط فعلی مجبور به تسلیم در مقابل واقعیت‌ها شده‌اند.

وی افزود: از همان روز اول که وزیر خارجه قطر اعلام کرد 3 درصد هم برای موفقیت طرح عنان شانس وجود ندارد مشخص بود که این طرح به شکست ختم خواهد شد، اگرچه تمام تلاش‌های ایران، دوستان منطقه‌ای سوریه و کشورهای بین‌المللی از جمله روسیه و چین برای آن بود که طرح کوفی عنان طرح پیش برود اما آنها نگذاشتند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه طرح عنان از نگاه غرب و برخی کشورهای عربی را صرفاً به منظور امکان تجدید حیات و بازسازی تروریستها خواند و افزود: پس از بازسازی مجدد تروریست‌ها، دشمنان سوریه قصد دارند مسئولیت استعفای عنان را متوجه بشاراسد کنند تا بتوانند آزادانه و بدون هیچ قید و بندی فعالیت اصلی خود که ترور و عملیات‌های گسترده‌تر است، دنبال کنند.

صادق الحسینی در خصوص احتمال دخالت نظامی غرب در سوریه گفت: غرب جسارت و جرأت این کار را ندارد، اما آنها قصد دارند که از گروه‌های مسلح حمایت بیشتر و علنی‌تری کنند، چرا طرح جنگ نیابتی را در پیش گرفته‌اند.

وی ادامه داد: شکست شدید تروریست‌ها در دمشق و همچنین حلب و شکست در اتحاد بین اپوزیسیون باعث شد که خارج از طرح عنان فعالیت‌های تروریستی خود در سوریه را برای شکست اسد دنبال کنند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه قطر، عربستان و ترکیه اهداف خود را از طریق القاعده و گروه‌های مسلح دنبال می‌کنند تا وضعیتی شبیه عراق یا بوسنی یوگسلاوی را در سوریه بازسازی کنند اما موفق نخواهند شد، گفت: غرب و همپیمانان منطقه‌ای آن پروژه "کوزووی سوریه" را دنبال می‌کنند که عربستان و قطر آن را پیشنهاد کرده بودند. این موضوع با موافقت اوباما با حمایت بیشتر از تروریست‌های سوریه دنبال می‌شود.

صادق الحسینی در خصوص وضعیت جبهه حامیان اسد در منطقه و محیط بین‌الملل نیز گفت:‌ مواضع روسیه و چین پس از استعفای عنان قوی‌تر خواهد شد و برگزاری کنفرانس دوستان سوریه دست آنها را نیز بازتر می‌کند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

شنبه 14 مرداد 1391  11:38 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها