0

وجود 700 پرونده از مجلس هشتم در کمیسیون اصل 90 مجلس نهم

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

وجود 700 پرونده از مجلس هشتم در کمیسیون اصل 90 مجلس نهم

نسخه چاپيارسال به دوستان
پورمختار در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد
وجود 700 پرونده از مجلس هشتم در کمیسیون اصل 90 مجلس نهم

خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه حدود 700 پرونده از مجلس هشتم در این کمیسیون وجود دارد، افزود: حجم بیشترین شکایات در مورد مسائل اداری است.

خبرگزاری فارس: وجود 700 پرونده از مجلس هشتم در کمیسیون اصل 90 مجلس نهم

محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اظهار داشت: کمیسیون اصل 90 در دور جدید ضمن اینکه پرونده‌های باقی مانده از دوره هشتم را رسیدگی می‌کند، به شکایات جدید هم ترتیب اثر می‌دهد.

وی با بیان اینکه حدود 700 پرونده از مجلس هشتم در کمیسیون اصل 90 باقی مانده است، افزود: البته همه این پرونده‌ها مربوط به مسائل اقتصادی نیست و برخی از آنها به مسائل شخصی و یا شکایت‌ یک شخص و یا شکایت‌هایی که برخی افراد از بخش‌های مختلف قوا داشتند، مربوط است.

پورمختار با ذکر این مسئله که همه این پرونده‌ها در حال رسیدگی است تا تعیین تکلیف شوند، ادامه داد: ما در کمیسیون اصل 90 می‌خواهیم به ریشه‌ها بپردازیم؛ بنده معتقدم که تاکنون به پرونده‌ها خوب رسیدگی شده و توجه لازم هم صورت گرفته ولی ریشه‌ها هنوز اصلاح نشده است.

وی گفت: به طور مثال مسئله رانت‌خواری، انحصار‌طلبی‌هایی که وجود دارد و مثلا تعداد اندکی که واردات کالاهای خاص را انجام می‌دهند و باعث به وجود آمدن برخی از نابسامانی‌ها می‌شوند، تنها نمونه‌ای از موارد ذکر شده است.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: در حوزه‌های مختلف اتفاقاتی مشابه موارد ذکر شده در حال وقوع است و ما می‌خواهیم که ریشه‌ها حل شود، چرا‌که تنها با بررسی یک موضوع و ارائه گزارش آن مسئله حل نمی‌شود‌ لذا باید ببینیم که دلیل اصلی این اتفاق‌ها چیست و این مشکل آیا در دستگاه اجرایی ما وجود دارد یا اینکه قانون اشکال دارد و یا اینکه مدیریت و ساختار با مشکل روبه‌رو است.

وی اضافه کرد: اگر نیاز به اصلاح ساختار داریم و ناهماهنگی وجود دارد و یا در ارتباط بین دستگاه‌ها خلا وجود دارد، باید ورود کنیم و پیشنهاد اصلاح ساختار را ارائه دهیم و اگر قانون خلا دارد و جوابگوی مسائل نیست، باید پیشنهاد اصلاح قانون را بدهیم و اگر هم مدیریت ناکار‌آمد است و یک مدیریت نمی‌تواند به خوبی کار کند یا اینکه توانمندی ندارد، به مسئله ورود کرده ‌و مدیر را جابه جا می‌کنیم.

وی گفت: تاکید ما بر اصلاح روند‌های ناصوابی است که آثار آن وقوع برخی از جریانات و فسادها را به همراه دارد.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: بیشترین شکایت‌ها در کمیسیون اصل 90 مربوط به مسائل اداری است که البته منظور از لحاظ کمیت و تعداد شکایت است، البته از لحاظ کیفی بیشترین شکایت مربوط به مباحث فساد اقتصادی است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

شنبه 14 مرداد 1391  11:22 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها