0

استراتژی "کی بود، کی‌ بود، من نبودم" جریان فتنه برای بازگشت به قدرت

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

استراتژی "کی بود، کی‌ بود، من نبودم" جریان فتنه برای بازگشت به قدرت

نسخه چاپيارسال به دوستان
صفارهرندی در برنامه "دیروز، امروز، فردا" مطرح کرد
استراتژی "کی بود، کی‌ بود، من نبودم" جریان فتنه برای بازگشت به قدرت

خبرگزاری فارس: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که جریان فتنه 88 استراتژی "کی بود، کی‌ بود، من نبودم" را برای بازگشت به قدرت در پیش گرفته است.

خبرگزاری فارس: استراتژی "کی بود، کی‌ بود، من نبودم" جریان فتنه برای بازگشت به قدرت

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه شب گذشته "‌دیروز، امروز، فردا"، درباره تحولاتی که در کشور در حال رخ دادن است، گفت: بر این باورم اگر از منظر اتفاقاتی که در کشورمان می‌افتد، نگاه اجمالی داشته باشیم، به این نکته خواهیم رسید که کاروانی که سال‌ها به راه افتاده، توانسته است دستاوردهای بالاتری نسبت به گذشته داشته باشد و علی‌رغم کینه‌ای که برخی‌ها به خاطر یک تصویر مبهم در دل‌هایشان به وجود آمده‌، توانسته است در مسیر پیشرفت موفق عمل کند.

* کاروان پیشرفت جمهوری اسلامی ‌متوقف نشده است

وی افزود: هرچه کشور در مسیر پیشرفت به جلو گام برمی‌دارد، کینه دشمنان که به خاطر یک تصویر مبهم از اتفاق انقلاب شکل گرفته است، تبدیل به یک تصویر روشن شده و ما مشاهده می‌کنیم کاروانی که با سرعت در جاده پیشرفت حرکت می‌کند، موانعی را هم بر سر راه دارد و ‌در طول این سی و چند سال با پستی‌ها و بلندی‌های زیادی مواجه شده ‌ولی باز این کاروان در مسیر اصلی خود قرار دارد و رو به جلو حرکت می‌کند و این خاصیت انقلابی به نام خداست.

* عملکرد ملت ایران در برابر تحریم‌ها قابل ستایش است

عضو مجمع تشخص مصلحت نظام درباره دسته بندی‌ها در مسائل سیاسی کشور گفت: ما امروز باید بر اتفاقاتی که در داخل کشور، پیرامون و ابعاد بین‌المللی نسبت به جمهوری اسلامی ایران رخ می‌دهد، اشراف کامل داشته باشیم.

وی افزود: آنچه ‌در برخورد با جمهوری اسلامی ایران از سوی کشورهای غربی اتفاق افتاده و حالت نگرانی را در آنها ایجاد کرده است، به دلیل سرعت پیشرفتی است که ایران در پیش گرفته ‌و این نشان می‌دهد با وجود آنکه موانع آنها متعدد است و شاید بزرگترین این موانع تحریم‌ها باشد، اما ایران در مسیر پیشرفت متوقف نشده است.

وی افزود: حقیقت این است که این تحریم‌ها ابعاد وسیعی دارند و اگر یک کشور عادی در برابر این لایحه‌های طبقه طبقه شده تحریم قرار می‌گرفت، کم می‌آورد اما اصالت نظام جمهوری اسلامی ایران ملت و انقلاب ما به گونه‌ای بوده ‌که در برابر دشواری‌ها در بین راه کمر خم نکرده بلکه با اراده‌ای جدی‌تر در برابر مشکلات گام برداشته است.

* ملت ایران بن‌بست‌شکن است

صفارهرندی تصریح کرد: ملت ما ملتی بن‌بست شکن هستند به طوری که در فاصله چند ماه اخیر که جریان استکبار سعی کرد بخشی از قرار‌دادهای خود را با ما متوقف کند، بلافاصله شرکت‌های داخلی وارد عمل شدند و با تولید داخلی توانستند در برابر تحریم‌ها گام مثبتی را بردارند.

وی اظهار داشت: در وهله اول این موضوع روشن است که ملت ما درست است که با دشواری‌های بسیاری همراه بوده اما توانسته با باطنی روشن از بحران اقتصادی که از سال 58 شروع شده و ادامه پیدا کرده است، به صورت موفقی بیرون می‌آید.

* فتنه 88 آبروریزی بزرگی برای اصلاح‌طلبان بود

این کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد: ‌یک طیف سیاسی که در فتنه 88 عملکرد ویژه‌ای داشت و در مقابل نظام قرار گرفت، اخیراً ‌تغییر رویه داده و ‌بر این باورم که یکی از واقعیت‌های قابل انکار در محیط سیاسی کشور ما به این موضوع اختصاص یافته ‌که جریاناتی که با بیرون از نظام و انقلاب وزن سیاسی خود را افزایش می‌دهند و ممکن است در موج بی خبری میدان موقتی را پیدا کنند، در بین مردم جایی ندارند.

وی افزود: در محیط اجتماعی و سیاسی امروز تنها کسانی توان همراه کردن مردم را دارند که اتهام وابستگی و کمک گرفتن از بیرون را از چهره خود مبرا کرده و یا اصلا اتهامی نداشته باشند‌ زیرا برای مردم یک حقیقت جا افتاده است که کسانی که در محیط ازدحام و مغشوش شده توانایی حرکت مستقل ندارند و تنها با همراهی بیگانگان مسیر خود را طی می‌کنند، نمی‌توانند در عرصه سیاسی کشور فعال باشند و مردم این قشر را پس می‌زنند.

صفار‌هرندی تصریح کرد: عبارتی که در محیط نخبگان و محیط عمومی مردم نسبت به اتفاق دو سه سال پیش یا همان فتنه نقش بسته است، به این موضوع تاکید دارد که اگر کسی در فتنه 88 از نگاه مردم متهم بودند، دیگر نمی‌تواند وارد عرصه شود به طوری که ما شاهد بودیم مردمی که در سال 88 به گزینه‌ای غیر از گزینه رای‌آور و پیروز رای دادند، حاضر نبودند نام خود را در لیست فتنه قرار دهند. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: کسانی که با توهم این قضیه ‌که وزن سیاسی خود را با کمک بیگانان بالا ببرند و یا با نظام به چانه‌زنی بپردازند، در فتنه 88 عمل کردند، فهمیدند که با همراهی جریان بیرون نتوانستند راه به جایی ببرند و این موضوع را می‌توان با حماسه 9 دی به طور عمیق مشاهده کرد، به طوری که یکی از مقامات ناتو اذعان می‌دارد که 9 دی حماسه بزرگی است و باعث شد که فتنه 88 راه به جایی نبرد.

صفار‌هرندی با اشاره به اینکه شیوه تحریم‌ها روش جدیدی است که بیگانگان برای اعمال فشار بر ملت و مسئولین اتخاذ کرده‌اند، افزود: کسانی که نقش‌شان به مانند تحریم، تهدید عملیات نظامی یا اپوزیسیون در مقابل نظام است، در ذهن مردم هیچگونه جایی ندارن‌. از این رو کسانی که در فتنه 88 عملیات روانی را به صورت شفاف علیه نظام شروع کردند، مواضع‌شان روشن است.

* "کی بود، کی‌ بود، من نبودم" جریان فتنه

وی افزود: فتنه 88 آبروریزی بزرگ برای جریاناتی که با عناصر بیگانه همراه بودند، به بار آورد به طوری که ما شاهدیم اوباما رئیس جمهور آمریکا به درخواست کنگره در مورد میزان بودجه مصرفی این کشور در فتنه 88 صحبت می‌کند و به صراحت حمایت از فتنه را اعمال می‌دارد‌ از این رو کسانی که معادل جنگ و تحریم‌ها علیه کشور عمل کردند، باید بدانند که مردم دلشان نسبت به آنها صاف نمی‌شود، از این رو دست به فعالیت‌ها و تحرکات جدید زده‌اند و مصداق ضرب المثل را که "کی بود، کی بود، من نبودم" را برای خود در نظر گرفتند.

* عذرخواهی حامیان فتنه 88 از مردم الزامی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره شعار تغییر رویه اصلاح‌طلبان طی یک سال اخیر گفت: تحریم انتخابات مجلس نهم از منظر اصلاح‌طلبان موضوعی بی‌پایه و بی‌اساس بود لذا جریان قهر کرده از نظام و دلبسته به بیرون یک بار تجربه خروج از چارچوب نظام را تجربه کرده و مصداق این موضوع نمایندگان مجلس ششم بودند که به صورت دسته جمعی استعفا دادند که البته در پایان راه تنها چند نفر باقی ماندند.

وی افزود: در دوران اصلاحات مسئله تحریم بارها مطرح شدند به طوری که ما شاهد استعفای دسته جمعی برخی از استانداران و معاونین بودیم که بر این موضوع اعتقاد داشتند که نظام را باید در مقابل جنگ بیرون تنها گذاشت.

صفارهرندی تصریح کرد: این جریان بر این باور بود که نظام از ما بهره‌کشی می‌کند و ما را به عنوان وسیله‌ای برای گرم کردن تنور دمورکراسی استفاده می‌کند لذا اگر ما انتخابات را تحریم کنیم، متوجه خواهند شد که ما چه جریانی هستیم، غافل از اینکه این‌گونه اظهار‌نظر‌ها برای این جریان هیچ‌گونه منفعتی نداشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: جریان اصلاح‌طلب تندرو در قبل انتخابات مجلس نهم متوجه شد که وزن‌کشی‌ که به آن اعتقاد داشت به نفع‌اش نیست و مردم در انتخابات به سمتی سوق پیدا می‌کنند که اصل نظام را قبول دارند از این رو زمانی که مشاهده کردند به طور حتم در انتخابات مشارکت مردم بیش از 60 درصد خواهد بود، به صورت پنهانی رای دادند و از خود علامتی بر جای گذاشتند و هماهنگ کردند که از این موضوع تصویری نیز بیرون بیاید.

وی تصریح کرد: مشکل این افراد این است که صداقت ندارند. این طیف اگر با صراحت حرف‌های خود را بزند و به مانند جلسات داخلی خود که در آن به اشتباه‌شان اعتراف می‌کنند، به صورت آشکارا و با نهایت شجاعت این موضوع را برای مردم بازگو کرده و از مردم به خاطر مخدوش کردن نظام و تبدیل فرصت بزرگ ملت به تهدید عذر‌خواهی کنند، به طور حتم زمینه‌های بازگشت آنها فراهم خواهد شد.

صفارهرندی تاکید کرد: اگر این طیف به اشتباهات فاحش خود در فتنه 88 اذعان کند، به طور حتم مردم پذیرای آنها خواهند بود اما این طیف باید بر عذرخواهی خود استوار مانده و در شرایطی مثل انتخابات سوء‌استفاده نکنند و بر حرف‌هایی که می‌زنند، پایبند باشند.

وی تصریح کرد: این جبهه که یک جبهه گسترده است و به قول اعضای اصلی آن افرادی با تمام گرایش‌های سیاسی از کمونیست تا نماز شب خوان در این جبهه وجود دارد، اگر افراد سالمی هستند، باید برائت خود را از حامیان اصلی فتنه اعلام کنند.

صفار‌هرندی با اشاره به اینکه در بدنه این طیف افراد سالمی وجود دارند، اظهار داشت: در این طیف سیاسی افراد سالمی وجود دارند اما مشکل این گروه این است که پرونده خود را با چهره‌های ناسالم مشخص نمی‌کنند و نمی‌توانند از دام رفقای ناسالم خود خارج شوند.

* موضع اصلاح‌طلبان در برابر افرادی چون گنجی، مهاجرانی و کدیور باید صراحتا بیان شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره مسیر آینده این طیف تندرو گفت: این طیف سیاسی در درون با هم تفاوت دارند اما به دلیل یک سری محاسبات غیرالهی نمی‌توانند مواضع صحیح خود را با یکدیگر ابراز کنند. اگر واقعا این طیف قصد فعالیت مجدد دارند، باید مواضع خود با کسانی که برانداز هستند، به صراحت اعلام کنند که متاسفانه ما هیچ وقت شاهد نیستیم که این آقایان، عناصر بیگانه و برانداز را پس بزنند و به صراحت مواضع خود را مشخص کنند.

وی افزود: چرا بدنه این جریان تندور به صراحت از کسانی که برانداز بودند، اعلام برائت نمی‌کنند و چرا افرادی که امروز ادعای احیای اصلاحات را دارند، با عناصر بیرونی که از طریق تریبون این جریان صحبت می‌کنند، به طور شفاف مرزبندی نمی‌کنند؟

صفارهرندی تصریح کرد: اگر واقعا این افراد به دنبال احیای اصلاحات هستند، چرا در مقابل افرادی که برانداز‌اند و دست خود را در دست عناصر بیگانه قرار دادند، صریحا اعلام موضع نمی‌کنند؟ آیا افرادی مثل اکبر گنجی که دوست سعید حجاریان است، در قضیه فتنه تنها یک دوست خاطی محسوب می‌شود و یا گناه نابخشودنی را انجام داده است؟

صفارهرندی تاکید کرد: از منظر اصلاح‌طلبان آیا مهاجرانی گناه صغیره‌ای انجام داده است یا کبیره و یا فردی چون کدیور که زیرآب تفکر امام و انقلاب را زده است و در مقابله نظریه اصلی ولایت فقیه ایستاده است، می‌تواند جایگاهی در بین اصلاح‌طلبان داشته باشد؟ لذا اعضا و بدنه اصلی این جریان باید موضع رسمی خود را در این باره به صورت شفاف اعلام کنند.

وی تاکید کرد: جریانی که خود را خط امامی اصیل می‌داند و به این افتخار می‌کند که در مسیر امام و اندیشه‌های امام گام برداشته است، با اندیشه‌های افرادی چون کدیور یکی است؟ این موضوعی است که این جریان باید به صورت شفاف مشخص کنند.

* اصلاح طلبان باید مواضع خود را نسبت به فتنه 88 صریحا اعلام کنند

صفارهرندی درباره مسیر جریان اصلاحات برای آینده گفت: کسانی که در این جریان مدعی اصلی هستند، اگر می‌خواهند به عرصه سیاسی کشور بازگردند، باید صداقت داشته و به این موضوع اشراف کامل داشته باشند که کسانی که با فتنه پیوند خورده‌اند، صلاحیت دوستی را ندارند و این طیف باید نسبت به رفقای سؤال‌دار خود پاسخگو باشند و مسیر جدید خود را بدون این افراد طی کنند.

وی افزود: اگر این جریان قصد دارد بازگشت صادقانه‌ای را داشته باشند، باید از دوستان سؤال‌دار خود فاصله بگیرند که متاسفانه در شرایط فعلی که برخی از رسانه‌ها و نشریات نیز در اختیار این طیف است، شاهدیم این جریان هنوز مرزبندی خود را روشن نکرده است، از این رو تنها ضمانت اجرای این جریان برای بازگشت اعمال صریح مواضع آنها نسبت به فتنه 88 است.

* عدم داشتن تشکیلات ساختاری در بدنه اصولگرایان یک ضعف اساسی است

صفارهرندی درباره تفاوت جریان اصوگرای مدرن و سنتی گفت: بر این باورم که اصولگرایان مدرن در برابر اصولگرایان سنتی قرار ندارند بلکه سنت‌های نوینی در جریان اصولگرایی به وجود آمده است.

وی افزود: جریان اصولگرای سنتی که به اعتبار گروه و قبیله مسیر خود را طی می‌کند، مسیر غلطی است و این جریان به این نتیجه رسیده که برخی از کاستی‌هایی که اتخاذ می‌کنند، از جامعه دور است و باید رو‌ش‌های جدیدی را اتخاذ کرد‌ از این رو قطعا اتفاقاتی که در سال 88 در درون اصولگرایی رخ داد، باعث شد سنت‌های جدیدی برای پیشبرد اهداف در ین جریان شکل گیرد و وزنه اصولگرایان را بالا ببرد.

وی افزود: به این موضوع باید در عرصه سیاسی امروز کشور تاکید کرد‌ که مردم در صحنه سیاسی امروز دنیال حرف‌های ناب و خط انقلاب هستند.

صفارهرندی اظهار داشت: متاسفانه یکی از مشکلاتی که امروز در کشور ما به مانند جریان اصلاح طلب وجود دارد، این است که اصولگرایان یک تشکل منسجم ندارند و درست است که این طیف همه وفادار به اصول‌اند ولی برنامه‌های مختلفی دارند و تفاوت در این برنامه‌ها متعدد است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: اصولگرایان وقتی در برخی از برهه‌ها کم آورده‌اند، نتوانستند یک جا جمع شده و یک برنامه را تدوین کنند و یکی از ضعف‌های این جریان این است که هر کس علم خود را بلند می‌کند و خود را اصولگرا می‌داند.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات اصلی که گریبان‌گیر جریان اصولگرایی است، این است که این جریان نتوانسته یک نگاه منسجم و برنامه مشخص داشته باشد از این رو اینکه در این شرایط اصولگرایان به دنبال این موضوع رفته‌اند که نامزد مطلوب کیست، انحراف است زیرا این جریان باید درابتدا به این موضوع اشراف داشته باشد که به دنبال چیست و با اعتبار اشخاص وارد صحنه نشود و دسته‌بندی نکند.

صفار‌هرندی تاکید کرد: متاسفانه آنچه ‌ما در آستانه انتخابات امروز شاهد آن هستیم، این است که اصولگرایان به اعتبار اشخاص دسته‌بندی می‌شوند و نه به اعتبار برنامه‌ها از این رو انتظار می‌رود اصولگرایان به صورت شفاف روشن کنند که چه برنامه‌ای دارند و کسانی که قصد ورود به انتخابات را دارند، با مشخص کردن کادر تشکیلاتی خود و یک برنامه منسجم مسیر خود را مشخص کنند.

صفار‌هرندی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در کرمانشاه درباره روشن شدن مسیر کشور گفت: طبق بیانات رهبری ما باید مشخص کنیم که آیا نظام ما شبه ریاستی است یا پارلمانی تا بخشی از مشکلات ما که ناشی از این موضوع است، حل شود و با یک اندیشه ترمیم شده بتوانیم مسیر کشور را هموار کنیم و مشکلاتی نظیر دعوای دولت و مجلس را نداشته باشیم.

 * اصالت جریان فتنه و انحرافی یکی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره جریانی که اصولگرایان با آن مشکل دارند، گفت: بر این اعتقاد دارم که این جریان که از آن به عنوان جریان انحرافی یاد می‌شود، اصلا جریان نیست زیرا جریان آئین و آداب مخصوص به خود را دارد از این رو ما نباید نسبت به این جریان بزرگ‌نمایی کنیم.

وی افزود: اصالت این جریان به مانند همان فتنه است زیرا طبع فتنه‌گران را دنبال می‌کند از این رو می‌توان گفت جریان انحرافی و فتنه نقاط مشترک بسیاری با هم دارند و در یک نقطه به هم می‌رسند.

* تمکین از قانون برای همه مسئولین ضروری است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره بیانات اخیر مقام معظم رهبری در بین مسئولین و تاکید ایشان به کارگزاران درباره پرهیز از اختلافات گفت: در شرایط فعلی بهتر است افراد از مواضع شخصی خود پرهیز کرده و طبق آئین حکومت عمل کنند و همه مسئولین برای پرهیز از اختلافات باید به قانون تمکین کنند، زیرا مشکل اصلی ما که باعث می‌شود برخی اختلافات بین مسئولین به وجود بیاید، عدم تمکین از قانون است. 

صفارهرندی تاکید کرد: اگر مسئولین به دنبال این موضوع هستند که هیچ‌گونه مشکلی در روند مسیر پیشرفت کشور به وجود نیاید، باید از قانون تمکین کنند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

شنبه 14 مرداد 1391  11:20 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها