0

انتقاد شدید بان کی مون به تل‌آویو/درباره محاصره غزه سکوت جایز نیست

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

انتقاد شدید بان کی مون به تل‌آویو/درباره محاصره غزه سکوت جایز نیست

نسخه چاپيارسال به دوستان
انتقاد شدید بان کی مون به تل‌آویو/درباره محاصره غزه سکوت جایز نیست

خبرگزاری فارس: دبیرکل سازمان ملل متحد با حمله شدید‌اللحن به رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این رژیم با کودکان فلسطینی در زندان‌های خود بدرفتاری کرده و آن را شکنجه می‌کند.

خبرگزاری فارس: انتقاد شدید بان کی مون به تل‌آویو/درباره محاصره غزه سکوت جایز نیست

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری"سما"، "بان کی مون" در یادداشتی که دفتر سازمان ملل در بیروت منتشر کرد، تاکید کرد که اسرائیل با کودکان اسیر فلسطینی بدرفتاری می‌کند و آنها را در سلول‌های انفرادی قرار داده و شکنجه می‌کند.

وی افزود که اشغالگری وضعیتی است که از لحاظ سیاسی، اقتصادی و اخلاقی غیرقابل قبول است.

بان کی‌مون در یادداشت خود به سازمان ملل گفت که کودکان فلسطینی بازداشتی در زندان‌های اسرائیل با بدرفتاری، آزار جسمی، اهانت لفظی ، تهدید و حبس انفرادی مواجه هستند و این رفتارها تا حد شکنجه می‌رسد.

تل‌آویو تجاوزات شهرک‌نشینان علیه فلسطینیان را نادیده می‌گیرد

وی با اشاره به سیاست‌های تبعیض نژادی اسرائیل علیه فلسطینیان اظهار داشت که در قدس اشغالی تنها 13 درصد از اراضی قدس شرقی برای ساخت و سازهای فلسطینیان اختصاص داده شده است در حالی که 35 درصد اراضی این شهر با ساخت‌و سازهای شهرک‌نشین‌ها احاطه شده است.

بان کی مون افزود که مسئولان اسرائیلی مابین سال‌های 1967 تا 2011 اقدام به تخریب بیش از 500 ساختمان متعلق به فلسطینیان کردند و مجوز اقامت حدود 14 هزار فلسطینی ساکن قدس را مابین سال‌های 1967 و اواخر 2011 لغو کرده‌اند.

در یادداشت  بان کی مون آمده است که مسئولان اسرائیلی حدود 40 درصد اراضی کرانه باختری را به منظور اسکان اسرائیلی‌ها مصادره کرده و قانون بین‌المللی را نقض کرده اند و همچنان ساکنان فلسطینی از تبعیض به نفع شهرک‌نشینان اسرائیلی رنج می‌برند.

به گفته بان کی مون شهرک‌سازی در سال 2011 در مقایسه با سال 2010 به نسبت 20 درصد افزایش داشته است.

دبیرکل سازمان ملل همچنین تاکید کرد که اسرائیل در اجرای قانون در قبال خشونت شهرک‌نشینان و تصرف مایملک فلسطینیان از سوی این شهرک‌نشینان شانه خالی می‌کند به گونه‌ای که تعداد حملات شهرک‌نشینان در سال 2011 حدود 30 درصد افزایش داشته است.

سکوت در قبال محاصره غزه جایز نیست

بان کی مون درباره محاصره غزه نیز تصریح کرد: محاصره تحمیلی اسرائیل بر غزه مجازات گروهی علیه ساکنان غیرنظامی است که سکوت در قبال آن ممکن نیست و این مسئله نقض آشکار تعهدات و قوانین بین‌المللی از سوی اسرائیل است.

وی افزود که این محاصره پیامدهای اقتصادی و اجتماعی نگران‌کننده‌ای در برداشته است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

شنبه 14 مرداد 1391  11:14 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها