0

تجلیل از آیت‌الله خزعلی، عبدالحمید آیتی و سید داود میرباقری

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تجلیل از آیت‌الله خزعلی، عبدالحمید آیتی و سید داود میرباقری

نسخه چاپيارسال به دوستان
در همایش «عمری با قرآن» صورت گرفت
تجلیل از آیت‌الله خزعلی، عبدالحمید آیتی و سید داود میرباقری

خبرگزاری فارس: شب گذشته و به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، از آیت‌الله خزعلی، عبدالحمید آیتی، سید داود میرباقری و جمعی دیگر از پیشکسوتان و فعالان قرآنی تجلیل به عمل آمد.

خبرگزاری فارس: تجلیل از آیت‌الله خزعلی، عبدالحمید آیتی و سید داود میرباقری
گزارش تصويري مرتبط
-------------------------------

 

به گزارش خبرنگار قرآنی باشگاه خبری فارس «توانا»، همایش «عمری با قرآن» ویژه تجلیل از پیشکسوتان قرآنی شهر تهران، جمعه شب 13 مردادماه 1391 با حضور علاقه‌مندان، پیشکسوتان و برخی مسئولان قرآنی کشور و با همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، فرهنگ‌سرای قرآن و سازمان دارالقرآن‌الکریم در فرهنگسرای اندیشه واقع در خیابان شریعتی بوستان هلال احمر برگزار شد.

در این مراسم که اجرای آن را «عباس سلیمی» قاری پیشکسوت قرآن کریم برعهده داشت، «سعید طوسی» قاری بین‌المللی کشورمان و «شیخ فاروق احمدالزید» قاری مصری به تلاوت قرآن کریم پرداختند، همچنین سخنرانی «امیر خوراکیان» رئیس سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران، شعر خوانی «حبیب‌الله چایچیان (حسان)»، همخوانی گروه تواشیح «طه» و قرعه‌‌کشی و اهدای هدیه به حاضران از دیگر برنامه‌های همایش عمری با قرآن بود.

در این مراسم از آیت‌الله «ابوالقاسم خزعلی» در رشته ترجمه و تفسیر، «عبدالمحمد آیتی» در رشته ترجمه قرآن کریم، خانم «نحله غروی نائینی» به عنوان فعال امور بانوان قرآنی، «سیدداود میرباقری» هنر قرآنی، «حسین ساری» مدیر قرآنی و «محمد حاجی‌کتابی» در رشته آموزش قرآن کریم تجلیل به عمل آمد. همچنین از خانواده شهید «حسین محمدی» به عنوان قاری شهید تجلیل شد.

سخنران اصلی این مراسم «محمدباقر قالیباف» شهردار تهران بود که در مراسم حضور نیافت و «امیر خوراکیان» رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران دقایقی را به ایراد سخن پرداخت.

وی با اشاره به فعالیت‌های قرآنی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: فعالیت قرآنی اصلی‌ترین و مبنای تمام فعالیت‌های ماست و موضوعی در کنار دیگر موضوعات و برنامه‌های ما نیست، همچنین ما در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برنامه‌های مختلف خود را با محتوا و مفاهیم قرآن ارائه می‌دهیم.

خوراکیان در خصوص مجموعه‌هایی که فعالیت قرآنی انجام می‌دهند اظهار داشت: کار قرآنی کاری مقدس است و مجموعه‌هایی که در زمینه قرآنی فعالیت دارند نسبت‌شان با قرآن کریم مانند نسبتی است که این کتاب آسمانی با دین مبین اسلام دارد.

بنا بر این گزارش در پایان این مراسم «مهدی قره‌شیخلو» قاری بین‌المللی قرآن کریم به تلاوت اذان مغرب به افق تهران پرداخت.

انتهای پیام/م.خ

 

شنبه 14 مرداد 1391  11:13 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها