0

انتقاد روسیه از تصویب قطعنامه ضد سوریه در مجمع عمومی سازمان ملل

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

انتقاد روسیه از تصویب قطعنامه ضد سوریه در مجمع عمومی سازمان ملل

نسخه چاپيارسال به دوستان
انتقاد روسیه از تصویب قطعنامه ضد سوریه در مجمع عمومی سازمان ملل

خبرگزاری فارس: نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد از تصویب قطعنامه ضد سوریه در مجمع عمومی این سازمان که کمکی به حل و فصل مسالمت‌آمیز بحران در این کشور نمی‌کند، ابراز تاسف کرد.

خبرگزاری فارس: انتقاد روسیه از تصویب قطعنامه ضد سوریه در مجمع عمومی سازمان ملل

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "ویتالی چورکین" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد اعلام کرد که این کشور متاسف است که مجمع عمومی سازمان ملل روز جمعه قطعنامه‌ای در مورد سوریه به تصویب رسانده است، چرا که این سند کمکی به حل و فصل مسالمت‌آمیز مناقشه در این کشور نخواهد کرد.

چورکین گفت: هیئت روسی با تصویب این سند مخالفت کرد، برای اینکه قطعنامه مورد نظر تنها باعث تشدید وخامت اوضاع در سوریه شده، طرفین مناقشه در این کشور را به سمت گفت‌وگو تشویق نکرده و در مجموع کمکی به حل و فصل بحران سوریه در جهت منافع ملت آن نکرده است.

قطعنامه مصوبه مجمع عمومی سازمان ملل متحد از سوی 133 کشور مورد حمایت قرار گرفت، 12 کشور، از جمله ایران، روسیه، چین با آن مخالفت کرده و 31 کشور نیز به آن رای ممتنع دادند. پاکستان و هند نیز در رای گیری شرکت نکردند.

این قطعنامه که به درخواست عربستان سعودی در مجمع عمومی سازمان ملل مورد بررسی و در نهایت مورد تایید قرار گرفت، برخلاف مصوبات شورای امنیت صرفا جنبه توصیه‌ای داشته و لازم الاجرا نیست.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

شنبه 14 مرداد 1391  11:12 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها