0

تظاهرات آلمانی‌ها مقابل دفتر مرکل

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

تظاهرات آلمانی‌ها مقابل دفتر مرکل

نسخه چاپيارسال به دوستان
تظاهرات آلمانی‌ها مقابل دفتر مرکل

خبرگزاری فارس: معترضان آلمانی با تجمع در برابر دفتر صدر اعظم آلمان خواستار اخذ مالیات بیشتر از ثروتمندان شدند.

خبرگزاری فارس: تظاهرات آلمانی‌ها مقابل دفتر مرکل

به گزارش فارس به نقل از یورونیوز، گروهی از معترضان با تجمع در مقابل مقر صدراعظم آلمان در برلین و نمایشی نمادین با سکه های مصنوعی طلا، خواهان اخذ مالیات بیشتر از ثروتمندان شدند.

اگرچه آنگلا مرکل به دلیل تعطیلات تابستانی در دفتر صدارتش حضور نداشت اما بی‌شک تصاویر و در خواست معترضان را خواهد دید و شنید.

یکی از معترضان گفت: «نابرابری اجتماعی بین ثروتمندان و فقرای این کشور بسیار بیشتر شده و این سمی برای دموکراسی و تحلیل برنده همبستگی است. ما به پول بیشتری برای سرمایه گذاری در بخش های آموزش، حمل و نقل عمومی و مراقبت های اجتماعی و انسانی نیاز داریم. برای همین ثروت کشور باید تقسیم شود. ما خواهان مالیات بر ثروت هستیم.»

در این اعتراض نمادین، معترضی که خود را به شکل «اسکروچ»، نماد کارتونی ثروت اندوزی، در آورده بود نمی‌دانست با سکه ها و کیسه‌های طلایش چه کند.

با سردادن شعار «توزیع دوباره ثروت» در عصری که بحران اقتصادی اروپا را در برگرفته است، معترضان آلمانی پرسشی تاریخی را دوباره مطرح کردند: این که آیا ثروت ثروتمندان باید برای خدمت به کشور و دیگران نیز صرف شود یا نه؟ پرسشی که پاسخ معترضان به آن، آری است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

شنبه 14 مرداد 1391  11:06 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها