0

اتحادیه اروپا مدیرعامل بانک ملت را از فهرست تحریم‌های خود خارج کرد

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

اتحادیه اروپا مدیرعامل بانک ملت را از فهرست تحریم‌های خود خارج کرد

نسخه چاپيارسال به دوستان
در واکنش به طرح شکایت ایران در دیوان عدالت اروپایی
اتحادیه اروپا مدیرعامل بانک ملت را از فهرست تحریم‌های خود خارج کرد

خبرگزاری فارس: به دنبال برگزاری دادگاه رسیدگی به شکایت بانک ملت ایران علیه تحریم های اروپا توسط دیوان عدالت اروپایی، شورای اتحادیه اروپا پیش از صدور حکم دادگاه مدیرعامل این بانک را از فهرست تحریم های خود خارج کرد.

خبرگزاری فارس: اتحادیه اروپا مدیرعامل بانک ملت را از فهرست تحریم‌های خود خارج کرد

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس روزنامه تایمز هند طی گزارشی اعلام کرد شورای اتحادیه اروپا مدیرعامل بانک ملت ایران را از فهرست تحریم های خود خارج کرد.

بانک ملت ایران که بانکی خصوصی است به همراه مدیرعامل وقت خود، علی دیوان دری در جولای 2010 به اتهام مشارکت در برنامه های هسته ای ایران تحت تحریم اتحادیه اروپا قرار گرفتند.

به گزارش فارس این روزنامه هندی در متن خبر خود علی دیوان دری را مدیرعامل سابق بانک ملت ایران معرفی کرده است که این جمله صحیح نیست و وی از سال 1383 تاکنون مدیرعامل بانک ملت است.

یک شرکت هندی مستقر در لندن از جانب علی دیوان دری و  بانک ملت ایران علیه این ها به دیوان عدالت اروپایی شکایت کرده اند. پس از طی فرآیندی طولانی دو طرف در می 2012 در دادگاه دیوان عدالت اروپایی حضور یافتند و به ارائه توضیحات در مورد غیرقانونی بودن تحریم های اروپا با توجه به خصوصی بودن بانک ملت پرداختند.

شورای اتحادیه اروپا پس از برگزاری این دادگاه و پیش از آن که حکم دادگاه صادر شود اقدام به خارج کردن دیوان دری از فهرست تحریم های خود کرد. در عین حال بانک ملت ایران همچنان تحت تحریم اروپا قرار دارد.

بر اساس این گزارش شورای اتحادیه اروپا در نامه ای به شرکت هندی وکیل دیوان دری(زایوالا اند کو) تصریح کرده است این شورا تصمیم گرفته است دیوان دری را از فهرست افراد تحت تحریم خود که در سال 2010 ارائه شد خارج کند.

کارشناسان حقوقی تاکید می کنند شورای اتحادیه اروپا بر اساس قوانین بین الملل نمی تواند افراد و اشخاص غیر دولتی را تحت تحریم های خود قرار دهد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

شنبه 14 مرداد 1391  11:05 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها