0

مکانیزم خرید تضمینی برنج هنوز مشخص نیست

 
hojat20
hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر

مکانیزم خرید تضمینی برنج هنوز مشخص نیست

نسخه چاپيارسال به دوستان
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان برنج در گفت‌وگو با فارس:
مکانیزم خرید تضمینی برنج هنوز مشخص نیست

خبرگزاری فارس: رئیس اتحادیه تولیدکنندگان برنج گفت: به گفته مسئولان خرید تضمینی برنج از هفته آینده آغاز می‌شود اما هنوز مکانیزم خرید مشخص نیست.

خبرگزاری فارس: مکانیزم خرید تضمینی برنج هنوز مشخص نیست

جمیل علیزاده شایق در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت:‌قبلاً در اعتراض کشاورزان به قیمت پایین خرید تضمینی اعلام شد 10 تا 15 درصد این قیمت افزایش پیدا کند.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان برنج افزود: نه تنها افزایش یا عدم افزایش این رقم مشخص نیست بلکه مراکز خرید و مکانیزم خرید نیز اعلام نشده است.

وی تصریح کرد: کشاورزان تنها با مراجعه به روزنامه‌ها و رسانه‌ها می‌توانند اطلاع حاصل کنند وگرنه آنها نمی‌توانند به خود وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها شخصاً مراجعه و کسب اطلاع کنند و مسئولان باید در این زمینه اطلاع‌رسانی کنند.

علیزاده همچنین در پاسخ به اینکه دولت اعلام می‌کند کم بودن خرید تضمینی سیاست مناسبی از سوی دولت و تنظیم بازار مناسب است، گفت:‌ دولت آنقدر قیمت خرید تضمینی را پایین می‌گیرد که کشاورز مجبور می‌شود در بازار آزاد به هر قیمیت بفروشد و گرنه عدم فروش محصولات به دولت نشانگر قیمت مناسب آن در بازار نیست.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان برنج با اشاره به قیمت خریدهای تضمینی اعلام شده امسال گفت: قیمت پایه هزار و 700 تومان اعلام شد به طوری که قیمت‌ ارقامی مانند خزر و فجر هزار و 720 تومان، آمل 2 و 3 هزار و 700 تومان، سپیدرود هزار و 510 تومان، ندا و نعمت هزار و 280 تومان قیمت‌گذاری شده است.

علیزاده گفت: این قیمت‌ها خیلی کم است و اگر قیمت در بازار اندکی هم از این بالاتر باشد کشاورز مجبور است در بازار بفروشد که نشانگر فروش به قیمت مناسب نیست.

دبیر انجمن برنج همچنین تصریح کرد: نرخ تضمینی برخی از ارقامی هم که اعلام شده است در کشور کشت نمی‌شود یا محدود به مناطق خاصی است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

شنبه 14 مرداد 1391  10:59 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها