0

ساخت يك اردوگاه بزرگ اسكان زائران مناطق عملياتي شمال‌غرب

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ساخت يك اردوگاه بزرگ اسكان زائران مناطق عملياتي شمال‌غرب

سردار سليماني خبر داد

 

ساخت يك اردوگاه بزرگ اسكان زائران مناطق عملياتي شمال‌غرب

» سرویس: فرهنگ حماسه - حماسه
18[1].jpg

ایجاد یک اردوگاه بزرگ کشوری در منطقه «دزلی و دالابی»؛ مکانی که مقام معظم رهبری از آن بازدید کرده‌اند از مهمترین برنامه‌های ما در شمال غرب کشور است.

 

 

به گزارش ايسنا،سردار یعقوب سلیمانی رئیس سازمان اردویی،راهیان نور و گردشگری بسیج با بيان اين مطلب افزود: ظرفیت این اردوگاه 4000 نفر است که تمامی امکانات و تجهیزات برای اسکان زائران در آن پیش‌بینی شده است و فاز اول آن با ظرفیت 1000 نفر، امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

 

وي اظهار كرد:ساخت این اردوگاه بر عهده سازمان اردويي است و فازهای بعدی آن در سال‌ آینده به طور کامل به بهره‌برداری خواهد رسید. همچنین مراکز اسکان زائرین در کردستان نیز ایجاد شده است که شامل مرکز اسکان زائرین در مریوان با ظرفیت 450 نفر، بانه با ظرفیت 400 نفر، دریاچه زریبار با 450 نفر، مریوان با ظرفیت 380 نفر و همچنین بیمارستان ورودی شهر مریوان با 800 نفر است.

 

 

سردار سليماني همچنين اظهار كرد: تعداد زائرین مناطق عملیاتی غرب و شمال‌غرب در بازه زمانی سال 90 تا ماه‌های ابتدایی 91 در مجموع 598 هزار و 760 نفر بود که این تعداد به تفکیک در استان کرمانشاه 307 هزار و 383 نفر، استان ایلام،235 هزار و 179 نفر، استان کردستان 50 هزار و 768 نفر، آذربایجان غربی 5430 نفر بودند كه از اول اردیبهشت 90 تا 22 فروردین 91 از اين مناطق بازديد كرده‌اند.

 

 

وي در بخشي ديگر از سخنانش گفت: هزینه اعزام و جابه‌جایی زائران به مناطق غرب و شمالغرب برعهده سپاه‌های استانی است و در زمینه اسکان و تغذیه زائراتن نیز تسهیلاتی درنظر گرفته شده که برعهده مجموعه راهیان نور و گردشگری بسیج است. همچنین در بحث حمل و نقل زائرین نیز شرکت جوان‌سیر ایثار این کار را برعهده دارد.

 

 

سردار سليماني مهمترین وجه تمایز برنامه‌های راهیان نور امسال نسبت به سال گذشته را «آموزش علمی راویان بومی و آشنا به مناطق عملیاتی شمالغرب» عنوان و اظهار كرد: حضور پررنگ‌تر مسئولان کشوری و استانی در شمال‌غرب نیز از ديگر ویژگی‌های برنامه‌های امسال راهیان نور است.

 

 

وي درباره بازدید از جزایر ابوموسی نيز گفت: از 31 اردیبهشت ماه تا چهارم خردادماه سال جاری 500 نفر از اقشار مختلف استان فارس برای نخستین بار از این جزایر بازدید کرده‌اند.

 

وی افزود: برنامه‌ریزی‌ و بسترسازی اسکان زائران برای بازدید از جزایر ابوموسی و جزیره‌های هرمز،هنگام و قشم با توجه به نقش‌آفرینی‌های این مناطق در دوران دفاع مقدس جزو برنامه‌های آینده سازمان اردویی بسیج است.

 

 

سردار سلیمانی يادآور شد: طرح جامع راهیان نور با همکاری سپاه پاسداران، سازمان بسیج، نیروی انتظامی، ارتش و ستاد مرکزی راهیان نور از دو سال پیش در حال تدوین است كه از لحاظ مهندسی فرهنگی زیرساخت‌های لازم، اسکان، یادمان‌ها و زیارتگاه‌ها در مناطق عملیاتی، امنیت زائرین و... را شامل می‌شود. اين طرح تا نیمه اول امسال آماده می‌شود و برای تصمیم نهایی به ستادکل نیروهای مسلح ارسال خواهد شد.

 

 

وی اظهار كرد: باتوجه به اینکه هر ساله با یک رشد صعودی و چشمگیر در اعزام زائرین به مناطق عملیاتی روبه‌رو هستیم، اگر زیرساخت‌های مورد نیاز زائرین بهتر تأمین شود، باز هم با استقبال بیشتر مردم روبه‌رو خواهیم شد، چرا که بسیاری از زائرین خود در امر هزینه‌های کاروان‌ها مشارکت مستقیم دارند. در کل کشور 1700 مدیر کاروان راهیان نور وجود دارد که این افراد پس از شناسایی در هفت مرحله آزمون آنلاین شرکت می‌کنند و دوره‌هایی را توسط استادان مجرب که تجربه مدیریت کاروان‌ دارند، می‌گذرانند.

 

 

سردار سلیمانی گفت: از ضعف‌های راهیان نور، بی‌برنامگی‌ها و اتلاف وقت زائرین در طول بازدید از مناطق عملیاتی است که تلاش می‌کنیم ضمن رفع این کاستی‌ها، مردم تمایل به حضور بیشتری در این مناطق داشته و مثل مراکز زیارتی از جمله مشهد با فراق بال در این مناطق حضور پیدا کنند.

 

 

انتهاي پيام 

 

جمعه 13 مرداد 1391  11:10 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها