0

تعداد نوجوانان و سالمندان متقاضي جراحي زيبايي در كشور افزايش يافته است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تعداد نوجوانان و سالمندان متقاضي جراحي زيبايي در كشور افزايش يافته است

رييس انجمن تحقيقات راينولوژي:

 

تعداد نوجوانان و سالمندان متقاضي جراحي زيبايي در كشور افزايش يافته است

» سرویس: اجتماعي - سلامت
64-31.jpg

رييس انجمن تحقيقات راينولوژي گفت: براساس ارزیابی‌ها، منحنی سنی متقاضیان زیبایی صورت از هر دو سو تغییرات قابل توجه و معنی داری داشته است، به گونه‌ای که امروز حتی میزان مراجعه متقاضیان با حدود سنی 13 تا 15 سال (ابتدای دوران نوجوانی) و نیز 75 تا 80 سال در كشور برای اعمال زیبایی صورت به میزان زیادی نسبت به گذشته افزایش نشان داده است.

 

 

دكتر محسن نراقي در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس «سلامت» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: براساس تازه ترین آمارها، شايع‌ترين عمل جراحي زيبايي صورت در کشور، مربوط به جراحي بيني است و در چند سال اخير به موازات افزايش تقاضا براي تمام اعمال جراحي زيبايي صورت تقاضا براي تغيير شكل بيني نيز افزايش پيدا كرده است. پس از عمل جراحي بيني، میزان تقاضا برای عمل جراحي زيبايي پلك، خطوط چهره، گوش، چانه، گونه و لب در رده‌هاي بعدي قرار مي‌گيرند.

 

 

رييس انجمن تحقيقات راينولوژي افزود: افراد زيادي براي روش‌های غيرجراحي زيبايي مانند جوان‌سازي صورت مراجعه مي‌كنند و افزایش شیوع این دسته از متقاضيان اعمال جراحي نيز بيشتر بوده است. روش های جوان‌سازي صورت با استفاده از پركننده‌ها، بوتاكس و لیزر برای كاهش خطوط صورت خود انجام می گیرد.

 

 

وي در پاسخ به اين پرسش كه چند درصد از بيماران به علت نارضايتي از نتيجه اعمال جراحي قبلی به متخصصان جراحي زیبایی مراجعه مي‌كنند، اظهار كرد: حدود 30 درصد از مراجعه‌كنندگان به جراحان زیبایی را افرادي تشكيل مي‌دهند كه قبلا تحت عمل جراحي قرار گرفتند اما از مشكلاتي مانند عوارض تنفسي رنج مي‌برند يا از ظاهر بيني خود راضي نيستند.

 

 

نراقي تصريح كرد: با بررسی‌های دقیق روی متقاضيان عمل جراحي زيبايي بيني مشخص شده است که ضرورتی برای انجام این عمل براي حدود نیمی از آنان وجود نداشته و چه بسا انجام جراحی زیبایی بینی موجب نامساعدتر شدن وضعیت کلی این گروه شده است.

 

 

وي درباره استقبال مردان از انجام اعمال جراحي زيبايي مانند اعمال جراحي زيبايي بيني اظهار كرد: متاسفانه برخي مردان بدون آن كه حتی احتياجي به انجام جراحي های زیبایی داشته باشند، متقاضی انجام آن‌ها هستند. در اين شرايط، پزشك بايد با بررسي و دقت بيشتري اين بيماران را تحت ارزیابي قرار دهد.

 

 

رييس انجمن تحقيقات راينولوژي با بيان اينكه شرایط انجام جراحی های زیبایی در مردان نسبت به زنان تا حد زیادی متفاوت است، گفت: مردان نسبت به زنان كمتر به انجام اعمال جراحي زيبايي نياز دارند و بیشتر در مواردی که اعضای صورت دچار ناهنجاری و یا ضربه‌هاي شديدي شده باشد به گونه‌اي كه در ظاهر چهره آنها تاثير منفي گذاشته باشد و فرد دچار عوارض تنفسي نيز شده باشد، انجام عمل جراحي زيبايي براي مردان ضرورت پیدا می کند.

 

 

نراقي در پايان تصريح كرد: در بسياري از موارد، بيني مردان پيش از عمل جراحي نسبت به پس از عمل تناسب بيشتري با ساير اجزاي چهره آنان داشته است بنابراين پزشك بايد با مشاوره دلسوزانه، تنها مردان واجد شرایط را براي اعمال جراحي زيبايي انتخاب كند.

 

 

انتهاي پيام 

 

جمعه 13 مرداد 1391  10:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها