0

سوالات جامعه اسلامی از رئیس‌جمهور/دلمان برای احمدی‌نژاد 84 تنگ شده

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

سوالات جامعه اسلامی از رئیس‌جمهور/دلمان برای احمدی‌نژاد 84 تنگ شده

نسخه چاپيارسال به دوستان
در جلسه افطاری دانشجویان با رئیس جمهور مطرح شد
سوالات جامعه اسلامی از رئیس‌جمهور/دلمان برای احمدی‌نژاد 84 تنگ شده

خبرگزاری فارس: دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سوالاتی را از محمود احمدی‌نژاد پرسید و خواستار پاسخگویی رئیس جمهور شد.

خبرگزاری فارس: سوالات جامعه اسلامی از رئیس‌جمهور/دلمان برای احمدی‌نژاد 84 تنگ شده

 

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سیدعلی موسوی دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در ضیافت افطاری رئیس جمهور که شب گذشته برگزار شد، با اشاره به اینکه اروپا انسجام خود را از دست داده و همچنین آمریکا نیز دچار بحران مشکلات است، گفت: با توجه به تحریم‌های غرب علیه جمهوری اسلامی و همچنین اجرای طرح هدفمندی یارانه که به نوعی ریاضت اقتصادی به حساب می‌آید، سیاست پیش برنده ایران در مذاکرات 1+5 آینده چگونه خواهد بود.

موسوی به نوسان بازار ارز اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه ایران دچار تحریم است و بازار ارز و دلا نیز همواره در حال نوسان است، قطعا فشار آن به مردم وارد خواهد شد.

وی افزود: برنامه دولت برای کنترل این نوسانات چیست، و در یک سال آینده عمر باقیمانده دولت چه سیاستی برای این امر اتخاذ شده است؟

دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در مورد بحران سوریه گفت: گروه‌های تروریستی چند دولت و چند حکومت سوریه که عمدتا از طرف آمریکا و اروپا حمایت می‌شود، و می‌گویند که سوریه جزء بیداری اسلامی نیست و این کشور یکی از خطوط قرمز ما است.

موسوی اضافه کرد: با توجه به این وضعیت و همچنین حمایت جمهوری اسلامی از سوریه، حال سؤالی و خواست برای جامعه دانشگاهی این است که آیا این همان بیداری انسانی که حضرتعالی در صحبت‌هایتان بر روی آن تاکید دارید؟!

این فعال دانشجویی ادامه داد: بحث دیگر اینکه خط قرمز نهایی ما در حمایت از سوریه تا چه زمانی است و سیاست شفاف دولت ما در این موضوع به چه صورت است؟

دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به بیان سئوالاتی از فعالیت‌های وزارتخارجه پرداخت و تصریح کرد: دست‌آورد اخیر سفر وزیر امور خارجه سوریه به ایران چه بود و آیا مسئله سوریه، بحران‌های کشورهای غربی و تحریم کشورهای بر مذاکرات 1+5  تاثیری خواهد داشت.

وی افزود: وزیر امور خارجه به معارضان سوری درخواست جلسه مشترک داد؟، آیا ما با تروریست‌ها فقط باید جلسه مشترک بگذاریم؛ آیا این موضوع انفعال جمهوری اسلامی را نشان نمی‌دهد.

موسوی به سفرهای استانی هئیت دولت اشاره کرد و اظهار داشت: بحث سفرهای استانی هیئت محترم دولت که چند دور در تمام استان‌ها برگزار شد و مصوبات فراوانی به دنبال داشت، حالا بفرمایید سرنوشت این مصوبات به چه صورت خواهد بود.

دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در مورد حقوق استخدام کارکنان شرکتی در نهادها و وزارتخانه‌های مختلف گفت: نظام پرداخت هماهنگ حقوق به کجا رسیده است؟

موسوی در مورد مسکن مهر نیز تصریح کرد: پروژه مسکن مهر به ویژه شهرک‌سازی در استان‌های کشور با توجه به رکود بودجه در بازار مسکن به چه صورت خواهد بود؟

این فعال دانشجویی در مورد به کارگیری اساتید در دانشگاه‌ها تاکید کرد: در بحث دانشگاه‌ها، کادر سازی و نیرو سازی در دانشگاه‌ها و به کار گیری اساتید متعهد در مقابل اساتید سکولار، در طول این 7 سال به چه صورت عمل شده است؟

 

دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه در زمان دولت احمدی‌نژاد طرح‌های بزرگی افتتاح شد، اضافه کرد: در ادوار گذشته بعضی از دولت‌ها حتی جرات نزدیک شدن به آن را هم نداشتند.

 

موسوی به برخی طرح‌های بزرگی که توسط دولت اجرایی شده است، تشریح کرد: طرح تحول اقتصادی، سهمیه بندی و خود کفایی در بنزین، بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی بزرگ جاده‌ها، راه‌ها، راه آهن و ... که در شهرستان مرزی زابل دانشجو بودیم به چشم خود این تحولات را دیدیم، نمونه‌های از فعالیت‌های بزرگ دولت است.

 

این فعال دانشجویی به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با نوع اطلاع رسانی دولت از کارهای خود اشاره کرد و اظهار داشت:بنا بر فرموده مقام معظم رهبری اطلاع رسانی دولت بسیار ضعیف بود؛ و همچنین فشارهای که در این چند سال به شما و دولت وارد شد در جریان هستیم که حق و ناحق بودن آن را تاریخ قضاوت خواهد کرد.

 

دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه بعد از انتخابات مجلس نهم به نظر می‌رسد یک دلزدگی در شخص شما به وجود آمده است، گفت: این دلزدگی باعث بی‌انگیزگی شده است که در پی آن مسائل اقتصادی را به معاونان خود محول کرده‌اید.

 

موسوی با اشاره به اینکه  امروز شاهد بی‌ثباتی اقتصادی در جامعه هستیم، تصریح کرد: معاونان شما که مسئولیت رسیدگی به موضوعات اقتصادی را به آنها محول کرده‌اید، توانایی جمع و جور کردن آن را ندارند؛ از این رو انتظار داریم که در این فضای تحریم‌ها که هر روز سخت‌تر می‌شود و فشار آن هم به مردم می‌آید خود حضرت عالی به صورت مستقیم وارد شوید و مدیریت اقتصادی کشور را به دست گیرد.

 

وی افزود:زیرا دست‌هایی باعث این گرانی‌ها می‌شوند که شما باید این دست‌ها قطع کنید و آنها را به مردم معرفی کنید.

 

دبیر تشکیلات اتحادیه جامعه اسلامی با اشاره به اینکه در گذشته هر مسئله‌ مهمی در کشور پیش می‌آمد شما سریعا در تلویزیون حاضر می‌شدید و با مردم صحبت می‌کردید، اظهار داشت: اما خبری از آن احمدی نژاد نیست، آقای رئیس جمهور مردم دلشان برای احمدی نژاد 84 تنگ شده است.

 

موسوی با طرح این سئوال از احمدی‌نژاد مینی بر اینکه ارزیابی شما از کادر دفتر رئیس جمهور را بدانیم، خاطر نشان کرد: بحثی که در همه جا مطرح می‌شود ارزیابی شما از عملکرد مسئول دفترتان با توجه به مسائل پیش آمده و تاثیرات وی در مسائل داخلی و خارجی چیست؟

 

این فعال دانشجویی اضافه کرد: آیا به نظر شما عملکرد مسئول دفتر نهاد متبوع شما قابل دفاع است؟، نقاط قوت و ضعف عملکرد وی چیست؟، آیا بهتر نیست به جای سلبی و تکفیری صحبت شدن در رابطه با این موضوع بدون گرفتن نتیجه وی در جریان اجتماعی حاضر شوند و به مناظره و گفت‌وگو بپردازند.

 

موسوی به جلسه خصوصی رئیس جمهور با اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اشاره کرد و گفت: آقای رئیس جمهور در جلسه خصوصی سال گذشته تشکل جامعه اسلامی دانشجویان با شما، دبیر کل وقت این اتحادیه دانشجویی این سؤال را مطرح کردند که یک بار برای همیشه تکلیف ما جریان اصولگرایان ناب با جریان حاشیه دار دولت را مشخص کنید. ولی از آن زمان تاکنون ما هنوز پاسخ شفافی در این زمینه دریافت نکردیم.

انتهای پیام/

 

جمعه 13 مرداد 1391  10:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها