0

بازداشت زن معارض بحرینی در فرودگاه منامه

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

بازداشت زن معارض بحرینی در فرودگاه منامه

 

 معارضان بحرینی اعلام کردند که مسئولان امنیتی فرودگاه بین المللی منامه یک معارض زن بحرینی را در این فرودگاه بازداشت کردند.

 

خبرگزاری فارس: بازداشت زن معارض بحرینی در فرودگاه منامه

 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی الوفاق، جمعیت الوفاق، بزرگ‌ترین و مهمترین جمعیت معارض بحرینی اعلام کرد که "احلام الخزاعی" از اعضای این گروه روز جمعه در حالی که قصد داشت در کنفرانس عفو بین الملل در تونس شرکت کند، در فرودگاه منامه بازداشت شد.

الوفاق در بیانیه‌ای تاکید کرد که این جمعیت با نگرانی بازداشت یکی از اعضای خود و ممنوعیت سفر وی را پیگیری می‌کند.

به گفته فعالان معارض بحرینی تنها در ماه ژوئیه بیش از 240 نفر توسط نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه در این کشور بازداشت و ده‌ها نفر زخمی شدند.

اکثریت ساکنان بحرین را شیعیان تشکیل می‌دهند، اما اهل سنت قدرت را در این کشور در دست دارند و مردم خواستار اصلاحات در این کشور هستند.

بحرین از سال گذشته با جنبش اعتراضی مردمی بر ضد رژیم آل خلیفه مواجه است و معارضان بحرینی خواستار رژیم سلطنت مشروطه در این کشور هستند.

بنابر اظهار سازمان عفو بین الملل از آغاز اعتراض‌های مردمی در 14 فوریه گذشته در بحرین تا کنون 60 نفر در این اعتراض‌ها کشته شدند.

همچنین خبرگزاری رسمی بحرین به نقل از یک مقام پلیس این کشور مدعی شد که شماری از آشوبگران و خرابکاران با بطری آتش‌زا به یک اتوبوس وزارت کشور نزدیک روستای بنی جمره در شمال منامه حمله کردند.

در حمله به این اتوبوس که تنها راننده و یک سرنشین داشت، کسی آسیب ندید. اتوبوس در این حمله دچار حریق شد.

به گفته شاهدان شامگاه پنج‌شنبه نیز در روستاهای شیعه‌نشین درگیری‌های شدیدی میان تظاهرات‌کنندگان و نیروهای پلیس روی داد و چندین تظاهرات‌کننده نیز در این درگیری‌ها زخمی شدند.

تظاهرات‌کنندگان که پرچم بحرین را در دست داشتند، فریاد "مرگ بر (شاه) حمد" و "مردم خواهان سقوط رژیم است" را سرمی دادند.

جمعه 13 مرداد 1391  7:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها