0

بررسی پیش نویس کشورهای عربی علیه سوریه

 
savin125125
savin125125
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 5409
محل سکونت : بوشهر

بررسی پیش نویس کشورهای عربی علیه سوریه

«ویتالی چورکین» نماینده روسیه در سازمان ملل گفت که کشورش علیه پیش نویس کشورهای عربی رای خواهد داد. کشورهای چین، آفریقای جنوبی و هند نیز علیه این پش‌نویس رای می‌دهند.
بررسی پیش نویس کشورهای عربی علیه سوریه

به گزارش افکار نیوز به نقل از ایلنا، انتظار می‌رود امروز در مجمع عمومی سازمان ملل پیش نویس کشورهای عربی علیه سوریه به رای گذاشته شود.

به گزارش الجزیره، در این پیش نویس كه عربستان به همراه دیگر کشورهای عربی تدوین كرده، اقدامات ارتش سوریه محکوم شده و خواستار انتقال سیاسی در این کشور شده است.

پیش نویس کشورهای عربی بدون اشاره به حضور مخالفان مسلح در شهر‌ها و روستا‌ها از دولت سوریه می‌خواهد که ارتش و ادوات سنگین نظامی به پادگان بازگردانده شود.

از سوی دیگر پیش نویس جدید کشورهای عربی نسبت به ناتوانی شورای امنیت از اجرای قطعنامه‌ها یش در اشاره به طرح «کوفی عنان» فرستاده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه اظهار تاسف شده است.

این پیش نویس که به علت صادر شدن آن توسط مجمع عمومی سازمان ملل و نه شورای امنیت، غیرالزام آور است، خواستار تشکیل دولت توافقی است درعین حال به شکل اشکار خواستار کناره گیری «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه نیست.

از سوی دیگر پیش نویس جدید خواستار اعمال مجازات‌های جدید علیه دمشق نشده است.

در همین حال «ویتالی چورکین» نماینده روسیه در سازمان ملل گفت که کشورش علیه پیش نویس کشورهای عربی رای خواهد داد. کشورهای چین، آفریقای جنوبی و هند نیز علیه این پش نویس رای می‌دهند.

جمعه 13 مرداد 1391  7:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها