0

کنترل وزن خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

کنترل وزن خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد

 

تحقیقات جدید نشان می دهد: کنترل وزن از طریق رژیم غذایی و ورزش می تواند مانع از دیابت نوع 2 در زنان آمریکایی بیش از 50 سال شود.

 

خبرگزاری فارس: کنترل وزن خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد

 

به نقل از پایگاه خبری هلث دی نیوز آمریکا، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه ماساچوست اطلاعات بیش از 150000 زن را پس از یائسگی مورد بررسی قرار دادند.

بر پایه این گزارش، اطلاعات این زنان به مدت بیش از 10 سال پیگیری شد. اسپانیولیها و آسیایی ها در مقایسه با سفیدپوستان تقریباً 2 برابر بیشتر امکان ابتلا به دیابت را داشتند، شانس ابتلا در سیاهپوستان هم 2 تا 3 برابر بود.

محققان گفتند: این تفاوتها عمدتاً به دلیل عوامل تغییر پذیر سبک زندگی مثل رژیم غذایی، فعالیت فیزیکی و سیگار کشیدن بود.

علاوه بر این، این محققان اعلام کردند: در صورتی که زنان در هر 4 گروه قومی و نژادی وزن مناسبی داشته باشند و از رژیم غذایی سالمی استفاده کنند و به لحاظ جسمی فعال باشند خطر ابتلا به دیابت در آنها کاهش می یابد.

مشخص شد که حفظ شاخص حجم بدن (BMI) به میزان کمتر از 25 در کاهش خطر ابتلا به دیابت مهم است.

BMI ارزیابی چربی بدن بر اساس قد و وزن است.

یکی از برجسته ترین محققان به نام دکتر یون شنگ، در یک گزارش پزشکی گفت: کار ما نشان می دهد که در صورتی که زنان قوم و نژادهای مختلف چربی زیاد و فعالیت فیزیکی کم داشته باشند بیشتر با احتمال ابتلا به دیابت رو به رو هستند.

دیابت نوع 2 که معمول تر است بدین معنا می باشد که بدن هورمون انسولین، که برای تبدیل غذا به انرژی لازم است، را تولید نمی کند یا اینکه به درستی از آن استفاده نمی کند.

در صورتی که دیابت نوع 2 درمان نشود می تواند موجب آسیب دیدگی قلب، چشمها، کلیه ها و سایر اندامها شود.

جمعه 13 مرداد 1391  6:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها