0

کسری بودجه، عامل تهدیدکننده امنیت ملی اسپانیا

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

کسری بودجه، عامل تهدیدکننده امنیت ملی اسپانیا

 

کاهش شمار نظامیان در داخل و خارج اسپانیا در راستای برنامه ریاضت اقتصادی به عاملی برای تهدید امنیت ملی این کشور تبدیل خواهد شد.

 

خبرگزاری فارس: کسری بودجه، عامل تهدیدکننده امنیت ملی اسپانیا

 

به نقل از روزنامه آلمانی "فرانکفورترآلگماینه"،دولت "ماریانو راخوی" نخست وزیر اسپانیا در شرایطی ناچار به صرفه جویی کلان و اجرای برنامه ریاضت اقتصادی است که پیش‌‌بینی می‌شو د این اقدام به تهدیدی برای امنیت داخلی اسپانیا تبدیل شود.

 بنابر طرح جدیدی که به امضای راخوی و "پدرو مورنس" وزیر دفاع اسپانیا رسیده است، نیروهای امنیتی اسپانیا کاهش خواهند یافت. همچنین نظامیان این کشور از ماموریت‌های خارجی فراخوانده شوند. که این طرح برای جلوگیری از کسری بودجه دولتی اجرایی خواهد شد.

 بر اساس این گزارش،اسپانیا تلاش می‌کند در چهارمین سال بحران مالی، به صورتی قدرتمند با این بحران مقابله کند از این رو کاهش نظامیان در ماموریت‌های خارجی از لبنان گرفته تا افغانستان را در دستور کار دارد.این صرفه جویی همچنین شامل برگزاری رزمایش ها،تجهیزات و اسقرار کشتی‌ها، هواپیماهای جنگی و بمب می‌شود.همچنین تا 20 هزار تن از شمار پرسنل  (دفاعی)کاهش خواهند یافت.

این در حالی است که در پی نگرانی‌ها از ناتوانی اسپانیا از پرداخت بدهی‌های خود، رکود در اقتصاد اسپانیا در سه ماهه دوم سال جاری بیشتر شد. 

 همچنین هزینه‌های استقراض اسپانیا در 10 سال گذشته به رقم بی‌سابقه 7.5 درصد رسید و این موضوع نگرانی از ناتوانی در بازپرداخت این میزان بدهی را به دنبال داشته است.

 از این رو "یان کلود یونکر" رئیس گروه یورو از بانک مرکزی اروپا خواسته است تا رقم بدهی‌های اسپانیا را کاهش دهد.

جمعه 13 مرداد 1391  6:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها