0

استفاده صهیونیست‌ها از مواد شیمایی برای سست کردن پایه‌های مسجدالاقصی

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

استفاده صهیونیست‌ها از مواد شیمایی برای سست کردن پایه‌های مسجدالاقصی

 

یک کارشناس امور قدس و مسجدالاقصی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی برای سست کردن پایه‌های مسجدالاقصی به استفاده از مواد شیمیایی متوسل شده است.

 

خبرگزاری فارس: استفاده صهیونیست‌ها از مواد شیمایی برای سست کردن پایه‌های مسجدالاقصی

 

"جمال عمرو" در گفت‌وگو با خبرگزاری فلسطینی"وفا" گفت که آثار مواد خطرناکشیمیایی در سطح زیرین و پایه‌های مسجدالاقصی مشاهده می‌شود که نشان می‌دهد نیروهای اشغالگر در حفاری‌هایی که در زیر مسجدالاقصی انجام می‌شود، از مواد حلال و ذوب‌کننده استفاده می‌کنند تا به این ترتیب پایه‌های این مسجد مبارک را سست کرده و باعث فروریختن آن شوند.

عمرو گفت که تیم کاری وی که متخصص در امور حفظ بناها و ستون‌های مسجدالاقصی هستند، پی برده‌اند که برخی کارشناسان امر در ساعات شب مواد شیمیایی را در زیر مسجدالاقصی قرار می‌دهند و در روز آثار آن را محو می‌کنند.

وی تصریح کرد که حملات علیه مسجدالاقصی از 3 سال گذشته بیشتر شده است و از زمان اعلام قدس به عنوان پایتخت فرهنگی عربی در سال 2009 مسئولان رژیم صهیونیستی تجاوزات بی‌وقفه خود برای یهودی‌سازی شهر قدس و محو کردن آثار اصلی آن را آغاز کرده‌اند و ما این‌ روزها شاهد تشدید اجرای طرح‌های صهیونیست‌ها هستیم.

عمرو همچنین اظهار داشت که یورش‌های مکرر شهرک‌نشینان با نظارت رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد و گروه‌های افراطی صهیونیستی اقدام به هتک حرمت مسجدالاقصی کرده و به طور مستمر در ماه رمضان به این مکان مقدس یورش می‌برند.

وی اظهار داشت: اقدامات شهرک‌نشین‌ها با اتکا به مسئولان صهیونیست و چراغ سبز آنها صورت می‌گیرد همچنانکه "اریه الداد" عضو راستگرای کنست خواستار تخریب قبة الصخره شد و این اظهارات وی بیانگر تعصب عمیق و عدم احترام به احساسات مسلمانان است.

عمرو همچنین از طرف‌های رسمی و نهادهای ملی و جهان عربی و اسلامی خواست تا به آنچه به طور روزمره علیه مسجدالاقصی رخ می‌دهد، اهتمام داشته باشند.

وی به نیاز مالی برای مرمت مسجدالاقصی اشاره کرد و گفت که رژیم صهیونیستی در مقابل تیم‌های کاری جهت مرمت مسجدالاقصی کارشکنی می‌کند.

جمعه 13 مرداد 1391  6:09 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها