0

اجرای بهتر خصوصی سازی با فعال شدن بخش پولی و مالی

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

اجرای بهتر خصوصی سازی با فعال شدن بخش پولی و مالی

تهران - رئیس كل جدید سازمان خصوصی سازی بر لزوم فعال كردن بخش پولی - مالی و نظام مالیاتی برای كمك به اجرای بهتر خصوصی سازی تأكید كرد.

1391/05/13 - 11:38

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از شبكه اخبار اقتصاد و دارایی(شادا)، 'محمد رحیم احمدوند' در مراسم معارفه خود با اشاره به سند چشم انداز بعنوان یك برنامه بلند مدت، نقش و جایگاه اقتصاد ایران در سال 1404 در منطقه را تبیین كرد.

وی اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357، استكبار جهانی فشارهای مختلفی را به كشور وارد كرد، اما با مدیریت و رهبری حضرت امام خمینی(ره) توانستیم سال های سخت جنگ را پشت سر بگذاریم.

وی تاكید كرد: دشمن تمام توان خود را در حوزه اقتصاد بكار گرفته و امید دارد در این جبهه پیروز شود.

رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به ضعف های اقتصاد دولتی تصریح كرد: ارزیابی ها نشان داد، اگر ماشین اقتصادی كشور با همین سرعت و قدرت پیش برود، به مقصد و هدف نخواهیم رسید و نیازمند اصلاح قوانین هستیم.

وی افزود: با درایت مقام معظم رهبری محدودیت ها گشوده و فضا و بستر آماده شد تا ماشین اقتصادی دولت علاوه بر توان دولت، از منابع بخش خصوصی و مردمی نیز استفاده كند كه از آن به عنوان انقلاب اقتصادی یاد می شود.

احمدوند تصریح كرد: در كنار این اقدام، طرح تحول اقتصادی با هدف تكمیل این فرآیند و فراهم ساختن فضا برای ورود بخش خصوصی اجرا شد.

وی با اشاره به كمك مردم در اجرای مطلوب و موفق هدفمندسازی یارانه ها ابراز امیدواری كرد كه در برنامه های بعدی، نباید خودمان را با كشورهای منطقه مقایسه كنیم، بلكه باید با كشورهای توسعه یافته دنیا مقایسه شویم.

احمدوند در پایان گفت: با مطالعه تجربه 80 كشور دنیا در زمینه خصوصی سازی می توان به اهمیت نقش و جایگاه سازمان خصوصی سازی پی برد.

در ادامه این مراسم، 'پیمان نوری بروجردی' رئیس پیشین سازمان خصوصی سازی طی سخنانی بر لزوم جلب رضایت خداوند و توكل به او در انجام امور تأكید كرد.

وی همچنین در بیان ویژگی های رئیس جدید سازمان خصوصی سازی خاطر نشان كرد: او با مجموعه وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی آشناست و دارای وسعت نظر می باشد.

نوری بروجردی مهمترین ویژگی سازمان خصوصی سازی را صحت عمل عنوان كرد.

در ادامه این مراسم، خزانه دار كل كشور نیز در سخنان خود گفت: مسئولیتی كه در این مجموعه بر عهده می گیریم یك سنگر خدمت است.

وی عملكرد سازمان خصوصی سازی را از منظر تأمین مالی و خزانه داری بسیار خوب ارزیابی كرد و ابراز امیدواری كرد در سال جاری نیز شاهد عملكرد خوبی از این سازمان باشیم.

لازم به ذكر است؛ احمدوند پیش از این رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی استان اصفهان بوده است.

همچنین در پی انتصاب احمدوند به ریاست سازمان خصوصی سازی، پیمان نوری بروجردی با حكم وزیر اقتصاد به سمت مشاور وی تعیین شد.

جمعه 13 مرداد 1391  6:06 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها