0

معاون نخست وزیرسوریه:دمشق علاقمند به عضویت دراتحادیه گمركی روسیه است

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

معاون نخست وزیرسوریه:دمشق علاقمند به عضویت دراتحادیه گمركی روسیه است

مسكو - 'قدری جمیل' معاون نخست وزیرسوریه دریك گفت وگوی رادیویی به علاقمندی كشورش برای عضویت در اتحادیه گمركی روسیه، بلاروس و قزاقستان اشاره كرد.

1391/05/13 - 11:38

به گزارش ایرنا، جمیل روز جمعه درگفت وگو با رادیوی دولتی 'صدای روسیه' خاطرنشان كرد كه در راس هیاتی بلند پایه سوری به مسكو آمده است كه در آن وزرای نفت، حمل و نقل ودارایی سوریه شركت دارند.

وی با اشاره به دیدار خود با 'آلكساندر خلوپونین' معاون نخست وزیر روسیه گفت: در این دیدار در وهله اول مسایل مربوط به حل و فصل سیاسی اوضاع سوریه مطرح ومورد بحث قرار گرفت.

وی اضافه كرد: ازاهداف اصلی سفر ما به روسیه، مذاكره با طرف روس در باره ایجاد ساز و كار موثر برای توسعه همكاری های اقتصادی می باشد.

معاون نخست وزیرسوریه با اشاره به قدمت دیرینه همكاری های گسترده كشورش با روسیه گفت: در حال حاضر روابط مسكو و دمشق از ظرفیت های بالایی برای توسعه همكاری ها برخوردار می باشد وما مصمم هستیم ازاین امكانات برای توسعه و تحكیم مناسبات استفاده كنیم.

وی عضویت در اتحادیه گمركی روسیه، بلاروس و قزاقستان را كه از ابتدای امسال آغاز بكار كرده است، هدفی راهبردی خواند وآمادگی كشورش برای چنین اقدامی را اعلام كرد.

جمعه 13 مرداد 1391  6:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها