0

منشور حقوق بشر با حضور اسلام در بخش حاكمیت عقلانی كامل می شود

 
mahmoodsafari
mahmoodsafari
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 7673
محل سکونت : کهگیلویه و بویراحمد

منشور حقوق بشر با حضور اسلام در بخش حاكمیت عقلانی كامل می شود

زاهدان - نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: منشور حقوق بشر ناقص است و با حضور اسلام در بخش حاكمیت عقلانی جامعه بشری به معنی واقعی كلمه كامل می شود.

1391/05/13 - 13:12

به گزارش ایرنا، آیت الله 'عباسعلی سلیمانی' در خطبه های این هفته نماز جمعه زاهدان افزود: نخستین سند حقوق بشر حدود 60 سال پیش توسط دو گروه شامل لیبرال هایی كه دیگر تحمل خشونت های وارده در جنگ اول و دوم جهانی را نداشتند و كشورهای فاتح این جنگ ها با هدف ترویج صلح در جامعه بشری منتشر شد.

امام جمعه زاهدان اظهار داشت: با انتشار این سند هر انسانی خارج از رنگ، نژاد، لهجه، زبان و فرهنگ خود احساس كرد در این جهان حق حیات دارد و می تواند مانند دیگر افراد به جایگاه اجتماعی كه لایق آن است برسد.

وی گفت: موتور محركه حقوق بشر این بود كه همه مردم احساس كنند شهروند جهانی هستند بطوریكه هر انسانی هر كجا برود به او احترام می گذارند.

آیت الله سلیمانی ادامه داد: تعریف واقعی منشور حقوق بشر متاسفانه در كوتاه ترین زمان توسط عناصر سلطه طلب و زیاده خواهی كه زیر بار قانون نمی روند و حقوق بشر را در راستای منافع خود می خواهند از مسیر حقیقی خود خارج شد.

نماینده ولی فقیه درسیستان و بلوچستان گفت: این افراد سلطه جو حقوق بشر را دست آویزی برای مداخله در امور داخلی كشورهای مورد نظرشان برای براندازی حكومت های آنها قرار دادند.

امام جمعه زاهدان افزود: كشورهایی مانند آمریكا و انگلیس اگر واقعا درد حقوق بشر را دارند چرا در برابر تجاور جنسی به پنج هزار زن مسلمان و قتل عام خونین 60 هزار انسان بی گناه در میانماز سكوت كرده اند و به دلسوزی از انسان و انسانیت بر نمی آیند.

وی بیان داشت: امروزه حقوق بشر به حربه ای برای قدرت های استكباری تبدیل شده كه در صورت ورود به كشورهای مورد نظر به اختلال در نظم داخلی آن كشور بپردازند و اگر نتوانستند به كشور دیگری ورود پیدا كنند با انجام تبلیغات منفی و دادن وعده جایزه نوبل به عده ای سست عنصر آنان را ترغیب به بدگویی از حكومت كشورشان كنند.

آیت الله سلیمانی گفت: دنیایی كه امروزه در آن زندگی می كنیم به ظاهر مدرن است اما وحشیانه ترین رفتارها با انسان های بیگناه تحت لوای حمایت از حقوق بشر در آن انجام می شود.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ابراز امیدواری كرد؛ جامعه بشری با خیزشی جدی كه امروزه با عنوان بیداری اسلامی و بصیرت خواهی در بین كشورهای دنیا شروع شده حقوق از دست رفته خود را باز پس گیرند و ایران اسلامی نیز بیش از گذشته جایگاه خود را در جهان تثبیت كند.

آیت الله سلیمانی با گرامیداشت ولادت با سعادت امام حسن مجتبی(ع) گفت: امام حسن(ع) نخستین ثمره زندگی مشترك حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) است كه در نیمه ماه مبارك رمضان سال سوم هجری در مدینه منوره چشم به جهان گشودند و خبر ولادت ایشان پیامبر مكرم اسلام(ص) را در یك شادمانی وصف ناشدنی قرار داد.

امام جمعه زاهدان افزود: تاسی از زندگی امام حسن مجتبی(ع) در عبادت و بندگی خداوند بهترین دست مایه برای دست یابی به سعادت دنیوی و اخروی توسط مومنان است. ك/2

جمعه 13 مرداد 1391  5:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها