0

راز قطعي هاي برق و تلفن شرق تهران فاش شد

 
savin125125
savin125125
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 5409
محل سکونت : بوشهر

راز قطعي هاي برق و تلفن شرق تهران فاش شد

سرپرست کلانتري 120 سيدخندان، از دستگيري اعضاي يک باند سرقت کابل برق و تلفن در محدوده شرق تهران خبر داد.

به گزارش سرويس ?حوادث? خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سرگرد حسن نورآبادي ضمن اشاره به دستگيري اعضاي يک باند سرقت سيم و کابل برق و تلفن در شرق تهران در تشريح خبر فوق گفت: نيمه شب دهم مرداد ماه سالجاري بر حسب تماس کارکنان اداره مخابرات و برق شرق تهران به پليس 110 و اعلام سرقت کابل هاي برق و مخابراتي منطقه ميدان ?بني هاشم? ماموران کلانتري 120 سيدخندان براي بررسي موضوع و امداد به کارکنان اداره برق به اين محل اعزام شدند.

وي افزود: با رسيدن ماموران به محل کارکنان اداره برق و مخابرات در محل حاضر و اعلام داشتند با توجه به قطع سيستم مخابراتي احتمال حضور سارقان در چاله مخابراتي متصور است که بر همين اساس ماموران کلانتري در بازرسي از محل مذکور يک دستگاه خودروي وانت سفيد با يک نفر سرنشين حضور مشاهده شد که در حال فرار بود.

نورآبادي ادامه داد:"شماره پلاک خودرو از سوي ماموران يادداشت و با هماهنگي هاي انجام شده از سوي دروبين هاي کنترل ترافيک پليس راهنمايي و رانندگي تحت تعقيب قرار گرفت و همچنين در همان محل در عمليات انجام شده سه سارق کابل هاي مخابراتي و برق دستگير و در بازرسي از ميان وسايل آنها پنج ريشه کابل 24 زوجي که با اره قطع شده بود و وسايل سرقت از قبيل ?تيفور? و ?اره دستي? در محل کشف شد.

سرپرست کلانتري 120 اظهار داشت: اين سه متهم دستگير شده که ?مرتضي?، ?اردشير? و ?محمد? نام داشتند براي سير مراحل بازجويي، همراه اموال مکشوفه به کلانتري منتقل و در کلانتري تحت بازجويي قرار گرفتند که هر سه نفر ضمن اعتراف به جرايم خود اعلام داشتند که رييس اصلي اين باند فردي به نام ?صالح? است که چندين سال با آنها همکاري دارد و اقدام به سرقت کابل هاي مخابراتي و برق مي کنند و اين کابل هاي دزدي را در ميدان شوش به فروش مي رسانند.

نورآبادي با بيان اينکه متعاقب آن از مسئول و پيمانکار مخابرات به نام ?حسن? تحقيق انجام شد که وي بيان داشت حدود دو ماه پيش سرقت هاي سريالي کابل هاي برق و مخابرات توسط يک دستگاه خودروي پيکان وانت به مخابرات گزارش شد که با هماهنگي و راه اندازي گشت درمورد، سارقان شناسايي شده و براي همين شب گذشته براي دستگيري اين افراد به پليس تماس گرفتيم و در حال حاضر از اين سه متهم و همدستشان شکايت داريم.

سرپرست کلانتري 120 سيد خندان ادامه داد: در پي انتقال و بازجويي و هماهنگي با مسئولان قضايي دستگيري همدست اين متهمان در دستور کار ماموران قرار گرفت که متعاقب آن اين متهم در منزلش شناسايي و بازداشت شد که در منزل اين متهم خودروي مذکور به همراه وسايل سرقت کابل هاي برق و مخابراتي کشف و ضبط شد.

نورآبادي گفت: خودروي متهم به پارکينگ منتقل و متهم براي سير مراحل قضايي به کلانتري منتقل شد که در کلانتري ضمن مواجهه حضوري با متهمان دستگير شده به جرم خود اعتراف و در حين رسيدگي و بررسي پليس دو تن از ماموران حراست مخابرات تهران در کلانتري حاضر و اعلام داشتند که اين متهمان با خودروي مذکور در منطقه?هفت تير? هم اقدام به کابل دزدي مي کرده اند که پس از شناسايي متهمان از سوي ماموران حراست مخابرات، هر چهار نفر براي تحقيقات بيشتر به پايگاه سوم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل شدند.

جمعه 13 مرداد 1391  2:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها