0

نتوانسته‌ایم رعایت حجاب و یا برخورد با ربا را کاربردی کنیم/ بانکداری فعلی مبنایش سرمایه‌داری است

 
qodrat
qodrat
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 12046
محل سکونت : تهران

نتوانسته‌ایم رعایت حجاب و یا برخورد با ربا را کاربردی کنیم/ بانکداری فعلی مبنایش سرمایه‌داری است

 

ایسنا نوشت:

 

وزیر اطلاعات، در بازدید از بخش حوزوی بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، خواستار کاربردی کردن مباحث قرآن در جامعه از سوی حوزویان شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی با حضور در بخش حوزوی بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با بیان این‌که «یکی از اموری که نیاز جدی جامعه امروز ماست، کاربردی کردن مباحث قرآنی است» ادامه داد: من به عنوان یکی از مسوولان اجرایی کشور که از خود حوزه به دستگاه اجرایی آمدم این نیاز را احساس می‌کنم که مباحث قرآن را کاربردی کنیم.
وزیر اطلاعات گفت: ما باید بتوانیم به زبان کاربردی روز و پیشرفت‌هایی که در مسائل اجرایی و کاربردی در دنیا به وجود آمده و مقوله مدیرت دارد و جایگاه ویژه‌ای پیدا می‌کند و می‌تواند در پیاده کردن قرآن نقش ایفا کند، قرآن را بر اساس آن به زبان در بیاوریم و این جایگاه در حوزه خالی است. باید یک مرکزیتی شکل بگیرد که در آن از حوزویان اجرایی، که در دستگاه‌های اجرایی فعال بوده و یا هستند، دعوت شود و در این مرکز یک فضای جدی برای کاربردی کردن قرآن که به عرصه اجرا بیاید ايجاد كنند.
مصلحی بیان كرد: مقوله‌ای مانند حجاب و یا ربا اکنون یکی از مباحث جدی و اصلی است و یا مباحث اقتصادی که بالای 80 درصد زندگی و معیشت مردم را تشکیل می‌دهد؛ اما ما نتوانسته‌ایم رعايت حجاب و يا برخورد با ربا را کاربردی کنیم. این مباحث باید به حوزه بیاید که پایگاه اصلی انقلاب اسلامی است.
وی اظهار كرد: یک موقع ما بر اساس یک ضرورت اقداماتی کرده‌ایم و یک وقت است که در عین حال که آن ضرورت را دنبال می‌کنیم؛ می‌خواهیم مبنا را اسلامی کنیم که این کار باید در حوزه انجام بگیرد.
وزير اطلاعات با بیان این‌که «بانکداری فعلی مبنایش سرمایه‌داری است» گفت: این وظیفه حوزه و حوزویان است که بانکداری که مبنایش بر اساس اسلام و قرآن است را استخراج کنند؛ البته دست حوزه در این زمینه پر است فقط باید موضوعات را کاربردی کند.
جمعه 13 مرداد 1391  12:56 PM
تشکرات از این پست
nikbakht88
دسترسی سریع به انجمن ها