0

یادداشت روز:به خاطر مهدوی کیا، آقا مهدی برو!

 
hakan_01
hakan_01
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : اسفند 1390 
تعداد پست ها : 3112
محل سکونت : TaBrIz

یادداشت روز:به خاطر مهدوی کیا، آقا مهدی برو!

mahdavikia
 

- مهدی مهدوی کیا از حرفهای پروین که در جلسه کمیته فنی پرسپولیس زده سخت شاکی است.پروین آنجا بابت عقد قرارداد با مهدوی کیا، معدنچی و ایمون زاید از رویانیان انتقاد کرده بود و حالا موشک سابق فوتبال ایران در روزهایی که در زمین حضور چندانی ندارد می گوید« آن شخص، منافعش به خطر افتاده، حالا علیه ما حرف می‌زند!بله؛از حرفهایش ناراحت شدم و حالا هم می‌گویم اگر این آقا خیلی دلش به حال پرسپولیس می‌سوزد، بهتر است از آن 700، 800 میلیونی که سال 77 رفت به حساب‌شان، صحبت کند» مهدی قبلا هم نشان داده در مواقعی که عصبانی می شود منطق چندانی پشت گفته هایش نیست. برخلاف آنچه گفته شده ،این تازه ترین مصاحبه جنجالی این بازیکن نیست. او یک بار در برنامه 90هم اسماعیل هلالی را در زمره نفراتی دانست که اگر تست بدهد جزو 1000بازیکن منتخب هم نمی شود و جلال طالبی را به خط گرفتن از بازیکنان متهم کرد. در درگیری به وجود آمده در بازی استیل آذین و پرسپولیس هم روی خط آمد و حرفهای تندی به علی دایی زد در حالی که دایی تنها او را با لفظ«آقا مهدی» صدا می زد و احترامش را نگه می داشت. آنجا بی دلیل به آرفی هم تاخت تا نشان دهد آرام ترین بازیکن فوتبال ما هم می تواند ادبیاتی «مایلی کهنی» داشته باشد.انتقادهایش از استیلی زمانی که توسط او برای پرسپولیس جذب نشد هم در خاطرات ما ثبت شده است در حالی که بعد از آن نتوانست اذهان عمومی را مجاب سازد که بودنش می توانست آن پرسپولیس را متحول سازد و منهای اتفاقات ده دقیقه پایانی دربی پایتخت و هت تریک ایمون زاید کمتر صحنه ماندگاری را خلق کرده است.

مهدی از دست پروین عصبانی است. او حالا یادآور جمله معروف بکن باوئر است که می گوید« در فوتبال هرگاه عضله ها از کار افتادند، زبان راه می افتد» مهدی باید با جبر شناسنامه و زمان کنار بیاید. او باید بداند در دوران جوانی وقتی در آلمان و در باشگاهش هم نیمکت نشین شد و حتی خبر جدایی اش منتشر گردید، توانست با ممارست و تلاش نظر مربی اش را تغییر داده و مهره ای فیکس شود. اینجا اما او خوب می داند که دیگر آن نشاط سابق را ندارد و به جای اینکه حرفهای پروین ر در میدان جواب دهد ناچار است زبان باز کند تا ضعف فنی ناشی از گذشت ایام را جبران نماید.

او ثابت کرده که تنها زمانی به مبارزه رو در رو برمی خیزد که مستقیم به جنگ او رفته باشند وگرنه جای سئوال دارد که اگر خودش هم دلسوز پرسولیس بود چرا 14سال ماجرای 800میلیونی که به حساب پروین رفته را مسکوت نگه داشته و قطعا اگر این ماجرا پیش نمی آمد بازهم مسکوت می ماند. مبلغی که به زعم خود او شاید آن‌موقع بودجه چهار سال پرسپولیس می‌شد.

فوتبال ما با مهدوی کیا خاطرات شیرینی داشته و حیف است در تلاشی بیهوده برای ماندن بی تاثیر، خود را گرفتار مسائلی نماید که روزگاری برای دایی هم پیش آمد. شهریار در تیم ملی آنقدر به ماندن اصرار ورزید که کارش به «اس. ام.اس» و جوک کشید. او اما باید به خاطر خودش، به خاطر مهدوی کیا برود. برود تا ماندگار شود. برود تا جا برای جوانها باز شود. کافی است به دوران بعد از بازگشتش از آلمان نگاه کند. نه در استیل آذین، نه در داماش و نه حالا در پرسپولیس هیچ شباهتی به بازیکنی می شناختیم ندارد.

مهدوی کیا می تواند یکی از مربیان آینده فوتبال ما باشد. یک مربی دوره دیده که برخلاف نسل 98فوتبال ما باید برود سر کلاس های مربیگری و نخواهد یک شبه سرمربی شود.او ثروت این فوتبال است و نباید خود را فریب بدهد. دوره او هم مثل دوران همه فوتبالیست های پا به سن گذاشته به سر آمده و با جبر زمانه نمی توان جنگید. پوسته حرفهای تلخ پروین را که برداریم می بینیم درونمایه اش حرف بدی ندارد.مهدی اگر بناست آخر این فصل خداحافظ کند بهتر است در همین دربی پیش رو این کار را انجام دهد. کاری که پیوس کرد وماندگار شد و اتفاقا پیراهنش را به خود مهدوی کیا داد. کاری که دایی نکرد و هیچگاه رنگ بازی خداحافظی را ندید. انتخاب با خود اوست.توجه به حرفهای هاشمیان که می نویسد« گاهی اوقات باید برای ماندن رفت» یا ماندن و پاسخ های بی ربط دادن به منتقدان.

http://www.uploadax.com/images/86831701968039941449.gif

نذر کردم اگر نیایی پیاده از یادت بروم

جمعه 13 مرداد 1391  11:47 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها